Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    "c" panel je smece kod samsunga. "a" i "s" se mogu nastimati da prikazuju skoro identicnu sliku. kod 2232 jos uvijek postoji ta lutrija (samo nema vise "c" panela), ali je 2032 pravo smece jer je matrica totalno razlicita od 2232.
     
  2. Loki

    Loki Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Šta je sa T220 i 226CW, jesu li fakat toliko bolji da su im cijene onoliko veće. Ima li kod ovih modela tih razlika u panelima?
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    226CW ima garantovano Samsung panel i WCG osvjetljenje.
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    nisam bas upratio...
    kako mogu saznati da se radi o Samsung panelu??
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Moras upaliti monitor i preko servisnog menija pogledati kod panela.
     
  6. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    vec dugo sam pikirao 2032BW, ali evo ispade da je kupovina jednog Samsunga prava lutrija :?

    na netu sam naisao na nacine (koje je mobsterc vec naveo), kako provjeriti reviziju panela. Jedan od nacina je dokinuo Samsung :)
    Drugi nacin (pokretanje servisnog menija) ce ti odobriti, malo morgen, u prodavnici
    Treci (extreme) nacin jeste rasklapanje monitora

    i onda covjeku nista drugo ne preostaje nego da zaigra ovu lutriju. Muka mi je kineza :D
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  8. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    vidis, mogao sam se zaletiti :)

    postoji li onda kakva alternativa (u tom cjenovnom rangu) za ovaj 2032 ili da ustedim jos koju marku za 2232BW?
    ili mozda traziti nesto do LG-a?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Bolje 2232, i jos po mogucnosti da ga testiras. Obidji nekoliko firmi, mozda ti neko dozvoli da ga upalis. Spomeni i da hoces da se ogradis od mrtvih piksela.
     
  10. Loki

    Loki Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Ja sam pitao u 2-3 firme: "Razmišljao sam o uzimanju 2232BW, interesuje me da li bi monitor mogao probati ovdje i kakav je vaš stav što se tiče mrtvih pixela?" U svakoj firmi bi me srezali i prekinuli rečenicom: "Imaš garanciju ne moraš ništa da se brineš", i u svakoj su vješto izbjegavali isprobavanje monitora nalazeći razne izgovore. Dalje mi se nije dalo ni pričat' ni ispitivat'. Zato sam i dan danas na 17" CRT.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Prvo si ti izbjegavao sa postavljanjem pitanja, tebe ne interesuju pixeli vec verzija panela. Da si mozda isao iskreno vjerovatno bi i dobio ocekivani odgovor.
     
  12. Loki

    Loki Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Zapravo kad sam pitao više su me interesovali pixeli, sad me ineteresuje i jedno i drugo :D tako da mi vjerovatno ubrzo slijedi još jedan obilazak. :)
     
  13. Sale

    Sale Aktivista

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    pa reci, da bi ti kupio, ako i samo ako ga možeš isprobati... vjerujem da bi ti jedno 60% raje pustilo da isprobas monitor onda...

    kroz vlastite trgovine znam da ima dosta "kupaca" koji dođu samo tek tako, da vide monitor kako izgleda ovo ono i ne pomišljaju da kupuju niti imaju novaca, ali dođu i muče trgovce...
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Ako si ozbiljan kupac koji zaista namjerava da kupi monitor gotovo ce ti svaki prodavac dati priliku da ga prije kupovine pogledaš i testiraš zbog mrtvih piksela.
     
  15. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    ima ona njem. poslovica "Der Kunde ist König" ilitiga "The customer is king" :D
    sto znaci, ako prodavaca fino i kulturno (ovo dvoje je bitno) zamolim za par savjeta, ili ga, u ovom slucaju, zamolim da isprobam monitor, onda je njegova duznost da mi pomogne
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Samo da pitam, LG-W2242T-SF/22" Wide (http://www.hardware.info/en-US/productd ... _W2242TSF/) ili SAMSUNG SM2232BW 22"W 2ms 1000:1 black ?
    Ovaj LG je skuplji nekih 20 KM, a po specifikacijama se cini jaci ovaj Samsung

    Nadjoh nesta zanimljivo vezano za ovaj Samsung:

    "Ovaj monitor postoji sa cetiri razlicite verzije panela 'S' samsung, 'A' AU Optronics koji su odlicni i 'C' CMO i CPT paneli za koje neveredi dati ni 100 evra! Slika mu je dosta bleda ugao vidljivosti je ok ali ono sto najvise bode oci to je probijanje osvetljenja po gornjoj i donjoj ivici! Moracete da sobu osvetlite dobrim jakim neokama da bi ste osvetljenje jedva primetili ali kada gledate recimo film ili igrate neku igircu pod ugasenim svetlom onda to izgleda kao da vam je neko po gornjoj ivici iscrtao belu liniju kredom! Ovaj monitro preporucujem samo sa 'S' i 'A' pnelima ove druge zaobidjite kako znate! Kada ga budete kupovali u prodavnici obavezno trazite da ga ukljce i zatim smanjite contrast i brightness na 0 i pritisnite dugme sourcebutton na 5 sekundi dok vam se nepojavi sistemska tabla sa info pnelom. Info pnel se nalazi u donjem delu table ako pise recimo M-ME22W0BAA-1002 onda je to samsungov panel meni pise M-PE22B0CDA-1002 sto znaci da je CMO 'C' panel. Znaci gledajte predposlednje slovo u info panelu, ako je pretpslednje A (x-xxxxxxxAx-1002) onda je to samsungov panel, ako je predposlednje L (x-xxxxxxxLx-1002) to vazi za odlicne AU Optronics pnele, za D (x-xxxxxxxDx-1002) to su 'C' paneli i slovo I (x-xxxxxxxIx-1002) najgori CPT paneli. Sa S i A panelim toplo preporucujem posto sam video sliku S panelom za A panel nisam video ali po raznim sajtovima i forumima kazu da su odlicni i da nema neke razlike a sa C zobidjite kako znate. "
     
  17. Loki

    Loki Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Evo da se nadovežem i da pitam kako je najolje testirati monitor na dead pixele ako me neko pusti da ga upalim, znači šta da pokrenem i na čemu ću najbolje vidjet' ako ima koji mrtFi pixel? Pretpostavimo da će priključiti to na Windows mašinu koja nema neke posebne alate za testiranje a ja i ne namjeravam instalirat' nešto na tuđu mašinu, pa ako ima nešto iz Windowsa, recimo u Paintu da napravim jednobojnu sliku pa da je stretcham ili nešto tako? :)
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    u paintu stavi bijelu sliku i spasi je kao jpeg. otvori je, stavi full screen i zumiraj da ti pokrije cijeli ekran. Primjetit ces da li je neki crn, a isto odradi sa istom slikom al crnom da vidis ima li koji da stalno gori
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Pretpostavljam da znas sta ces ici testirati. U tom slucaju napravi u irfanview-u nekoliko praznih JPEG slika (i RGBW i CMYK) u nativnoj rezoluciji monitora i onda odnesi na sticku u radnju.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma