kupovina

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by syss, Jan 15, 2004.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    evo vaš dugogodišnji član je nažico neke čekove od stare i kreće po dućanima (naravno tek za iduću plaću:)

    ovako... planiram uzet monitor 19" hansol 920D http://www.hansol.nl/eng/920d.html stara priča... mitsubishijeva dynaflat cijev, reko bi da je to negdje samsung 955(7)df i printer canon i350... jel ima tko kakvih iskustva sa dotičnim hardverom?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    licno nisam imao "dodira" sa spomenutim 19" hansolom, no imao sam sa spomenutim samsungovim modelom te mogu uputiti same pohvale.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    e još samo da "sjedne" na stol... a sad imam philipsa 105B, neću vjerovat u veličinu slike kad ga kupim :) monitor košta 210€ novi (za keš)

    a printer? sad imam epson 480sxu s kojim nisam zadovoljan i prodat ću ga za 30€.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    gledao sam specifikacije za printer i onako na papiru ne izgleda lose, no nisam siguran koliki ces dobitak imat (doduse ne znam kako se krecu toneri za canonove printere)..
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    e tu je caka... do sada sam za epson morao davat 100kn crna i 150-180kn boja (jako brzo crna odlazi), ali isključivo orginale, jer su mi dvije zamjenske bile niš koristi (konstantni head cleaning, što je dovelo tinte do kraja jaako brzo), a jedna je sjebala glavu, pa samo moro kupit orginale i furat na servis da mi daju novi printer. canon je crna 50kn, boja100kn :)
     
  6. Esh

    Esh HWB

    to je poprilicno cool cijena za tonere
    bas cu provjeriti ima li kod nas u bih da i sebi to kupim: )
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    šifra tinte (govorim o orginalima) je BCI-24C(boja)/24BK(crna), pa pogledaj... vjerujem da ne bi smjela biti skuplja kod vas.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    molim te napisi mi gdje si to kupio (kod vas), posto ne mislim da kod ima neka znacajnija ponuda canonovih printera..
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    još nisam kupio :)

    http://www.ksu.hr oni su ti glavni dobavljač za hr (premium partner), ali kod nas imaš canone u svakom drugom dućanu... http://www.ksu.hr/gdjeKupiti.asp

    a sad sam malo nešto razmišljo... hp-ovi imaju glave na toneru (dugoročno je to vjerovatno bolja investicija... govorim o 3650 modelu). ovaj canon vjerovatno nema (toner je stvarno jeftin)... sa druge strane hp-ovi toneri su jako skupi. jel si vidio ove budget hp-ove kako ispisuju?
     
  10. n1dal

    n1dal Aktivista

    U vezi monitora : Takode i ja sam imao priliku da vidim Hansol 920D ....ali moja preporuka ti je Hansol 920P :) :) E sada mislim da je cjena tu negdje !

    Pozdrav,
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    920p je jeftiniji za nekih 300kn i ima fst ekran, veću točku i slabiju elektroniku, a 920d ima dynaflat koji je i veći za oko pol cm u širinu/visinu (nije da je bitno, al...), da nisi ti pobrkao modele?

    uglavnom kako si zadovoljan sa slikom?
     
  12. n1dal

    n1dal Aktivista

    Ahhh...

    Hansol 920P nemam ja licno ,nego u klubu se takvi nalaze "Phoenix" Sarajevo, a moguce je da sam zamjenio Hansol 920D :? :roll:

    > U vise navrata kako sam ja mogao da vidim slika je odlicna ,nije bilo nekih za*ebancija itd...

    Pozdrav & Sretno :wink:
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    ako nije totalno ravan ekran (bar vanjski dio) onda je to 920p.

    javit ću kakvi su dojmovi kad ga kupim (za oko mjesec dana).

    a jel mi tko može komentirat nešto u vezi navedenog hp-a od par postova prije?
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    evo ga misija je gotova :)

    monitor sam uzeo hansol 930D (noviji model) i radi čak bolje od 17" samsunga... kod 753dfx sam primjetio "duplanje" slike u desno (ikona, texta...) i to na dva modela... jedan je čak bio izložen u dućanu (hg-spot), a 755mb je imao strahovito disanje slike.

    ovaj moj ima stvarno odličnu sliku i geometriju, ne diše uopće i za 200€ je jako dobra kupovina.

    printer je predobar (u odnosu na stylus 480), brži je oko 2-3 puta u ispisu (u quiet mode-u je sporiji), ima brdo opcija, a ispis je (za tu cijenu) zadovoljavajući.