Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ako mi neko moze reci mjesto i prodavnicu gdje se moze kupiti nov i jeftin 22" wide monitor
    lokacija Sa
    thx
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Koliko para ?
     
  3. GW

    GW Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Pogledaj u Mikrotehu (skenderija)i PC plus-u (iza gras-a).
     
  4. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Zar PC plus ne dila samo polovne monitore?
     
  5. GW

    GW Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Dilaju robu iz Geneleca.
     
  6. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    hvala na brzom odogovoru
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

  8. Looney

    Looney Komšija

  9. John Doe

    John Doe Novi član

  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Best buy
     
  11. hijacker

    hijacker Novi član

  12. John Doe

    John Doe Novi član

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Ja nisam neki stručnjak u vezi monitora, pa sam se tako posavjetovao koji 22" da kupim i svi su mi rekli za ovaj http://www.samsung-bih.com/default.aspx ... cleId=2619. A i kad sam ga kupio vidio sam stvarno da se radi o visokokvalitetnom monitoru. Tako da je ne bih baš rekao SOLIDAN, rekao bih ODLIČAN. POZDRAV. :wink:
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Da ima IPS ili PVA matricu bio bi ODLIČAN. :)
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    da ne otvaram novu temu, ima li ko iskustva sa aoc 2217pwc isto u ue?
    ako ne, inace aoc kao monitor?
    da li se moze puno vise ocekivat ako se ispruzi za 2232BW obzirom da kod nas gotovo da nema istih sa samsung panelom
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    AOC je relativno los, ali opet ne toliko los kao HannsG. :lol:
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    a i samsung je relativno los... TN panel je los bez relativnosti :smt003
    isao sam gledati u ue ovaj aoc i crna mu je 2 puta bolja nego na samsungu i nema bleeding, dok na samsung ima malo po gornjoj ivici ili na sredini donje stranice kod drugog modela...
    kod samsunga mi je malo bolji kontras ali to je sve po sjecanju, tesko je otici u jednu radnju pogledati jedan model pa u drugu drugi, sigh :(
     
  17. Loki

    Loki Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Nisam vidio da je iko preporučio AOC a Samsunga preporučuju na sve strane. :roll:
     
  18. Looney

    Looney Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Vjerovatno zato što se Samsung i prodaje na sve strane a AOC ne tj. svako živ prodaje Samsung i LG :roll:

    @mobsterc
    Proguglaj malo ako već nisi i idi na bolji odnos uloženo - dobiveno.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Jedno su mane TN kao tehnologije, a drugo mane kod pojedinih proizvodjaca. Samsung TN monitori su sasvim OK, i bolji od AOC-ovih.

    No, nije nuzno AOC sa PVA panelom (mislim da ima i takvih) bolji od dobrog Samsung TN-a. ;)

    Takodjer, bleeding ovisi o konkretnom modelu, kupis dva monitora, jedan ima bleeding, drugi nema. Naravno, sanse da imas bleeding su sve manje kako je cijena monitora visa. :D
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    znam da nije nista crno na bijelo, ali isto tako znam da je samsung 226 sa c panelom skart zivi, to sam imao mogucnost da uporedim kod jarana, 226 pored iiyame 22 a razlika u cijeni 10 eura...

    sada, 2232 je nasljednik 226 i iako su rekli da vise nece biti zezancije sa panelima, ponovo ista stvar samo sto sada, normalno je l', ne stavljaju vise oznake na monitore nego moras preko secret menu-a da gledas
    ali, uvijek ali :D , po glasinama 2232 i sa c panelom je skoro jednako dobar kao i sa s panelom jer su ga uspjeli bolje implementirati...
    ne bih nista vise volio nego staviti ih jedan pored drugog pa na miru protabiriti i odabrati ali takvo sto je neizvodivo osim ako neko nema voljan da donese 2232 u ue pa da ih preslusamo :mrgreen:

    znaci, ono sto sam uspio primjetiti ('zapamtiti') je bolja crna i manji bleeding kod aoc-a, dok mi je kod samsunga bolje legao kontrast, malo 'gusce' boje i manji odziv (2ms), nemam neko nabrijano oko pa da vidim razliku izmedju 2ms i 5ms ali ima jedan mali test gdje se moze primjetiti razlika

    nisam siguran vrijedi li doplatiti jos 80KM, tj da je % toliko bolji sto se tice slike, a da ne pricam da aoc ima podesavanje po visini, usb hub, kameru, zvucnike - nije da mi treba nesto od ovoga osim podesavanja po visini tako da ne uzimam to kao prednost...

    za one koji imaju zelju da malo precesljaju svoje monitore: http://www.lagom.nl/lcd-test/