Kupujem...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by [tota], Jan 26, 2004.

  1. [tota]

    [tota] Aktivista

    Kupujem CD/RW pržilicu. Za pržilicu izdvojio bih 100 KM.
    Gledajući po katalozima zainteresirao me model LG 52x32x52x.Cijena ovog modela je 93 KM u Net ( u Mostaru). Čuo sam da su LG modeli dobri po omjeru cijene i kvalitete.
    Pržilica će mi služiti pa snimanje MP3-a, igara, kao i za Backup.
    Što mislite o ovom modelu (proizvođaču) i ako imate iskustva sa ovim proizovđačom bilo dobra ili loša napišite mi ih:)
    Snimaću nekom srednjom brzinom (od 16x do 48x) jer mi je najvažnija kvaliteta pa tek onda brzina;)
    THX svima unaprijed
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ja imam lg 48/24/48 već godinu dana i nikakvih problema, a ujedno mi služi i kao čitač, tako da je jako često u upotrebi. pogledaj malo i teac-ove modele koji su jako pojeftinili u zadnje vrijeme.
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    LG 16x10x40 - Super prza. Radi non stop :) nije problem snimit i po 20-30 Cd-ova zaredom
     
  4. kenci

    kenci Aktivista

    kupi od 40x ili 48.. mozes ga tweak na 52x komotno.. dzaba vise para davati
     
  5. p_adnan

    p_adnan Novi član

    Ja imam CD/RW 52x24x52x i obavlja super svoj posao (LG je naravno). Služi me već jedno 8 mjeseci, bez problema. Snimao sam audio CD-ove, mp3-ce, divX-e, igre i obicne data CD-ove i sve ide glatko. Super stvar. Obicno snimi za 3-7 min. (pun CD - 700 MB), a naravno obicne podatke nabrzinu (1 min.).
     
  6. Esh

    Esh HWB

    imao sa LG cd-rw 32x i dobro me je sluzio, sada imam lg cd-rw/dvd combo i jako sam zadovoljan sa performansama istog!
     
  7. Xan

    Xan Aktivista

    ja sam imao LG CD-ROM 52x i mogu reći da je šrot, kao i ustalom svi CD-ROM ovi na tržištu osim ovih malo skupljih...
    svima je deklarirano 52x, a pola njih ne prijeđe 30x... ali to svejedno nije aktualno jer većina ljudi ima ili će kupiti DVD-ROM...
     
  8. [tota]

    [tota] Aktivista

    Zapravo pogriješio sam i riječ je o LG ali 52x24x52x ali tu je to zar ne ;) Ali sada se dvoumim jer uskoro dolaze jeftiniji DVD/RW snimači i cijene istih pasti će pa da kupim 256 mb sdrama i onda ću imati 512 mb sdrama a da kasnije kupim DVD/rw pržilicu. Što mislite ?
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    win xp na 512 stvarno ide dobro, ali koliko je pametno sada ulagati u sdram je pitanje... ako uskoro ne namjeravaš nadograđivat komp (ili barem matičnu), onda uzmi još rama i čekaj na dvd pržilicu (koje se već i po ~100€ mogu nabavit).

    ako misliš uskoro nadograđivat komp, prodaj ovu matičnu i ram, pa kupi nforce2 i 256 ddr rama (bar za početak).
     
  10. abasi

    abasi Aktivista

    Ja trenutno imam Samsung CD-RW 52x24x52 i sprzio sam punooo CD-ova ali samo mi jedan nije uspio. Mislim da je bilo do CD-a jer je CD bio onaj i ducana od 0,50 KM :D:D :p
     
  11. [tota]

    [tota] Aktivista

    Odlučio sam kupiti LG 52x24x52x ali još ću pogledati cijene tog modela jer čini se da NET.Mostar nije baš najeftiniji :wink:
     
  12. kiklop

    kiklop Novi član

    LG je OK. Opcije su ti jos TEAC, Samsung, LITEON ...

    TEAC je bio dobar, mislim dobar je i sada, ali je presao sa Sanyo chipseta na neki drugi i smanjio cache na sa 8 na 2 MB. Vise to nije onaj stari TEAC definitivno.
    Samsung je dobar ima i cijenu malu, ali se moze desiti da mu se neki dio bukvalno istopi ako se zaredom przi dvocifreni broj CD-ova :).
    LITEON je trenutno najbolja opcija kvalitet/cijena.

    U svakom slucaju pogledaj:
    http://www.bench-house.net/vidito.php?sid=301

    Mehdin
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    teac sam vidio da ima dosta dugačak spin-up time, mislim da se o 48/24/48 modelu radilo, inače je ok... al na lg-u to nije slučaj, a isto tako ok radi.

    liteon nisam imao prilike probati, al svi review-evi kažu da su stvarno dobro... živi bili pa vidjeli.

    plextor je strašan, ali ipak skuplji od ostatka.
     
  14. abasi

    abasi Aktivista

    Ma bilo sto da uzmes od ovoga gore sto si naveo neces pogrijesiti jarrane ! poz. ;)