Kupovina tableta

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kio, Jun 20, 2013.

  1. kio

    kio Komšija

    Pozz drustvo,

    Naime ukazala se potreba za tabletom, pogledao sam nekoliko tableta razlicitih proizvodjaca. Za oko mi je zapao Nexus 7 32 gige model. Znam da ima jeftinijih tipa prestigio ili acer iconia :) .
    Glavna svrha tableta je surfanje, poneki film, u slucaju nuzde poziv (3G) i GPS.

    Moje pitanje glasi da li je Nexus 7, cija je cijena u Imtecu 550 KM dobar za taj cjenovni rang, ili postoje neki bolji tipa Samsung itd. Moze preporuka za firme u Zenici ili Sarajevu.

    Da ne otvaram jos jedan topic

    Interesuje me kupovina digitalnog aparata. Gledao sam Canon IXUS 230 HS (379,00 KM, Imtec) , zelim aparat koji moze da pruzi najbolje fotografije. Ovaj mi se svidja zbog Iso osjetljivosti. Ukoliko se neko bavi fotografijama, molim ga da mi objasni na sto trebam da obratim paznju. Savjet za digitalac u ovom cjenovnom rasponu.
    Prije par godina cini mi se, uzeo sam sony dsc w55, a od tada se mnogo promjenilo na trzistu.

    Ukupni budzet za ova 2 gadgeta je cca 1000 KM

    Unaprijed zahvalan, :D
     
  2. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Imaš na pik.ba Nexus 7 32 za 465KM , perop .
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jesi gledao onaj što je Baha prodavao na forumu da li ti odgovara? Ako ga nije do sad prodao.
     
  4. Venom

    Venom Aktivista

    Ja sam sebi kupio nexus 7 16gb u plusu za 429km, jedna od boljih investicija dosad :D
    Sto se tice 7 inchnih tableta mislim da nema bolje.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Prejak tablet. Samo da nema onog dizanja stakla.
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Kolegi se razbili staklo na nexus 7 tabletu, nema slike, isplati li se to uopce popravljat, preporuka majstora nekoga?
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    S obzirom da je nov digitizer / lcd preko 100 funti na ebay sa postarinom, ja bih prije uzeo polovan koji je relativno dobro ocuvan, a i nov se isplati, radi garancije..
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    A dao skoro 600km za njega, pod garancijom je jos, ali ne priznaju mu garanciju na to normalno, a kod njih kad bi mjenjao da plati to je pre preskupo, skoro kao sam tablet.
     
  9. kio

    kio Komšija

    @ Zoi Nisam :)
    Znaci sve ocjene su pozitivne za Nexus 7. Green light :smt003 za kupovinu.
    Ovo sa staklom, tj displayom sto se dize, valjda to spada pod garanciju :mrgreen:
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Spada u garanciju, ispravili su tu gresku.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mada fabricka greska i dalje stoji. Imao sam N7 proizveden u martu ove godine kojem se ekran podizao sa lijeve strane.
     
  12. metallac

    metallac Aktivista

    Moj ti je savjet da kada vec kupujes da se malo "protegnes" i uzmes model od 10". Ja imam samsung galaxy tab 2 i bilo bi mi zao da sam uzeo nesto manje - 10" je taman ;-)
     
  13. kio

    kio Komšija

    Nexus kupljen prije 2 sedmice :), super radi :)
    slazem se, ali za moje potrebe je dosta i nexus. Mozda u buducnosti se dodje i to toga :smt006
    Drustvo imam pitanje, treba mi igo navigacija za nexusa. Na andoroid zone, ima ih pregrst koju da instaliram :roll:

    Ako neko moze da posalje link, moze i na PM ako se krsi sa pravilima foruma. Koju verziju da instaliram i sta xD, posto za par dana putujem u Albaniju, pa mi treba pouzdan izvor za navigaciju. Na fontelu imam MapFactor Navigator, davno je instalirao, nije losa za nase "lokalne" puteve, ali za dalje je :wink:
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    googlaj "iGo Nexus".

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nadam se da cu ovaj put potrefit temu :wink:

    Da li neko koristi tablet za skype video poziv upotrebu?

    Roditelji su predali zahtjev u BHTcom o izmjeni paketa usluga, a veceras sam gledao i moze se kupiti par modela kod njih i to na rate...

    Ono sto me zanima je iskustvo sa upotrebom tablet-skype, kamera?
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vjerovatno ima veze i od tableta do tableta al brat moj je neki dan kupio neki jeftiniji tablet preko pika,ne mogu sad da se sjetim imena al uglavnom je 7" ima dvije kamere,gps ovo ono i kostao je 230km i cujemo se cesto skajpom preko njeg i nisam odusevljen nikako,jedino ako je u stalku i na stolu onda mu mikrofon radi kako treba inace se skroz lose cuje i cujem sam sebe kako odjekujem u svojim zvucnicima.

    Kad stavi slusalice i tablet u stalak na sto onda nije lose.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    E super Dino, bas ti hvala.

    Pa eto, nije ni to losa opcija.

    Kakva je "slika" koju on tebi salje, mislim, lomi li se previse ili ima solidne fluidnosti?
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne mogu ti tu puno reci,kod mene je ovdje internet prilicno los pa slika cesto nije najbolje rezolucije tako da razkovaramo "audio only"
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ok Dino, hvala ti puno na svim informacijama :smt006 .
     
  20. kio

    kio Komšija

    Pogledaj Acer Iconiu B1 mislim da je oko 250 u Imtecu, takodjer malo vise je oko 350 ja mislim Nexus 7. Moze da im sluzi za sve, od skype do internet i multimedije. Ove jeftinije tablete ainol, prestigio :roll: ne znam, problem malo rama, display, nepouzdanost.

    Da probas sa kakvom polovnom konfiguracijom do 200 KM, sa nekim LCD monitorom? :)

    Nastimas stalnu konekciju, skype da se pali prilikom starta racunara i eto ga :D