kupovina mobitela

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dinho, Jan 13, 2009.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    I to se moze uraditi bez ikakvih problema (ukoliko izraz MRKLI MRAK ne uzmemo u bukvalnom obliku jer potrebna je samo mala kolicina svjetlosti), a rjesenje se zove shutter speed, ili ti vrijeme trajanja expozicije, cak sta vise to imaju i neki mobiteli u obliku predefinisanih nacina slikanja. Naravno to se nemoze porediti sa mogucnostima ustimavanja kod DSLR, SLR i malo kavalitetnijih amaterskih aparata.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pazi, malo bolji digitalci s pocetka milenija prave bolje fotke od N96, tako da su zahtjevi od obicnog mobitela malo previsoki.
     
  3. dinho

    dinho Novi član

    pa ne moze po mraku ni fotoaparat da slika a kamoli mobitel
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    S pravim aparatom mozes.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    cek jos jednom
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

    kake su baa ovo izjave.. ne moze po mraku ????? ..obicni pop-up blicevi su nekoliko puta jaci od bilo kojeg sbjetla.. kuicih lampica, plafonjera pa i halogenki.. da ne idemo sa externom rasvejtom.

    Daj ba ljudi procitajte koju čitanku pa malo pametujte. Moj k750 sa LEDiodom pravi jako solidne slike u mrklom mraku.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Imam osjecaj da se ovdje ne razumiju neki pojmovi. Ako se radi o mrklom mraku, znaci da nema APSOLUTNO nijednog izvora svjetla u prostoriji - ni tracak svjetlosti ne prolazi kroz otvor blende (kao ni kroz zjenicu) pa se na displayu nista ne vidi. Dakle ako tvoj super sjajni K750 pali tu LED, onda vise nije mrkli mrak. Isto tako, zavisi od velicine prostorije, sa tom upaljenom LED-icom u nekoj dvorani ne bi nista vidio - bila bi crna slika jer nema nista da odbije zrake svjetlosti.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Do par metara uredu, a sve preko ...
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma da baca i 100 metara, opet je to frontalni blic koji unisti 99% potencijalno dobrih fotografija. Nista do "bounce" i difuznih bliceva.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    hurmash1ca, pa 50D ..da ne idemo dalje, ne moze nista ufatiti u mrklom mraku. Tacije, ne postoji aparat koji moze ufatiti ista bez ikakvog izvora svjetlost (necemo oko "najt vižn" sistema). ...zasto onda to spominjati odnosno zasto raspravljati oko toga ?

    Kada jemomak rekao da selika u mrklom mraku, predpostavit je da je mislio sa nekom rasvjetom koju n96 ima. :roll:

    To je isto kada bi raspravaljali koliko dobre slike pravi Ericsson R600.
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Istina. Ode ovo u off-topic
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dolazi do konfuzije, onda treba definisati pojam mrkli mrak :wink: Jer cim imas bilo kakav izvor svjetlosti, nije vise "mrkli mrak".

    gg, rijeseni nesporazumi :D
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da se zbog ovakvih stvari treba otvoriti posebno tema o aparatima, mobitelima, mp3 playerima i slicno.. obasnit njihove svrhe i mogucnosti.. pojam kamere mobitela i aparat.. i slicno.. ja sam kontao da je to vec poznato a ocito nije.. na zalost.

    hurmash1ca, a i iskreno.. ne vidim razliku izmedju mrklog mraka i mraka.. kad smo kod toga :lol:
     
  13. dinho

    dinho Novi član

    kolko para tolko muzike
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije bas tako. Cijene pojedinih mobitela prelaze cijene dobrih SLR aparata. Sta kazes u tom slucaju?
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Krenimo od iDilda, 1300 kmicaša :lol: EOS 40D manje kosta.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ali 40D ne mozes njezno da pipas. :lol: