Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. heroic

    heroic Komšija

    I ja glasam za taj manji, bolji je.

    Osim ako ti bas nesto ne znaci taj malo veci (veca udaljenost, losiji vid...itd).
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hvala momci ;)
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    IPS meni licno je bezveze totalno, od mobitela pa do tv-a. Samo su boje nesto bolje, a ostalo sto bi rekao jvc socijala.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bolji ti tn? Al da ovi koji su u cjenovnom rangu sa tnom su socijala. Ja kad sam kupovo ips 2008. Nisi ga mogo naci ispod 1200KM a tn su bili po 300KM


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma jok, kakav tn, na va mislim.



    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ips je bolji od va za monitore


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma nema opste puno va monitora i ono sto ima je papreno skupo.
    Ne znam meni je ips ispran. Veoma slab kontrast. Ali ko radi fotografiju, onda je def ips bolji. Ali kao sto si sam rekao ta klasa ips-a je svakako preko milje.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 21, 2018
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jedno rookie pitanje... ovo mi je prvi monitor sa hdmi konektorom pa me zanima kakva je razlika u prikazu i ima li je uopšte ako su monitor i grafa spojeni preko hdmi ili dvi kabla?

    i da li se to na bilo koji način reflektuje na igre, znači prikaz ili eventualno fps? jbg, do sad sam koristio samsung 710n, ovo je sad kao space shuttle poslije tog :)
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma isto...
    Ali spoji preko dvi ipak


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    neki konkretan razlog ili...?
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma nema ga, spajao sam sa svim i svacime, isto skoro, moze biti razlika kod nekih stvari, ali kao sto rece rookie si i svakako neces to primjetiti.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ovaj 21.5 je super, ima malene bezele, ips matrica.. jedino ako baš želiš velik monitor onda idi na 24.

    Sena, IPS i TN isto? LOL LOL LOL
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Gdje sam ja rekao da su tn i ips isti. Citaj bolje. Meni je falerican bio ips od 1100km. Onda sam imao ips od 2500km koji je bio ukratko sranje. Ips na G3 je isto sranje. Ips na Z1 je isto sranje. Jedino na ajfonima i ipadima valja. Mozda ja imam jednostavno visoke kriterije i ocekivanja. Ili sam previse sitnicav. Ali to je drugi par opanaka.
    I btw ne znam sta imas protiv mene. Stalno bocas sa nekakvim postovim. Chill out

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nemam ništa protiv tebe, forum je mjesto diskusija/rasprava, ako nešto ne možeš podnjeti imaš logout dugme.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne zamjeri molim te. Otresit sam postao. Ritalin i modafinil ovo rade od mene. Ako mozes razumjet hvala ti, ako i ne mozes opet hvala.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakva je diskusija i rasprava ako napišeš tri puta LOL? Na nekim forumima te banaju za takav post.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Hajde da se lagano vratimo na temu. Za sve postoji subjektivni doživljaj nečega, no opće je poznato da sa aspekta panela ide IPS, pa VA pa TN, i tu se nema nešto puno filozofirati.

    o čemu se može pričati je da bez obzira na tip, svi paneli nisu jednaki po kvaliteti, reprodukciji boja, frekvenciji osvježavanja, pa je ok povesti raspravu je li bolji VA na 100+ Hz sa Gsync ili Freesync u odnosu na IPS bez i sl..
     
    Neso likes this.
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa uzeo sam ga jučer na akciji kod nazifa :)
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kod kojih npr.? baš me zanima.
     
  20. Loki

    Loki Komšija

    Mene zanima jeko Nazif :D