Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Image retention, na kraju sam reklamirao i dobio novi.
     
  2. p4ja

    p4ja Komšija

    Bare bare.. u par deka bukvalno.. A imam sad u2415h, taj 27 identican, ovaj je bar noviji model i portovi su sa strane, thin blaze na min sveden.. ima li kakav drugi proizvodjac u tom cjenovnom rangu?
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kontam da se mozda pocastim uskoro sa nekim monitorom posto imam samsung 22ku. Sad nemam pojma bi li uopce i uzimao jer kontao sam 2k neki zbaviti ali cijenom su haman ko 4k pa bolje to uzeti. Ali druga stvar sto nemam pc jak za 4k ni blizu doduse ja samo bf1 igram. 4k monitori koliko sam upratio od 400 eur idu pa navise skupo majku mu kasnije de grafiku jacu sto povlaci cpu novi plocu ram itd preskupo. Da idem opet na full hd vecu rezoluciju ruzno mi izgleda recimo 27 inca na fhd vide se pixeli. Kako uopce izgleda fhd na 4k monitoru da li je neko probao?
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    Bezveze pravo, radije ganjaj 1440p ako imas repa, ili sacekaj malo pa da ti ovaj svoj slozim za neku kul cifru.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Šta mislite kakva je ponuda Dell U2410 za 150 KM ? Imam ASUS VS228 pa s obzirom na razliku od 2 incha u dijagonali, da li bi mi ovaj ponudio nešto više ili bi čak bio i downgrade ?
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    najbolje bi bilo da mozes probati i vidjeti kakvu ti sliku baca
    ja imam monitor sa TN matricom,neki nize klase od 22 inca,davno ga kupio novog i znam da ima nekako isprane boje u usporedbi sa IPS ali sam se nekako navikao i najbitnije je da mi je ugodan ocima,nemam zamora a i ne bavim se dizajnom,da moram imati savrsene boje
    uglavnom meni odgovara,mada sam svjestan da je za danasnje standarde ispod prosjeka ali kada sam ga kupio bio je solidan,FHD,22 inca,platio ga 300 KM

    a dellovi monitori su sada jedni od najboljih,mislim da i taj daje sigurno dobru sliku
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Kupio sam taj monitor, iako ste me izignorisali. Zasad je odličan.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa snizena cijena bila,ne znam sto ti je bilo sumnjivo
    btw. nemamo svi monitor od milju pa da komentarisemo :p
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Ali je cijena niža nego u Americi, zato mi je bilo sumnjivo. Eto, sad možete mene pitat, hhh.

    Inače, prije ovog sam kontao da kupim neki od 25" modela s ovom rezolucijom, jer su bar 300 KM jeftiniji. Pošto preferiram 100% scaling, zajebao bih se. 27" je taman za 2560×1440.
     
  13. black

    black Komšija

    Ima li sanse da prodam 24" Philips 1080p HDMI DVI VGA? Gledam da kupim neki veci monitor.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Sansa uvijek postoji, samo je pitanje po kojoj cijeni ;)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Bolje da si kokeru nasao kuju, da sta i on bubne.
     
  16. black

    black Komšija

    Izgleda da cu ga ostaviti za radionice , svakako ne mogu dobiti vise od 80-100 KM.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni bi odgovarao tako od 24 inca FHD ali ne mogu se sada trositi na to,trenutno ne radim,income 0 KM mjesecno :D
    pa ako ga ne prodas a ja dodjem do para,javio bi ti se
    sada imam 22 inca isto philipsov i FHD i sluzi me dobrih 5-6 godina,mozda i vise,ne sjecam se kada sam ga kupio ali zgodno bi bilo uzeti malo veci a imam i dovoljno prostora na stolu da stane taj malo veci
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

  19. selvin

    selvin Moderator

    Imam ja BENQ 24" Full HD 150KM, kupio sam ga od momka koji je kupio u Genelecu, monitor bio star par mjeseci, kao nov je. Ja ga koristio dok nisam kupio 40" UHD TV, tako da mi sad stoji. Dostavljam bestplatno na podrucju TK :D
     
  20. p4ja

    p4ja Komšija


    Imao si gore par postova unazad pricu o ovom modelu. Ma beton :D