Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tebi nista nije bitno a gledas freesync i vrijeme odziva :) pregledaj dobro taj monitor kada dodje, obrati paznju na mrtve piksele i kvalitet slike.

    Malo mi je nelogicno tako jeftino freesync monitor, morali su negdje ustediti.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne gledam ali sam naletio na ovaj,pa ako moze i to u planirani budzet,dobro i jeste
    redovna cijena u stanica mu je 350,kod drugih je oko 400 KM
    gledao sam recenzije malo i nije cemu ovaj model,slika je prosjek ali nije stabilan,losi ovi nogari i stalno se ljulja
    ovaj jedan dell sto mi je neko predlozio,E serija...pravo ruzan i nikako mi se ne svidja
    ganjam barem S seriju,pa neka bude malo preko 300KM,ne kupuje se svaki dan monitor
    onaj AOC mi se svidja ali je 370 KM,sto mi je preko budzeta
    fakat nista nije lako kupiti,sve neke petljanije
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hvala sto pomazes
    svi ovi monitori su mi u "favorites" na olx-u :D
    uglavnom,malo sam i sam istrazio i iscitao o ovim novim tehnologijama na monitorima,pa manje vise znam sta trazim i sta mi treba...jos samo da pazarim
    imam par modela na umu,pa cu vidjeti sta je dobavljivo a sta ne
    kod vecine nasih na olxu artikli stoje samo onako,nemaju nista na stanju...cak i ovi obicni prodavci nesto muljaju

    za sada mi se izdvojio ovaj
    HP EliteDisplay E243 full HD IPS
    ima sve izlaze koji bi mogli i u buducnosti zatrebati,dizajn mu je prelijep,IPS matrica...podesiv je u svim smjerovima,iako mi to nije presudno,jer ne pomjeram monitor uopste
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na piku je taj E243 oko 400KM?
     
    Last edited: Dec 25, 2018
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne pomjeras al ga moras podesiti kako ti godi a spram svoje visine, stolice i stola koji imas, a to neces moci ako nema te mogucnosti. Ovo je vrlo bitan ficer monitora.
     
    zippoo likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    konacno i ja uganjao monitor
    na kraju pazario HP EliteDisplay E243 24''
    https://support.hp.com/us-en/produc...23.8-inch-monitor/17210316/document/c05802914

    na prvu monitor je vrh...podesiv u svim smjerovima,ima i pivot,mada meni to ne treba,ima USBove...
    montaza mu je vrhunski izvedena,nema serafa,samo se uklopi i povuce bravica i to je to...montaza za 10 sekundi
    sto se slike tice,na prvu mi je ovo presvijetlo...ali je slika vrhunska,video kada pustim sa youtube,boje bas odlicne
    takodjer se moram malo navici i na novu velicinu,iako nije puno veci,veci je ipak i trebati ce dan navikavanja
    ima sve moguce konektore...trenutno sam ga spojio preko DPa,jer jos samo taj imam slobodan od digitalnih izlaza na grafickoj
    OSD mu je fino izveden
    dizajn mu je bas odlican,to mi se najvise svidja
    par slika
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dobro si odabro, meni je HP bolji od Della, bar ovo monitora sto sam ja probo.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa ako ti je presvijetlo smanji osvjetljenje :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nek si mi se nagovorio :D

    smanjio sam,ganjam kakve kalibracijske postavke ali haman cu morati nastimati po svom ukusu :D
    na starom monitoru mi OSD nije radio a osvjetljenje je bilo smanjeno,tako da kada sam ovaj upalio,svijetlio je ko bozicna jelka :D
    evo i sada sam stavio contrast i brigthess na 60ak i opet je prilicno jako,bijela je bas bijela a do sada je bila siva,pa dok naviknem oci na ovo novo cudo
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma smanjuj to na 30 :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam ga kupio da gledam u crn ekran :D
    oko 50 mi je neki optimum
    dobra stvar je sto ima i premaz protiv refleksije...na ovom nema uopste odbljeska od sijalice sa lustera...dok je na starom bio,mada je i on imao premaz
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da li neko od vas koristi DP kabal (display port) ?
    ovih par dana mi monitor bio spojen sa tim kablom sa grafickom,jer mi je HDMI spojen sa TVom i danas mi prvo pocrni ekran,pojavi se OSD da nema inputa...haman je prestao raditi,mada je kabal nov,dosao u najlonu neotvoren
    spojim monitor preko HDMI,bez problema radi...ali sada ne mogu istovremeno koristiti monitor i TV
    je li moguce da je kabal stradao ?
    i jos jedno pitanje...da li ce kvalitet slike na TVu biti isti ako spojim sa VGA,umjesto sa HDMI ili je nebitno?
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    izgleda da mi je osteceno display port kablo...ne registruje signal,dok ostali izlazi rade uredno
    narucio sam prelaz displayport na hdmi,a dok mi ne dodje,spojio sam komp i tv sa vga
    imam problem sa njim,ne prikazuje mi sliku do samih ivica televizora...slika je pomjerena neka 2 cm desno od ruba a tamo na drugoj strani ta 2 cm ne vidim nikako
    kada spojim preko HDMI,imam opciju hdmi scaling a ovdje nema nikakvih opcija
    da li postoji nacin da ovo rijesim ili da trpim dok ne dodju prelazi i spojim preko DP,tj HDMI?
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Zasto si narucivao prelaz, sta ako je port na monitoru crkao, treba onda na garanciju... ili grafickoj. Bas je sf da nov kabal rikne za dva dana, mada nema pravila.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma prelaz nije skup,par dolara...HDMI kablova imam nekoliko u kuci a i jeftiniji su i ima ih svugdje,dok DP kabla nema skoro nigdje u prodaji
    kabal onako na prvu nije nesto kvalitetan,na krajevima se pocela plastika razdvajati...
    ne vjerujem da mi je sta na grafickoj crklo a ni na monitoru...radilo je sve regulare i kada sam pomjerio monitor u stranu,pomjerio se i kabal i tada je izgubilo sliku i vise nije radilo preko DP
     
  17. black

    black Komšija

    Danas mi dosao AOC Q3279VWFD8, monitor k'o TV. QHD super reza, stane stvarno tonu sadrzaja na ekran. Boje su zivahne a i kontrast je vrlo dobar.[​IMG]

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    selvin and Esh like this.
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Odlican je monitor, i ja ga imam. Danas dobio i podrsku sa g-sync :D
     
  19. black

    black Komšija

    Ima li kod tebe? Ja trazio ali nigdje G-SYNC u GeForce Control Panelu.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Danas izasli driveri, spoji display portom, radi sve ok


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro