Kupovina vodenog hlađenja do 250KM

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by AJLA_22, Jul 18, 2009.

  1. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    Eh ovako preporucili su mi da posjetim ovaj forum, kazu ovdje strucanjaci samo. Pa bih molila da neko napise koje treba kupiti vodeno hlađenje za intel quad core 3Ghz i gdje ga se ima kupiti u Sarajevu.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Za potrebe efikasnog hladjenja iskljucivo procesora, uz zelju da se radi o "vodenom hladjenju", predlazem CoolIT Domino, testiran na Hardware Base, cijena oko 200KM, kontakt Genelec Tuzla, vrse regularnu dostavu u Sarajevo.

    Inace, ja bih radje kupio Noctua U12P za stotinjak KM.
     
  3. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    hvalaaa

    i samo jos jedno pitanje, koliko bi mu to otprilike trebalo spustiti temperature?
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Ako ti je sad box hladnjak (sto dodje uz procesor), onda i do 20 stepeni.
     
  5. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    evo pronasla sam ovaj Coolit systems vodeno hladjenje Domino A.L.C. DM-1000 i sta mislite o njemu?
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Procitaj recenziju. Tu je napisano tacno ono sto mislimo o tom proizvodu.
     
  7. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    ali tu su dvije Noctua NH-12UP SE1366 i Noctua NH-12UP SE1366 P/P koja spusta temperaturu na 53 stepena
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da si pročitala recenziju znala bi, al hajd. :) U pitanju je isti hladnjak, samo sa montiranim jednim ili dva ventilatora, pa je naravno temp. niža sa dva. (P/P, Push-Pull, jedan uvlači haldan, a drugi izbacuje vrući zrak)
     
  9. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    narucit cu onda ovo sto mi je enis preporucio
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Enis ti je zapravo preporucio Noctua NH-U12P cooler, ali ako je bas stani-pani za vodeno, onda je to jedini izbor.
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Imam ti ja custom vodeno za prodati, ako te zanima, javi se na pm.
     
  12. AJLA_22

    AJLA_22 Novi član

    pa uzecu taj cooler noctua NH-U12P, i onako je bolji od tog vodenog hlađenja
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije bolji u oc rezimu ;) A to je poenta vodenog (ili tisina)... Mada sumjam da je ovaj domino tih u full-u :)
    [​IMG]
    Takodje, posto vec ne ides na vodeno, moja preporuka je Titan Fenrir u ingel-u za nesto preko 70KM. Nema potrebe da dajes skoro 50% vise za noctua cooler.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    S takvim ventom kao kod Domina bi ipak NH-U12P bio bolji.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Cisto sumnjam jer je u P/P modu losiji 5C a vazdusni cooleri ne skaliraju tako sa povecanjem rpm-a na ventu. (niti je taj vent kvalitetan kao noctua)
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    P/P mod nikad ne pomaze koliko i jeben vent. Zapravo, P/P mod jedva da ista i vrijedi, a tako je kod 99% coolera.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nisam testirao p/p na noctua cooleru ali jesam na true-u i p/p pomaze prilicno. 2 s-felx venta na 1200 melju antecov na 2200rpm sa razlikom od nekih 3C.
    Ako mislis da nece biti razlike na freezeru, to svakako :D
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Melju, sa razlikom od 3°C :D
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    P/P utjecaj ovisi poprilicno od dizajna i dimenzija hladnjaka. Na ninja 2 hladnjaku je recimo razlika ogromna (4-10 stepeni), dok je recimo na hyperu z600 max 2-3 stepena.

    @selvin
    Nemoj se zavaravati. 3 stepena je poprilicna razlika.
     
  20. Tyger

    Tyger Aktivista

    Izgleda da taj Intelov stock coler najbolje hladi :p nisam odavno vidio bolje haldjenje
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018