Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Notebook shop ilidza, donesu na vrata, 3g garancija, niti jednog mrtvog, ili zaglavljenog piksela, boje fenomenalne, sada je 409km, smijesno
     
    Esh likes this.
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Gledo sam neka videa prije par mjeseci kad sam konto kupit ovaj AOC monitor i bas mi ono pod uglom gotovo ko tn izgledalo, naravno bolji je od tn opet, al bilo bi dobro sacekati ovaj najavljeni ips. Evo ovaj video na 16:00 i 19:50 bas mi lose izgleda.

     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    E hebi ga sta ce ti monitor 32" da gledas sa strane, nekontam sjedi ko covjek i radi na racunaru sta izvodite
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nije bas sa strane, ovdje se vidi da pri malim uglovima dobijes color shift. Meni izgleda da i kad sjedis tacno ispred monitora u coskovima ces imati color shift.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja ne bi uzimao ništa veće od 24 ako nije ultrawide.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    onda mora biti zakrivljen.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    ciniti se dosta se mozes izmaci lijevo, ili desno slka ostaje dobra, ne kao ips ali ok. sve sto radim radim ispred monitora nevidim svrhu gledanja sa strana
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Neso likes this.
  9. Neso

    Neso Komšija

    Vidjet cemo hoce li nove Nvidia kartice moci da izvuku maksimum iz ovog panela. Mozda Ti model ili novi Titan da mognu izgurat 144hz na 4k...
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    nema teoretskih sansi. Ici ce u nekim igrama ali u najzahtjevnijim, tipa GRW, da je da izguraju 60 na 4k
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma nema teorije,
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Hoce sto nece, samo ne na ultra postavkama niti u novijim igrama. :)
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pod uslovom da igra zna iskoristiti CPU dovoljno. Mislim da novije znaju, iako sam ispo iz fazona.
     
  14. veki81

    veki81 Aktivista

    Zna li ko sta bi moglo biti problem?
    Monitor normalno radi udjes u neku igru ili aplikaciju koja ide u full screen i sve normalno fercera.
    Ali kad izadjes iz igre crn ekran i nekad za 2-3 sec prebaci na desktop normalno,
    a nekad crna slika lampica od monitora svijetli ali nema slike i komp cujem normalno radi.
    U pitanju je ovo smece.
    https://www.philips.com.sg/c-p/273P3LPHEB_69/lcd-monitor-led-backlight-with-powersensor
    Edit: Zaboravih napisati da kad je crn ekran samo ugasi upali monitor rijesava problem.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Pretpostavljam da si probao DVI / HDMI kombinacije?
     
  16. veki81

    veki81 Aktivista

    Na hdmi je sad a donijet cu danas i dvi da vidim mada znam da imaju i oni belaji sa dvi-d, dvi-i da te glava zaboli.
    Ako bude isto i sad dvi kontam da ga nabijem nogom, bolje onda ovaj stari iz sig-a da ostavim.
     
  17. Esh

    Esh HWB

  18. Ninja

    Ninja Komšija

  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo VA panel? Steta, bolji onaj AOC Q3279VWFD8 sa IPS panelom, vidim u Hr ga vec mozes kupiti po cijeni 450KM. Valja zapucat u Hr :D
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Jos nema prave, pro recenzije IPS modela.