Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    100% iz prve ruke :) Kupio monitor pito za bad pixele mogu li pogledat, kaze sef servisa ne mozes al imas pravo reklamirati monitor nakon 5 dana pa ako bude bad pixela vratis nam a mi cemo dobavljacu. Medjutim nije bilo bad pixela sve ok sa monitorom ali mi je bio prevelik i onda pitam sefa servisa da li mogu zamijeniti ili sta, kaze poslije 5 dana je vracanje ako nije nesto u redu a poslije, do 7 dana mozemo ti i pare vratiti, samo monitor mora biti sa svom ambalazom. I tako je i bilo. :)
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Nisam dugo bio pa se zacitao i zaboravio gledat datume :D
     
  3. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Pozdrav,

    koji bi bio best buy monitor 24 incha full hd do nekih ~400KM?
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  5. black

    black Komšija

  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ne treba meni veca reza.Ako je ovo ok ekran da kupim?Bitna mi je vise velicina.A svakako masinu imam za max full hd igranja.Doduse sacu i grafu kupiti ali nista spec bitno mi je da se vrti sve fluidnonu full hd.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. black

    black Komšija

    Nije ovo prejeftino, ako tebi odgovara kupi. 27" 1440p je 430 KM isto kod njih, ako nekoga zanima.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bih isao na ovaj 1440p, nije neka razlika u novcu.
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Na koji mislis tacno?Nisam nasao AOC 1440p jel neki dr proizvodjac?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ko god kupuje novi monitor, neka ne gleda 60hz, kada je vec dostupno, bar 75hz...
     
    Vedo likes this.
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    raja,izgleda da mi je monitor na izdisaju...slusao je nekih 7-8 godina,kupio ga novog ali evo zadnjih dana budali,sam izbacuje kontrole OSDa po ekranu,suzava mi i siri ekran,pojavljuju se nekakvi inputi i tako to...kontrole za podesavanje ne rade vec neko vrijeme
    treba mi par savjeta,slabo pratim trziste monitora
    imam dvije opcije...da ganjam nesto polovno,eventualno sa garancijom...za polovan bi dao oko 100 KM,150 max ako bi bio neki bas dobar model i da nije previse koristen...jer polovno je macak u vreci

    druga opcija je da opet kupim nov,ima granciju i vjerovatno ce slusati kao i ovaj,dugo godina
    volio bi dijagonalu 23-24 inca,FHD rezolucija,zbog hardwarea racunara...nije za jace rezolucije a i FHD na 24 inca je sasvim ok,donja granica za velicinu
    Cijena novog bi bila do nekih 350 KM ili opet neki dell polovan ali sa garancijom
    Pozeljno bi bilo sa IPS panelom
    sta mi mozete preporuciti u ovom cjenovnom rangu ili ako neko od vas ima sta za prodati,mogli bi se dogovoriti...
    moram imati par opcija na papiru spremnih,jer ne znam kada ovaj moze stati skroz i da ga vise ne mogu koristiti
     
    Last edited: Dec 21, 2018
  13. Majesco

    Majesco Aktivista

  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nista polovno. Imas novih monitora danas od 250-400KM, a svi ce ti otvoriti oci, obzirom na tvoj stari monitor.
    Najblizi ti je Imel u Lukavcu
    https://imel.olx.ba
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok je, izguglaj malo lag i odziv, samo sto nema podesavanje po visini, ostalo izgleda ok.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovaj ti je malo bolji model od tog za iste novce
    https://www.olx.ba/artikal/30686228/monitor-dell-23-8-e-series-e2418hn-ips-fullhd-hdmi/

    Ovaj je jos bolji, ne mora biti Dell
    https://www.olx.ba/artikal/30356476/aoc-monitor-led-pro-i2475pxqu-ips23-8-169/
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne mora imati te dzidze midze sto nabijaju cijenu,necu ga nigdje pomjerati...imam iznad njega lcd 32 inca...koji isto koristim kao extended monitor za tv,filmove i tako to
    ono sto mi je bitno,da je sto bolji prikaz boja za ulozeni novac,IPS po mogucnosti,da ima dvi,hdmi i da je 22-24 inca
    ovaj sada monitor mi je philips 220E 22'' i sluzio je...nije neki prikaz slike a kupio sam ga kada je FHD postao mainstream...tamo nekada 2010.-2011. mislim

    brend mi nije bitan,samo karakteristike
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovaj dole je preskup...ima sve dodatne dzidze midze,koje meni uopste ne trebaju i nepotrebno mu dizu cijenu
    btw. spominjem dell,jer znam da u zadnje vrijeme imaju odlicne monitore sa IPS panelom,pa zato gledam ako mogu kako njih ugurati u budzet
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma