Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Imas onaj gore vec spominjani AOC Q3279VWFD8, on je ips 2k monitor, premalo ti je full hd. Imas i model sa mva panel, ista oznaka, samo bez ovog d8 na kraju.
     
    Esh likes this.
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Ne znam, zato pitam vas koji ste više u tome. Šta je bolje od ova dva navedena? https://www.displayspecifications.com/en/comparison/346377db5
    Jedan je TN, a drugi IPS (trenutno imam IPS) i zadovoljan sam). Oba su 75HZ, ali je razlika u brightness i contrastu, i veličini naravno.

    S tim da ću klincu ostaviti ovaj sada računar, u planu je nova konfa sa Ryzen 2600 i GTX1060... Hvala
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ovaj drugi 32" je dosta bolji. A i generalno bih radije gledao 2k rezoluciju na 32" nego na 27", nevezano za panel, response time itd.
     
    Esh and iPlay like this.
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

  5. selvin

    selvin Moderator

    Ma ima na piku odavno. Ako se ne varam @Bumbe ga je nasao za 470 u nekoj radnji? S tim da ga je on dobio bez PDVa za oko 400-410.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    de pitaj ga ili neka napise gdje?
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Mozda se i on javi... Uglavnom rece mi da se firma zove CPU, onda je vjerovatno to ova cpu infotech sa facebook-a, tj. cpudoo.com, jer ih je like. Ne vidim da imaju monitor u ponudi, ali javi im se.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. Bumbe

    Bumbe Aktivista


    Pozdravvv... evo, upravo sam nastimao sve, monitor je tu, mogu reci da je odlican, mada je meni ovo ogroman prelaz sa FHD 24" samsunga starijeg na ovo....monitor sam uzeo u CPU cazin, oni imaju najbolje cijene ubjedljivo u BiH i korektni su skroz, ali sam ja uzeo preko firme svoje jer mi radimo s njima, pa me je izasao malo jeftinije... uglavnom dodje oko 417 KM , toliko sam ga ja platio. Mogu reci da je strasna kupovina, hvala Selvi na preporuci i sugestiji.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koji si prije imo monitor i kakav je ovaj u poredjenju s njim? Ima li bleedinga ili probijanja svjetla kroz okvir, sto neki spominju? :) Moze koja fotka monitora?
     
  10. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    https://imgur.com/a/6pGku1U
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    koji je monitor pored, nije valjda 24"? :) Jesi li prije isto imao ips i kakav je ovaj u poredjenju s tim?
     
  12. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    24" bgm :D dell obicni full hd....ma perverzno je dobra slika na ovom aocu, na poslu imam IPS Asusov 27" i puno je slika bolja na ovom AOCu, cistija, nema onog sharpeninga nekog cudnog
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Taj monitor nema podesavanje po visini? Mozes li izmeriti koliko je od stola do donje ivice ekrana i do gornje ivice? :) Je li se tesko bilo navici poslije 24"?
     
    Last edited: Oct 15, 2018
  14. igor.g

    igor.g Komšija

    To komotno dva metra moras sjediti udaljen da ne zvjerlas glavom okolo kao noj. :D
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sad gledam i najveci problem bi mi bio visina monitora, koja se ne moze mijenjati. Obicno monitor drzim da gornja ivica bude u visini ociju, al hajde ovaj neka ide visocije 5cm. Al kako vidim ovaj bi iso 15-20 cm visocije od sadasnjeg 24" sto bi bio veliki problem. Kud monitor nema vesa mounting pa se nista ne moze iskombinovati. Evo gledam ima vesa adapter https://www.amazon.com/Adapter-U287...scsubtag=198baecad09f11e8972986ac4273965d0INT
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da li kod nas vazi ono da mozes vratiti robu iz bilo kog razloga u roku od 15 dana ako ti se ne svidja? :) Ovaj monitor bi jedino vrijedilo kupiti da se isproba na 10 dana, pa ako legne legne. Moze li se kod nas vratiti monitor ako ti ne godi, recimo u genelecu?
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    Jesi li isao u kakvu prodavnicu posljednjih godina?
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    nisam, sve pik :D
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakvo to, nema vracanja.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pišu mi na Hr forumu, kod njih to normala.

    Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk