kupovina zvucnika

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ---, Dec 16, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. syss

    syss Veteran foruma

    ne kažem da sam najpametniji, ali mislim da mi ne moraš objašnjavat kako je duplo veća ulazna snaga 3 db više glasnoće (a ne duplo veća glasnoća kako si ti napisao), pošto je hi-fi škola napisana prije više od godine dana.

    stavi jedan zvučnik na jedan kanal, pa onda spoji drugi i reci jel to sad 2 x glasnije? :D

    postal moraš i ti još malo žganaca jest kako bi mogao pljuvati po neobrazovanoj raji :wink:
     
  2. postal dude

    postal dude Aktivista

    skontao sam ja tebe ali ti skontaj mene i upravu si sto se tice 2x vece ulazne snage, ali 3db vise jesu 2x jace.

    mislim da si dovoljno rekao

    koji q su ti žganci?(kod nas se to zove pura,ako na to mislis)???

    nepljujem po neobrazovanim vec po onima koji misle da znaju a neznaju.

    ja javno priznajem da neznam i nikada necu dovoljno znati,ali nikada necu prestati pokusavati uciti i dobivati znanje.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    da 3db je duplo povećanje snage, ne glasnoće... možemo se ovako vrtiti u krug.

    ajde probaj odspojiti jedan zvučnik i slušaj da li je duplo slabije - naravno da nije. kad ćeš spojit natrag drugi zvučnik dobiti ćeš samo mali "fill" sa druge strane di je do tada bio odspojen zvučnik, a to nikako nije duplo glasnije nego točno 3db glasnije (ako uzmeš u obzir da tog trena iz pojačala ide jednolični ton, tj. ton iste frekvencije i konstantne/iste snage na oba kanala).
     
  4. postal dude

    postal dude Aktivista

    jesi zapeo za ta 2 zvucnika, ja kad sam govorio o tih 3db mislio sam na zvucnicku osjetljivost bola
    npr zvucnik osjetljiviji 3db vise od nekog drugog je 2x jaci po glasnoci a ne po snazi kao sto si ti rekao.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    opet krivo gledaš... ne, nego će tom zvučniku za postizanje iste glasnoće kao i zvučniku 3db veće osjetljivost trebati duplo više ulazne snage :wink:

    kad bi svaka 3db bila duplo veća glasnoća, vjeruj mi da ne bi živ dočekao 90db :wink:
     
  6. postal dude

    postal dude Aktivista

    trebace zvucniku koji je za 3db slabiji

    147db i 150db sound presure lvla u autu? poredi pa reci jeli jace duplo?

    uzmi npr
    sta bi ti prije uzeo:
    100db -100w rms
    80db -1000w rms i sta mislis da se vise cuje?
    (prvo je ocito osjetljivost)
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    hehe postal ti ga generaliziraš... ej čovječe jel ti znaš šta znači DUPLO glasnije?!? 3dB? mislim da imaš premalo iskustva za ovakve izjave... ti si sjedio u auto sa 150db tlaka? ajmo reći i da jesi... da je to bilo duplo veći tlak (znači glasnoća), mislim da bi ti samo okice pale na pod auta.

    naravno da bi uzeo osjetljiviji, ali iz nekih totalno drugih razloga nego na koje ti misliš.
     
  8. postal dude

    postal dude Aktivista

    uzimam za primjer a da jesam sjedio u takvome autu vise nebi sjedio inace u zivotu,neshvataj sve bukvalno.Uzeo sam za primjer jer da ljudi nisu izmisliti mastu sve bi morali raditi u praxi hehe sto bi bilo fatalno za neke od nas.

    moras skontati da ja kada govorim o ovim stvarima neogranicavam se na jedan zvucnik.Vidim ja odnio vrag salu lezi gola zena iz nje vire wati i bajti pixeli,
    ovo je noofence ćorav posao te se ja brze bolje zaputih kuhinji nebili stagod jeo.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ajd dobar tek :wink:

    makar ja i dalje tvrdim da te stavim na slijepi test zvučnika jedan 89db, drugi 92db osjetljivosti jedva bi (ako bi) primjetio razliku u glasnoći... jedno je teorijia, drugo real-life.
     
  10. postal dude

    postal dude Aktivista

    ako se za postizanje 3db vise koristi 2x vise snage zar to neznaci da je i zvuk 2x jaci
    koristis npr 400w uzmes duplo tjst 800w, ta zar 800 nije 2x vece od 400?
    znas mnoziti sa 2 ne?
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ne... dupla veća ulazna snaga (električna jedinica) je 3db više (jedinica zvučnog tlaka), što nema veze sa duplo većom glasnoćom.
     
  12. postal dude

    postal dude Aktivista

    pusti me da jedem nastavicemo sutra.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    pa mislim da sam ti sve rekao :D
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Prestani pokusavati i pocni uciti! :roll:
     
  15. postal dude

    postal dude Aktivista

    Vec jesam i sinoc sam cijelu noc ucio, pa?
    (nakon dugotrajnog razmisljanja zakljucio sam da stvari koje govorimo drugima ustvari govorimo sebi)

    sysse sta su ti žganci?
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

  17. postal dude

    postal dude Aktivista

    ma ja pura hehehhe nikad je nisam volio haj ti kod nas na barscarsiju na ćelape ba ja castim,kad dodjes javi.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    evo skonem za koji tren :wink:
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Radi cevapa se isplati skoknut =) ... nema ih boljih nego tamo :wink:
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    ali su skuuuuupi... računaj koliko put dođe :wink:
     
Thread Status:
Not open for further replies.