Kupovina Samsung I8910 Omnia HD

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Amer_Ferha, Sep 14, 2009.

  1. Amer_Ferha

    Amer_Ferha Novi član

    Pozdrav svima
    Hocu da uzmem novu Samsung Omniu HD, nasao sam za 780 KM kod mobymesa i mobytell (market.ba i pik.ba) ali ne znam koliko su oni pouzdani jer ipak nije malo para. Ako je neko imao iskustva s njima ili ima savjet gdje da uzmem neka se javi.
    Usput trebao sam prvo uzeti preko "kamconnecting", mobitel je bio u neotvorenoj kutiji i stvarno nov kako se meni cinilo. Htio sam prespavati preko toga, tako kad sam nazvao kroz 2 dana bio je prodat :(

    Zahvaljujem
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Netrci, nece biti skuplji nego samo jeftiniji pa polako skontaj i izvagaj nije to bas mala lova.
    Ja sam kupovao par mobitela od Pacomobyle (tako nekako na marketu) i sve je bilo jako korektno.
     
  3. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    U lukavici imas snizenje nov Omnia HD kosta 770KM sa 6 mjeseci pisane garancije. Naravno ako nisi kupio. Ako nisi javni mi na PM jesi zainteresovan da ti dadnem ime radnje i adresu. Danas je moj kum kupio kod njih i telefon je mrak pise na garantnom listu i kesi kako se zove radnja i adresa pa ga mogu pitati.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    posujeduje li kod ovaj model ?
    jer sam u planu isto uzet ovaj model, nisam ljubitelj samsunga al eto ovaj model ima symbian sto je po meni najvaznije.
    ako bi vec birao izmedju N97 i Samsunga I8910 Omnia HD ovaj bi izabrao
     
  5. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Omnia je zakon barem ova, samo jedan majdžr fejl je sto nema futrola kod nas da se kupi niti vani barem meni covjek nije za kuma uspio nabaviti a telefon bi se trebao ocuvati. Inace ima ubacen video helica u HD-u. I kad se prebaci na LCD TV u ovom slucaju Sony BRAVIA (LCD je nije plazma sve je spojeno na pc preko HDMI-a) opet je slika odlicna kao i video klipovi koje mobitel snimi.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    ?
     
  7. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Kada spojis plazmu na pc dobijes losiju sliku nego na LCD. Imas po netu ljudi se zale na plazme koje su spajali na pc a ne rijetko se desavalo da plazma sprzi graficku na racunaru. Sony bravia ima obicni prikljucak analogni kao i monitori i ima HDMI, ovo je spojeno preko HDMI-a. Spojeno je sa HDMI kablom sa 24-karatnim prikljuckom radi bolje provodnosti na nativni HDMI izlaz na grafickoj. A sada nebih ti znao reci kako bi to izgledalo na malom monitoru jer ja sam to vidio samo na tom velikom tv-u sa HD rezolucijom na obicnim malim smrtnickim monitorima nemam ideju kako izgleda. Na telefonu odlicno izgleda a pozitiva tog telefona su slusalice. Naime telefon ima 5.1 virtualni sistem zvuka koji je extra, medjutim to se ne osjeti preko zvucnika koliko se osjeti na slusalicama koje dodju uz telefon. Znaci telefon je bas extra, neocekivano je tezak ja kad sam ga prvi put uzeo u ruke tezak ko cigla xD

    PS. U gornjem postu sam malo nezgodno formulisao recenicu u zagradi :) Ispravio sam...
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Malo mog pametovanja iz logike: Sud A jest i nije B je nuzno nevaljan, znaci poslije je stavi zarez, ja sam jedva shvatio sta si zelio reci :D
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    citao sam dosta na netu o ovom modelu i dosta se ljudi zale na klip tacnjie zvuk kad se snima, sad se dvoumim oko kupovine. nisam ga jos imao priliku vidjet uzivo nadam se da nije bas toliko velik i tezak :D kad sam uzeo N95 8GB i ona je na pocetku bila smijesna al navikao sam se na nju ha ya
     
  10. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Pa dobro ko je navikao na normalnije mobitele prilicno je tezak nije sada bas ko cigla ali ima razlike evo recimo N95 8gb je tezak 128 grama, a omnia HD 149... Ja nisam zahtjevan korisnik telefona ja nosim K750 koji je tezak samo 99 grama moguce je da zbog toga meni smeta tezina telefona. Inace sto se tice zvuka pri snimanju meni se cini ok. Nije ni nesto prevelik specijalno ali eto opet je veci od ostalih telefona normalnih. Sto se tice touch screen-a perfektan je dovoljan je i najmanji dodir, takodjer kucanje poruka na virtual qwerty tastaturi je na zavidnom nivou za razliku recimo od LG viewty-a i sl. modela. Wi-fi je extra... Sve u svemu telefon vrijedi onoliko koliko ga cijene.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    koliko dana izdura baterija?
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ja sam se zagrijao za ovaj model, cim skupim pare nabavit cu ga hvala ti na informaciji.
    a sto se tice baterije citao sam dosta na forumima i ima svega neko je potrosi za 1 dan nekom drzi 2-3 dana pa tako da sve zavisi. npr na n95 8 gb isto je bilo prica max 1 dan moze biti, al eto meni moze trajat bez problema 3 dana, al ne koristim wifi to je iskljuceno, mozda u ta 3 dana 10 tak poruka i mozda 5 min razgovora.

    evo edit:

    sto se tice baterije nasao sam na jednom sajtu test i citiram (copy/paste)
    "Da pojednostavimo, u prosjeku će po nama baterija izdržati tri i pol do četiri dana. Punjenje traje oko dva i pol sata"

    po meni to je super al doduse i naveli su da je mob velik i normalno da je baterija veca i moze drzati vise :)
     
  13. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Ako handris telefon 1 dan, ako ga normalno koristis neka 3 dana. Wireless ili ti ga WI-FI extra radi, oni preporucuju punjenje mobitela preko kompa tacnije preko data cable-a neznam zasto. Losa je samo izvedba mikrofona za snimanje sto je naveo neko gore vec. Jako je lose snimanje tj. diktafon i zvuk kod video klipova teska distorzija zvuka. Ostalo na mobitelu je perfect.