KUPOVINA NOVE KONFIGURACIJE, SAVJETI, KOMENTARI?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by smirgl, Aug 27, 2010.

  1. smirgl

    smirgl Novi član

    Poštovane kolege:)

    Konačno sam se našao u prilici da sebi priuštim solidan računar nakon dugo vremena...imam dileme pa bih volio da mi malo razbistrite situaciju.

    I ponuda: IMTEC BBI

    1. intel core i5-650 3.2GHz LGA 1156 BOX
    2. ASUS MB P7h55-M; LGA1156; Intel H55
    3. Gigabyte VGA 5670 1GB GDDR5; Ati Radeon
    4. RAM: 2x2048MB Kingston
    5. 500GB HDD (WD Caviar 16MB SATA2)
    6. LG DVD/RW
    7. Kućište: Gigabyte LUXO X142
    8. napojna 400W, Fortron

    II Ponuda: TERABYTE Skenderija

    1. Intel core i5-750 3.2. GHz
    2. ASUS MB P7H55 1156
    3. Grafika: Ati Radeon Powercolor VGA 5770 512MB DDR5
    4. RAM: 2x2GB Kingston DDR3 1333MHz
    5. 500GB HDD
    6. Samsung DVD/RW
    7. Kućište: MSI Vesper 410
    8. Napojna 460W

    III Ponuda: PLUS Computers

    1. Intel Core i5650 BOX 2x3,20GHz 4MB L3 Sck.1156
    2. MB Gigabyte GA-P55-US3L RAID Firewire GLAN 2xPCI-Expr.16x
    3. Grafika: Ati Radeon VGA Gigabyte HD 5750
    4. RAM: 2x2GB Kingston DDR3 1333MHz
    5. 500GB HDD
    6. LG DVD/RW
    7. Kućište: Gigabyte LUXO X140
    8. Napojna: 500W

    Molim Vas za konkretne komentare jer sam se već zapetljao oko toga koju da uzmem...najbliži sam IMTEC-ovoj!!??

    HVALA PUNO!

    smirgl
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Daj budzet jarane ...
     
  3. smirgl

    smirgl Novi član

    Budžet je: 1500KM-1600KM (moguća odstupanja od 20-30KM preko 1600,00)!
     
  4. efo

    efo Komšija

    sa/bez monitora?
     
  5. GW

    GW Moderator

    Sad će Efo sa celeronima i klokanju... :D
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Drzite se teme.
     
  7. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ja da se pitam uzeo bih treću konfiguraciju. Jer je mala razlika između HD5750 i HD5770, jedina je prednost HD5750 to što ima 1GB memorije, a sve ostalo je slično. Evo ti link pa ćeš i sam zaključiti da je HD5750 ok izbor http://www.tomshardware.com/reviews/rad ... 446-7.html. Samo nisi naveo o kojoj se tačno napojnoj jednici radi. Ja bih uzeo Fortron napojnu jedinicu u Plusu, samo ne znam je li na stanju.
     
  8. smirgl

    smirgl Novi član

    Pošto su forum i stranica stavljeni van upotrebe zbog rekonstrukcije čim sam postavio post, vidim da nije puno ljudi odgovorilo, a ja sam bio nestrpljiv pa sam uzeo računar i to u IMTEC-u ali uz sljedeće izmjene:

    grafička karta: Ati Radeon 5770 1GB
    napojna: Foxtron 550W

    Komentari su poželjni!?

    POozdrav.

    PS: bez monitora! Kupio sam nedavno novi, LCD Samsung 21,5":))
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    A sta je falilo drugoj konfi, samo da je bila s brand napojnom. Ipak 4 jezgre su 4 jezgre :) Al' gotovo je sad, sretno s konfom :)
     
  10. smirgl

    smirgl Novi član

    Ma posavjetovao sam se još sa nekim ljudima i rekoše mi da za moje potrebe neću dobiti ništa puno bolje ako uzmem i5-750 umjesto 650...A i ovako sam premašio svoj prvobitni budžet pofino tako da...nadam se da će i ovo biti dovoljno...ipak nisam neki profesionalac:)) Hvala drug!;)
     
  11. extibo

    extibo Komšija

    Jezgri nikad dovoljno. ;)
     
  12. efo

    efo Komšija

    tvoje potrebe ce vremenom porasti :D
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ljudi ovo je hitno :D

    dakle trebam jaranu sastaviti konfu do 1400 ni feninga preko sa kakvim lcd monitorom s tim da dođe kakav cam tastatura miš. ovo moramo uzeti u imtecu pošto uzima na rate. komp je namjenjen ovako za surfanje, multimediju i umjeren gejming tako da ne bi tražili sad neku high end grafu nauštrb ostalih komponenti. molim vas savjete da izvučemo što bolju konfu.
     
  14. dzeri

    dzeri Aktivista

    Trebao si otvoriti novu temu i napisati "dokle si ti smislio" pa bih ti neko pomogao konkretno oko detalja. Znas i sam da je bezveze to po receptu "jaran" i "hitno".
     
  15. efo

    efo Komšija

    ja cu samo preporucit gtx260 sa foruma, ako nije prodana, 200km je ona, ostatak je vec klasika, athlon x4 i drz nedaj
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa ne bi da trpam forum pošto već ima milion sličnih tema i svaki se dan otvaraju nove. nažalost ograničeni smo samo na imtec :\

    @efo lako bi ja da uzima za keš sastavio bi nešto ovako belaj.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad je imtec u pitanju pomoci ti nema,kod njih se nikad ne zna sta imaju na stanju.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    baš sam to htio napisati. najbolje je da odemo do imteca i vidimo is prve ruke katalog ili nešto pa da se javim ovdje.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Evo ima otvorena tema za 1100-1200KM, uzmes onakvu konfu uz sitne promjene + LCD :)
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Raja ponovo sklapam pc ali ovaj puta jednom drugom prijatelju. Uzima za keš ali iz nekih razloga (seljačkih 8) ) opcija je samo imtec. PC će koristiti uglavnom za poneku partiju PES-a, eventualno cod2 i 4 mp i surfanje, ništa zahtjevno. Sve sugestije su dobrodošle, limit za centralnu je 900KM, za monitor do 300KM, periferije ne treba, evo šta sam ja sastavio:
    Imali kakav popust na ovo? Ovo su cijene sa imtecove stranice.

    P.S. valjda nisam zaboravio neku komponentu :D