Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Ja ga evo kontam danas otici uzet, a onaj ko je otvorio ovaj thread, dal' ga je uzeo - ne znam.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Bio maloprije u Plusu i uzeo 2232BW, zamolio one momke da probam monitor, oni ga skopcali, A panel mi je :D
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Eto, cestitamo! Trebamo jos doci na slatku, haha. Cujem zale se ove firme da su im ljudi odjednom poceli trazit da testiraju monitore, kaze procitali na forumu da bez toga ne uzimaju. ;)
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Hvala! I mene pitali da li sam to na nekom forumu citao, a ja ponio isprintano sa HWBa :D
     
  5. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    znaci, nisu se nista bunili? dali ti da udjes u servis meni i provjeris?
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Ja sam ga uzeo i testirao u maloprodaji (Skenderija), a ne u servisu tamo(smanjio mu brightness i contrast na 0 i drzao 5 sekundi Source i fino mi izbaci oanj code, a na papiru zapisao koji kod obiljezava koji panel). Fino im rekao da cu ga odmah kupiti ako ne bude C ili CPT panel, a njima je naravno u interesu da prodaju i bez prigovora ga spojise. Eto bas sreca bi da je bio sa Samsungovim panelom, u suprotnom ga ne bi ni uzeo.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Pa nije "A" samsungov panel vec AU Optronics!
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Ne, pogresno sam napisao u prethodnom postu, meni u ovom kodu je predzadnje slovo "A", a to oznacava Samsungov panel :wink:

    "Kada ga budete kupovali u prodavnici obavezno trazite da ga ukljce i zatim smanjite contrast i brightness na 0 i pritisnite dugme sourcebutton na 5 sekundi dok vam se nepojavi sistemska tabla sa info pnelom. Info pnel se nalazi u donjem delu table ako pise recimo M-ME22W0BAA-1002 onda je to samsungov panel meni pise M-PE22B0CDA-1002 sto znaci da je CMO 'C' panel. Znaci gledajte predposlednje slovo u info panelu, ako je pretpslednje A (x-xxxxxxxAx-1002) onda je to samsungov panel, ako je predposlednje L (x-xxxxxxxLx-1002) to vazi za odlicne AU Optronics pnele, za D (x-xxxxxxxDx-1002) to su 'C' paneli i slovo I (x-xxxxxxxIx-1002) najgori CPT paneli. Sa S i A panelim toplo preporucujem posto sam video sliku S panelom za A panel nisam video ali po raznim sajtovima i forumima kazu da su odlicni i da nema neke razlike a sa C zobidjite kako znate. "
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Da to je ok onda :)
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Drago mi je ovo čuti.Neka čim trgovci imaju upućenije kupce i oni će se mjenjati sigurno, super eto nam promjena.

    @Vedo čestitke i u radu i rahatluku da iskoristiš monitor.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Hvala puno, ma ako ne prodam onaj Philips 19" za razumne pare ostavit cu ga, pa koristiti oba, na jednom texture na drugom 3ds max. Al valja sad brzu grafu zbavljat, 8800GT cvili u Crysisu na 1680x1050
     
  12. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Aha, i to Samsung 2232BW, prejak je.
     
  13. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Ljudi evo zbavio sam 2232BW iz Geneleca, dosao mi originalni samsung panel. Imaju jos 3 komada na zalihi, pa ko hoce, vjerovatno svi dobri paneli.
     
  14. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Da mi je vidjet tu grafu koja ne cvili na 1680 Crysis, sa very high detaljima.
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    :lol:
    Thank you for the music, pjevala bi ABBA.

    Thank you for the PR, pjevao bi Genelezz.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    ma i na high cvili :)
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Je li genelec tuzla
     
  18. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    jeste
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    Ima genelec i u Mostaru.
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    Re: Pomoc u vezi kupovanja 22" monitora

    ako se ne varam ima i u Travniku.