Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije dell nista bolji od konkurencije, cisti prosjek. Ja imam Hp iz 2008. koji dere svakog novog della. TN ne gledaj ni slucajno, osim ako nije bar 120Hz i ima gsync i ako hoces samo za igre :)
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dell jeste dobar ali to na sta on misli su modeli od 1000+KM, za 300KM su svi u 5 deka.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam nedavno ima na probi dell u2715h koji kosta 1000KM kod nas i losiji u poredjenju sa starim HP LP2475W
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima li osjetne razlike izmedju 60 Hz i 75 Hz ?
    osjetne razlike ima izmedju TN i IPS i vise bi volio taj upgrade napraviti...igrice svakako skoro da i ne igram...godisnje 1-2 predjem a i sve do 5 ms mi je ok
    hvala za preporuku za onaj dell monitor
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    ima razlike ali nije toliko bitna koliko je ips bolji od tna. Ja recimo dosta igram igre i kada bih imao u ponodi 60Hz IPS i 165Hz gsync TN izabro bi IPS
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo ima na piku 3 komada,jedan mi je blizu i cijeni ga 190 KM
    ako je to vrhunski model,volio bi ga samo gdje naci novog ili sa garancijom...mada ne znam kada je taj model predstavljen,mozda ih vise nema novih
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj HP je vrh monitor koji je kostao najmanje 1500KM.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    koji mislis HPLP2475W? Ma nema njih vise novih a ja sam ga platio oko 1500KM 2008. :D
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    gledao sam ovaj model maloprije,ali to nije ovaj monitor sa slike...ovaj ima extra dizajn i uzeo bi njega a ovaj sto je stvarno njegova oznaka modela,dizajn i nije neki
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ces taj polovan HP onda odes i vidis ima li kakav stiker na njemu o datumu proizvodnje, mozda nije toliko star.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa tu su negdje ove HPe prestali proizvoditi oko 2016.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Last edited: Dec 22, 2018
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj nije los ali nema Hdmi, nego dvi i vga. Mislim da mu je i kontrast nesto slabiji u odnosu na onaj Dell. Ako ti je to nebitno onda vidi ko nudi vise garancije i taj uzmi.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    znam da nema,imam adapter dvi na hdmi,tako da nije to problem
    gledao sam osvjetljenje i contranst na vecini modela i skoro sve je isto
    ako ovaj bude sve ok,kao sto se reklamira,sutra ga kupujem,jer je cijena fina a i blizu mi,pa mogu otici licno pogledati
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    opet ja
    onaj sa AOC modelom od 230 KM me ispalio,mulja nesto...nije mi poslao ni slike,te mu nije tu monitor da uslika i tako to

    zanima me ,da li se isplati za ovaj dati 330 KM,ovo je gaming monitor,sa freesync opcijom i 1 ms odzivom,IPS panel,HDMI,DP,mislim da je osvjezenje 75 Hz
    LG Monitor 24MP59G-P

    https://technoshop.ba/proizvodi/racunari-i-tableti/monitori/lg-monitor-24mp59g-p-4679/

    kontaktirao direktno tehno shop (stanic) i mogu ga dobiti na kucnu adresu po ovoj cijeni
    da li je ovo dobar izbor,treba mi savjet ?
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne moze biti IPS sa 1ms odzivom, to je onda tn

    EDIT: 5 ms GtG response
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako je 1 godina garancije kao sto sam negdje procitao onda uzmi onaj Dell.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nije mi bitno to vrijeme odziva,slabo igram igrice a i za igrice to nije lose
    na linku koji sam postavio pise da je 1ms,sada ko je pogrijesio nebitno
    evo poslao sam mail,odmah mi lik odgovorio
    garancija je 2 godine...sto mi je ok
    najvjerovatnije ovaj uzimam,nema boljeg za ove pare