Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Nemaju ovi naši u ponudi o_O

    mickey mi ponudio ovaj VG278Q i AOC C27G1 (ali on ima užasno osvjetljenje na overdrive modu - ne znam šta to tačno znači za moju upotrebu, ali vidim da im svi to plaho zamjere)
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    uzasno osvjetljenje na overdive modu, sta je to? :) Mozda overshooting?
     
  3. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Dimmed brightness :)
    Doslovno koji god ozbiljniji review pogledaš, ljudi prikažu.

    Ima one tamo neke modove prikaza, pa kad stavi na overdrive (ako sam dobro skontao) to mu je kao najbrži (1ms 144hz), ali zato je brightness i kontrast u k***u


    Ovaj VG278Q hvale koliko sam čitao



    Ponuda u BiH je užas. U ovo sam jedino siguran.



    EDIT:
    Za ovaj sam odmah pitao https://www.olx.ba/artikal/31664594/acer-27-kg271-cbmidpx-144hz-27-1ms-144hz-novo/

    Međutim, nema, niti ima išta slično cijenom
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako si se vec odlucio na tn panel idi na Dell S2719DGF. 1440p je 155Hz, vidim u Hr ga kupuju masovno. Pokusaj isto mozes li iz Hr nabaviti.
     
  5. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    A šta fali ovom ASUS-u?
    TN panel me na Aceru dobro služio jbg:rolleyes:
     
  6. Esh

    Esh HWB

    @vutra važi, samo što će ti cijena poštarine zbog veličine i mase paketa biti poprilično velika, a cijena poštarine ulazi još u obračun nameta..
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa dobijas vecu rezoluciju na dellu i provjereno je dobar, za taj bi se sad trebalo zadati po reviewima. Ali ako si vec odlucio da ides na 1080p na 27" go for it :D
     
  8. vutra

    vutra Komšija

    @Esh
    Uz rizik da ispadnem glup, poštarina=shipping (DHL)?
     
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    @vutra Hvala, valjda posluzi i kao dobar all rounder.

    Prime dostava postom u roku 2 radna dana. Ako nadjem mrtav pixel vraticemo im se za 24h nazad :D . Na Amazonu je mene dosao 400 EU sto je aktuelno i najpovoljnije u EU prema Geizhals.at. Grafa je jos stara ostala odnosno MSI Gaming 1060 6GB :)
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    A cek ba pa ti nisi u BiH? :D E super za grafu, testirat ces da li radi gsync bez problema na njemu :D
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a ponuda na olxu ce uskoro biti jos gora...tacnije biti ce oglasavano sve ali nista niko nema na stanju
    radim u firmi koja se bavi prodajom i danas smo dobili naredjenje "sa vrha" da ubacujemo nekoliko hiljada artikala na olx,tacnije cijele lagere od veleprodavaca a cisto sumnjam da i veleprodavci imaju ovolike lagere a kamoli maloprodaja
    ljudi ovdje fakat ne kontaju nista...ne vidim logiku u ovakvom potezu ,kao sto ne vidim ni kako ce ovo privuci kupce...pa ljudi kada se iznerviraju,radije ce izvana naruciti,pa neka je i vise platiti
    gdje pocinje Bosna,prestaje logika
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Da, na to mislim, ako govorimo o dostavi Njemacka - BiH, a postoji mogucnost da cak nece ni htjeti da to posalju zbog dimenzija paketa..
     
  13. vutra

    vutra Komšija

    One way to find out :D
    Inače, dostava im je ~33€. Poređenja radi, 29€ sam platio kad sam kupio kit memorije...
     
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Testirat cu svakako :)
     
  15. darsh

    darsh Aktivista

    nenji_avero likes this.
  16. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Uh, ovo je zlata vrijedno!
     
  17. Esh

    Esh HWB

  18. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Koliko su pouzdani, je li neko naručivao skuplje stvari preko ovog servisa?
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jesi li kupio? :D
     
  20. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Stigao danas, upravo spojio. Gsync radi. Medjutim ima jedan mrtvi pixel...ne znam kakva je politika sad oko toga da li da vracam... mali crveni vidi se samo na svijetlim bojama