Kvalitetan laptop do 2000 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by rainman, Sep 30, 2007.

  1. rainman

    rainman Aktivista

    Pozdrav,
    Nakon dugogodišnjeg razmišljanja, odlučio sam kupiti notebook računar. Čitao sam mnoge prijedloge po forumima, rasprave o kvaliteti i sl. i to mi je uveliko pomoglo da zaista uvidim stvari na koje treba paziti kod kupovine laptopa, međutim, povećalo mi je sumnju u kvalitetan izbor na domaćem tržištu i naravno o nekom konkretnom modelu.

    Ipak, uspio sam naći model koji bi se uklopio u cijenu i svojim performansama u potpunosti zadovoljiti moje svakodnevne potrebe.

    Acer Aspire 5520G, Mobile AMD Turion™ 64 TL-60 2,0 GHz, NVIDIA nForce® 630M chipset, 3D audio, zvučnici, 15.4 WXGA TFT LCD 1280x800, 16.7 mil, 512MB nVidia GF 8400M G TurboCache, 2 x 1024MB DDR2, 250 GB HDD 4200 rpm, 56k modem, DVD-RW, 3x USB 2.0 port, Wi-Fi, Kamera, LiION baterija, težina 3,0 kg, Windows® Vista™ Home Premium, garancija 12 mjeseci

    Posebno me buni display koji je ovdje 15.4" WXGA (rezolucija 1200x800) za kojeg svi kazu da je prilicno los i da je rezolucija 1200x800 je neprikladna za imalo ozbiljniji rad.
    Zelio bih naglasiti da se bavim fotografijom i dobar prikaz slike mi je prilično bitan.

    Zelio bih da mi kazete jos neki prijedlog o nekom drugom modelu ili komentar na moj izbog?

    Hvala i lijep pozdrav
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  3. rainman

    rainman Aktivista

    Hvala, Toshiba je sigurno kvalitetniji izbor ad acer-a. Mozes li mi objasniti zbog cega ne bi kupio ovaj sto sam naveo?

    btw. Znas li gdje bih mogao pogledati ponudu Toshiba modela u Sarajevu?
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja ti nikad al fakat nikad ne bih savjetovao amd procesor na lapashu.

    Uzmes Tecru a8 - a9 i zdravo
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. rainman

    rainman Aktivista

    Hvala na ponudi, ali mi ne odovara za moje potrebe graficke obrade.
     
  7. rainman

    rainman Aktivista

    Detaljno sam pregledao ovaj botebook i zaista se isplati kupti. Nazalost, nema takve ponude u BiH. Zna li neko kako bi se mogao naruciti isti? Bio sam u ntchsu, oni su kao glavni zastupnik za toshibu, ali opet kazu da ne mogu naruciti ovaj model i predlazu mi varijantu Toshiba Satellite A210 - 133 koja, iskreno rečeno, ima crappy graficku koja jedva vrti vista Aero temu.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako budes slusao njihove "prijedloge", zajebace te zestoko, a ti ostade sa krsh laptopom...
     
  9. rainman

    rainman Aktivista

    Zna li neko kakvu firmu gdje bi se mogao obratiti i pogledati ponudu Toshibe?
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Razlog?

    Sumnjam da je AMD Turion 64 X2 toliko los?!

    Mozeli obrazlozenje ili iskustvo tvoje.

    Kontam uzeti Notebook sa AMD-a Turion 64 / X2!
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Grije se i baterija mu ne traje bas nesta, plus velike su sanse da dobijes shajt chipset.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Em ces nositi dodatno po kile ( hladnjak od amd-a) em ako ti prhne aktivni vent ( a zna se desiti) moze ti se lagano grijati do 110 C (topit plastiku i pizdarije) i tek onda ugasit,em su im baterije smece,ma bolje ces proc sa celeronom 4xx i 5xx serije.

    Sto se tice onog acera pogledao sam ga,nije losh ima sasvim solidan "glare" displey,tv tuner al je grafa turbo cache tako da ne ocekuj performanse.
     
  13. iPlay

    iPlay Komšija

    Zahvaljujem na informacijama, nisam znao da je AMD "ne napredan" sto se tice Notebook-a. :(