1. Nucky

    Nucky Novi član

    Vec duze vremena imam zelju da kupim laptop,ali se dvoumim jer nisam siguran kakva su iskustva,odnosno dali se brzo kvare isl.
    Kakvu bi konfiguraciju mogao dobiti za 400Km (polovnu naravno,i dali bi mogao na takvoj konfiguraciji raditi call of duty 2)
    Dali se isplati preci sa obicnog PC-a na laptop.
    Molim vas za misljenja jer stvarno ne znam sta da radim
    :smt006 pozz :smt006
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    1. za 400KM za danasnje standarde slabu
    2. ne bi mogao
    3. ako ti ne treba prenosnik, tj ako uzimas lapas zbog sminke (a jos za 400KM) DEFINITIVNO se ne isplati

    4. fulio si podforum
     
  3. TopniK

    TopniK Komšija

    Budući da je predmet teme laptop, pretpostavljam da pod ovime misliš na konfiguraciju laptopa. Za 400 km možeš naći laptop reda P2, u najboljem slučaju P3. Slab procesor, malo rama (i to sdram), grafička - smeće. Kada je laptop u pitanju, muka je naći konfiguraciju za igranje i za 1000-1200 km.

    Ako igraš igre, ni u kom slučaju se ne isplati preći na laptop.

    EDIT: Preduhitri me Qler.
     
  4. Nucky

    Nucky Novi član

    OK hvala puno na savjetima
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    nema na sta
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vidim da si iz Tuzle a ima momak tuzlak prodaje dobar laptop na kojem bi trebao da ide cod2

    http://www.market.ba/oglas/165931

    Evo ovdje imas podatke o lap topu i broj telefona!
     
  7. TopniK

    TopniK Komšija

    Da. Ovaj laptop vrijedi tih para. Ovaj bih ti i ja preporučio. Sa njime već možeš poigrati nešto, pa i COD2 na solidnim postavkama.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    ATI Mobility 7500?
    I don't think so.
     
  9. TopniK

    TopniK Komšija

    Ta bi trebala biti 128 bitna. Neka prije toga pita momka o tome. A objektivno, svakako vrijedi 500 km.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    CoD2 trazi DX9 graficku da bi se pokrenuo, iako se moze igrati u DX7 modu. Ta 7500 je DX7 grafa.
    I kad bi moglo, ne bi prelazilo 25fps-a na 640x480 i sve low.
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma može igrati jer sam i sam probao na laptopu sa tom grafičkom.
    U singleplayeru zna nekad šteknuti ali multiplayer ide vrlo dobro.
    Čak i sa malo boljim grafičkim postavkama.
     
  12. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Kartica dobiva malo vise od 4k bodova u 3dmarku 2001. Moja 9200 je dobivala oko 7k ja mislim, a jedva je gurala u 800x600 medium COD2. Znaci da na ovome mozes igrati u 640x400 low i nadati se framerate-u 30
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    prvo , bjezat od polovnih laptopa , drugo na tom cs imati COD 2 slideshow :). zavisi zasto koristis racunar pa onda vidi da li ti se prelazi sa deskopa na laptop .