KUPOVINA NOVE KONFIGURACIJE, SAVJETI, KOMENTARI?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by smirgl, Aug 27, 2010.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Trazi mu popust od 5 -10% na cijene komponenti jer ih uzimas vise.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ništa od ove grafe Kinže nema garanciju kako valja za fizička lica već nešto preko firme bla bla zato je i jeftina. Poslušat ću te za grafu pošto si ti puno više u toku.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Takodjer javi se Perop-u sa Pika, lik je jeftiniji od Didija a ista roba iz Srbije.

    Kod njega je npr HD7870 490KM a kod Didija 550KM.

    Napojna Thermaltake ToughPower XT675W za 170KM itd. LINK
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kupio ja drugu od pere 6850 prije 3 mjeseca za 240km. Momak ispravan 100%.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    To sam otprilike sad zasad sastavio. Čekam odgovore jer sam poslao upite ovim jačim prodavačima na piku da vidim koliko traže za otprilike ovakvu mašinu. Izađe 2643KM bez troškova dostave znači neka bude 2700 sa troškovima. Ostat će para za neki dobar miš i tastaturu možda i za zvučnike malo bolje.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ta maticna je Micro ATX format.

    Radije ganjaj neki full ATX format, Asus P8Z68-V/Gen3 ili Asus P8Z77-V.

    Ta Thermaltake napojna je 30KM jeftinija kod Perop-a
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Perop nema ništa haman na stanju sve treba čekati a ja to moram naručiti ovaj vikend do četvrtka sve mora biti montirano i sistem podignut itd jer jaran putuje u Njemačku u petak. Čekam didija da vidim šta ima na stanju pa da vidim.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moras ti kupiti full ATX maticnu ako neces slagat CF/SLI. Ova ploca nema dovoljan razmak za CF/SLI, ali je po svemu ostalom ista kao full ATX ploce.

    Danas malo kome treba brdo PCI/PCI-E kartica kad je sve integrirano na ploci.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo konačne konfe:

    Čovjek će mi ovo uzeti iz emmi.rs to su te cijene u dinarima to je okvirno nešto sitno više od 2700KM i uzet će sebi proviziju i tako da se sve uklapa u budžet. Ja mislim da sam je dobro sastavio konfa je zvijer. Kontam jarana izvarati da mu uvalim svoju grafu a uzmem sebi 7950 nebi on to ni skontao :D

    BTW tačno mi muka dođe kada vidim koliko je kod njih HW jeftiniji. Ova grafa kod nas je prek milje i to slabiji modeli a ovdje nije ni 8 stoja. Procesor priča za sebe u imtecu 8 stoja kod njih manje od 600KM.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Slab ti je to onda jaran :mrgreen:

    Živ bio, što stavi 5400 RPM disk u takvu konfu? Jest da ima SSD, al valjda nije velika razlika za obični HDD, a ne green varijantu u PC od skoro tri milje :D
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma nema veze ima 32mb cachea ionako će biti za storage. Mogao sam ići na 1TB brži ali nisam htio, inače i dalje su diskovi jako skupi.
     
  12. veki81

    veki81 Aktivista

    Djaba mu ja govorio djes ba green u takvu silu ubaciti :evil:
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I meni se svidja zeleni disk kao storage.Miran tih i fin i prije svega dugotrajan i sigurn.Ne bih ga kao sistemski al pored SSD-a je taman.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma gdje ce na 5400rpm, nek ne ide ispod 7200rpm

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Prošo voz :)
     
  16. GW

    GW Moderator

    Bolje je 5400 rpm disk nego 7200 rpm kad imaš ssd. Služi kao storage tako da brzina nije bitna (svakako je minimalna razlika) a tiši je i manje se grije / manje vibracija.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Samo da kažem stigao pc sve super radi. Lagano ga kloknuo na 4.3GHz bez undervoltanja temp 70 procesor u prime95 mogle bi i bolje sa undervoltanjem. Reklo bi se za IB predobro. Ovaj noctua kuler NH-D14 predobar i prelijep oči su mi ispale kad sam ga vidio a ne ide preko 1.3k rpm. Jaran prezadovoljan. Hvala svima.

    P.S. ako može preporuka šta uzeti za 200 KM kada su u pitanju miš i tastatura u SA? Ovdje u SBK sve radnje zvao samo smeća od 20KM imaju.
     
  18. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Imas u UniExpertu kod Grasa npr. Microsoft Wireless desktop set 6000. Cca 170,00 KM. Ja sam bas taj uzeo i OK je iako mi je bolje lezao prethodni Logitech Cordless Wave desktop.

    Inace je Logitech serija kvalitetnije radjena od ove Microsoftove, ali je uzasna ponuda kod nas.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    4.3 GHz i undervoltanje zaboravi, to moze par elitnih primjeraka i to je to.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kupljeno još jučer u plusu logitech g400 i nekakva logitech tastatura i speedlink sluške.