Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    ne znam sta drugi misle, ali mozda da umjesto 2232BW uzmes u obzir 226BW...mislim da kostaju isto

    ja sam 226BW stavio na listu razmatranja (sto ne znaci da ti moras :) )
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    226BW sa "A" ili "S" panelom je najbolja kupovina od svega navedenog.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    mrsko mi citat komplet topic jel' ko naveo gdje se moze uzet taj 226BW, pa ako ti nije mrsko - haj', molim te, reci gdje i po kojoj cijeni , hvala :smt006
     
  4. Loki

    Loki Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Meni je bio 226BW prvi na listi al' sam onda negdje ovdje (vjerovatno na ovom topicu) pročitao da je 2232BW bolji pa otpisao 226 s obzirom da je 2232 i jeftiniji. Sad mi više ništa nije jasno. :lol:
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Vedo - ima Imtec, ali ne znam imaju li na lageru. Kod njih sve ima, al slabo sta na lageru. :lol:
    Ovi novi Samsung "cetverocifreni" modeli su jako, jako ruzni (glossy okvir, bljak). :smt005
     
  6. mahalas

    mahalas Novi član

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Malo se interesujem oko ovog Samsunga 2493HM. Monitor necu koristiti za foto-editiranje, znaci dosta citanja teksta, igre i ponekad da se pogleda koji film. Jeste da nije 22", ali reko da ne otvaram novi topic.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    kakvu graficku imas za tu rezoluciju?
     
  8. mahalas

    mahalas Novi član

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    8800GTS 512MB.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Uvijek mu ostaje opcija 1:1 pixel mappinga.
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    pa sta je sad bolje 226 ili 2232 i kakva je situacija sa lutrijom kod 226, imaju li oni veliku zastupljenost c-shitty panela

    EDIT:
    sad malo citam po netu i izgleda da ne postoji c-panel ovog 226modela, samo "s" i "a"
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    U Evropi "C" paneli nisu toliko cesti kao u Americi i Aziji, pa su male sanse da te zapadne bas taj. "A" panel se moze nastimati da daje gotovo identicnu kvalitetu slike kao i "S" panel.
    Sto se tice graficke, sada driveri imaju 1:1 pixel mapping, tako da nije obavezno i da monitor ima tu opciju.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Uh da ne vidjeh sig :). Pa dobra je ta solucija onda, koliko bi ga platio? A sto se tice pixel mapinga u driverima nvidie, on jos ne radi na 8.xxx karticama! Tako da....
     
  13. mahalas

    mahalas Novi član

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Trebao bi me doci oko 750KM. Kad sam sklapao konfiguraciju ona je bila zamisljena da ide sa nekim 22", tako da je tvoje pitanje na mjestu i sam se to pitao da li ima svrhe uzimati 24" na toj grafickoj, za igre naravno. Odavno su mi u planu 22"(Samsung 2232 ili 226), tako da jos nisam definitivno odlucio izmedu 22" ili 24"(vec postavio topic u vezi Benq G2400w) monitora. Jos prikupljam informacije i utiske :lol: .
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Pa mislim da ce ti biti dovoljna ta grafa za tu rezu. Ja jos nisam naisao na igru (osim crysisa) da na mojoj grafi 22" monitoru i max detaljima pada ispod 40 fpsa, a uglavnom je preko 60.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    hvala Baho, evo da prodam ovaj Philips pa cu uzeti taj u Imtecu a ako ga ne bude onda onaj Samsung u Plusu.
    A i ovaj 24" Samsung u Imtecu (http://imtec.ba/index.php?detid=0000000 ... 74&brstr=1) nije los majku mu, samo je pitanje isplati li se dodavati tolike pare za 5" vise..ma necu, i 22" je super :D
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    To ti je trenutno best buy grafička za tu rezoluciju.
    Glupo bilo sad cekati nove graficke koje ce imati u startu malo vece cijene...a i valja se nacekati jos :D

    Pogotovo ako imaš fajde iz HR dovuci graficku.
    Jer Zotacova 8800GTS 512 je svega oko 300-330KM što je prejeftino.
    Ja samo cekam da to dovucem iz HR za Lenova L220x (1920x1200) jer grafička se ubila za vece rezolucije.
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    ReNNo, on IMA 8800GTS.
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Još bolje.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Kad spominjete igre i dijagonalu, nemojte zaboravit da 19x12 zahtjeva cesce i vece ulaganje u kombinaciju graficka/procesor ako hoces da igras na odgovarajucoj rezoluciji, naravno.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    To onda smrdi. Nvidia smrdi. :D