Kupovina lcd TV-a 32'

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by armor, Aug 1, 2007.

  1. armor

    armor Novi član

    Dakle potreban mi je neki 32' lcd...koristice se za TV program i za PS3(vecinom)...dvoumim se izmedzu sony-a i samsunga, raja ima dosta podjeljeno misljenje iako dajem prednost sony-u...budzet mi je ogranicen do 2000km i naravno kupuje se u SA. :wink:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    za 2100KM mozes uzeti 40" S81 Samsung, ili 32" M71, isto Samsung. Od Sonyja moze neki S2530, a mozda i V2000 (32"). "U" seriju ne gledaj.
     
  3. armor

    armor Novi član

    Nakon ovih odmora, trke-frke napokon da nadzem vremena da odem u kupovinu lcd TV-a, eh sad ono...u techno marketu mi se svidio "samsung le 37r89bd" tek stigao kontrast 8000:1 vidio ga i usporedio s drugima u rangu... na netu nisam bas nasao previse informacija osim onoga sto vec znam... Pa da cujem imate li vi kakvih misljenja i utisaka o tome TV-u ??? ove sedmice kupujem pa bi mi svako misljenje super doslo :D eto toliko...pozz
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    to je dinamicki kontrast u pitanju. pravi je mnogo manji. nije taj tv bas sampion u prikazivanju tamnih scena. koliko je para pa da vidimo jel' valja...
     
  5. armor

    armor Novi član

    1950km techno market, usporedio sam ga s jos 3 lcda, dva su bila po 32' kontrast po 5000:1, i jedan od 40' isto 8000:1 boje su jednako izgledale kao i na ovom od 37' sto je 1950km, a ovi po 5000:1 boje su bile primjetno sivkaste.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja bih licno isao za malo vise novca na Sony 40S2530, iako je na papiru nesto losiji...
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Odlican monitor uzivo, ove buljave oci nisu u stanju da vide razliku o kojoj se pise na recenzijama, nema mi nikakve razlike izmedju s serije i skupljih modela za 3000km aka 1080p. Kako si rekao stvarno dobra slika, pogotovo ugao i boje su odlicne, na nivou plazme.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad mu se fino podesi servisni meni, S2530 moze cuda da prikaze. Nije neki sampion kad su mracne scene u pitanju, ali nista alarmantno i za prosjecnog korisnika neprimjetno. Dosta stvari sam odgledao na njemu i za tu lovu ne bih eksperimentisao sa drugim brandovima. 1080i izgleda genijalno na njemu.
     
  9. armor

    armor Novi član

    Thx na savjetima obojici :), odluka je pala kupujem samsung le 37r89bd.
     
  10. armor

    armor Novi član

    Da ne otvaram novu temu..imam jedan mali problem to jeste ne ja nego prijatelj mi, kad sam kupovao samsung le 37r89bd, on je sebi uzeo manji 32r71b, nekidan popismo kahvu kod njega i gledam ja program na tom Tv-u i primjetim da se crna i bijela boja nekako neprirodno odazivaju tj tamnije i svijetlije scene, sve se nekako stepenasto potamne ili osvijetle, nije nekako tecno nego kao da se povecava i ide po nekim nivoima, nisam neki expert oko tih LCD tva-a pa vas pitam znate li vi kakav odgovor za to :S, jeli problem u podesavanju boja unutar menija, ili je TV defektan....
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    probaj iskljuciti dynamic contrast ili power saving u opcijama. ako nema moraces pozvati servisni meni i u njemu iskljuciti to. a moze biti i do samog tv-a, jer nije taj na nekom glasu kao kralj kontrasta i dobre slike...