Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    To mi je malo staro druze, hvala svakako.

    Probat cu da vidim neki ultrawide pa da svoj u portrait prebacim. Al nema ih polovnim nigdje :(
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Dell Ultrasharp U2312HM ili Samsung S24C650PL ?
     
  3. vutra

    vutra Komšija

    Stigao monitor :D
    Za zainteresovane, na 746KM sam platio ~234KM dažbina (10KM takse, 75KM carine, 140 PDV-a i 9.5KM za otvaranje paketa), i opet sam jeftinije prošao nego da sam ovdje kupio.
    Uglavnom, bez uginulih/zaglavljenih pixela (tako da neće biti masiranja :p). Backlight bleed imam samo u jednom ćošku, ali je totalno neprimjetno osim ako je u sobi totalni mrak.
    144MHz refresh rate je fantazija. Ne mogu da vjerujem koja razlika. O_O
     
    Last edited: Mar 21, 2019
    Lamagician and nenji_avero like this.
  4. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Čestitke, da te dugo i dobro služi :)



    Ima li ko iskustva sa HP 27xq?
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    mislis 144Hz :D Radi na nvidiji sve ok, gsync? Odakle ga naruci?
     
    Last edited: Mar 21, 2019
  6. vutra

    vutra Komšija

    @dmr
    Ma ja, Hz, lapsus. :D
    Vega je kod mene. Radi bez problema.

    @nenji_avero
    Hvala :)
    Ako ti ne smeta TN panel, čini se kao dobar deal. Mada meni lično, malo previše kičasto.
     
    Last edited: Mar 21, 2019
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    aha, odakle si narucio?
     
  8. vutra

    vutra Komšija

    computeruniverse
    Evo gledam, rasprodali ovaj moj model. Dobro ugrabih.
     
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Nek dugo posluzi :)

    Rasprodao se u 3 prodavnice ukljucujuci Amazon.de :)
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ako ti ne bude mrsko uslikaj display sa crnom podlogom da vidim ima li kakve razlike :)
     
  11. xman

    xman Komšija

    Koji je najbrzi i consumer friendly nacin do gamerskog monitora u ovoj drzavi?:D Asus PG279Q , Acer XB271HU. Jedan od ova dva modela me zanimaju. Od pika do geneleka niti ih neko ima na stanju,niti ima vracanja nazad u slucaju intezivnog back light bleedinga ili mrtvih pixela. Vracanje takvih monitora vani je potpuno normalna stvar. BLB mi nije toliki problem ako nije bas intezivan ali mrtvi pixeli su deff problem na monitoru te cijene.
     
  12. vutra

    vutra Komšija

    Nisam nikako mogao bolje slikati. Uglavnom, ovo što vidiš na slici je svjetlija verzija onoga što ja vidim.

    BLB je u gornjem lijevom uglu. Ovo ostalo je IPS glow.
    [​IMG]
     
  13. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Kao i ja, potrefio si pravo pogan period za traženje monitora...
    Ovi naši hadalji ili nemaju ništa, ili ako imaju nabiju cijenu kao da su ga svojim rukama pravili o_O

    Iako mi je mrva falila da danas kupim HP 27xq, ipak sam dao prioritet nekim drugim troškovima u životu, pa ću se strpiti još malo - možda izleti neka bolja ponuda...
    Ako koga zanima, u next.ba je bio HP 27xq 2K 144hz 27" za 698,50KM. Provjerite, možda ih još imaju :)
     
  14. xman

    xman Komšija

    Imam druga u Becu,sad se cuo sa njim,uzet ce ga na amazonu,670 eura,moze ga i vratiti ako buse pixela itd,isproba ga fino i posalje po ovim prevoznicima lokalnim. Nema druge. i 200KM jeftinije nego ovde se peglati sa nasom stokom.
     
  15. Lamagician

    Lamagician Komšija


    Uhh pa u mene je bolji, imam bar 50% manje. A vec trazio novi da posalju...stize u cetvrtak novi...nadam se bez mrtvog pixela :)
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok je ovaj monitor gore, kada se fotka izgleda gore. A mrtvi pixel je 100x gora stvar od blba :D
     
  17. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Sad cemo vidjeti hoce li na novom opet biti kakav mrtvi/zaglavljeni :)
     
  18. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Stigao novi 270HUA i sad nema ni mrtvih, a ni ni zaglavljenih pixela. Ali pitanje da li je ovaj bleed/ips glow ok? Hocu opet pakovati? :(

    Slikano s s8 na auto modu.
    https://imgur.com/WO1ZER6
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    meni izgleda ok, jer znam da kad fotkas to bude uvelicano, kako izgleda uzivo? Probaj fotkati da na slici bude kako ti vidis.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni to izgleda previse...mada uzivo i kada se uslika ne bude ni priblizno isto

    evo kod mog monitora,kojeg sam takodjer nedavno kupio...HP IPS
    ja uzivo primjecujem svjetlost samo u donjem desnom uglu,ostalo se ne vidi
    https://photos.app.goo.gl/PR9SGmQuXh1LXS3dA