Latencija memorije ?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Feb 21, 2015.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    DDR2 je u pitanju,4-4-4-12-2T na 667 mhz ili 5-5-5-15-4T na 800 mhz ?
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Stavi na istu vrijednost na kojoj je fsb i onda najnize latencije za tu frekvenciju.
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    1:1 je sa fsb,ovo su najnize.Sad sam radio memorijske testove u aidi,zadovoljan sam :D

    [​IMG]
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    a mene zanima kako odrediti te latencije, kako znati koje su dobre i tome slicno, mozda glupo pitanje ali nikad se nesto oko toga nisam zabavio pa ako neko moze onako ukratko smjernice da napise bilo bi super :)
     
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    Koji ti je ram i maticna ? Skini CPUZ ako vec nemas i pogledaj na kojim ti trenutno radi,bit ce ti pod "memory" tabom
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    mem je 3 stika svaki razlicit a maticna pise u potpisu, mene vise zanima objasnjenje kako to radi onako ukratko nije da planiram mijenjati sta
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Frekvencija > Latencije.
     
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    Sto manje latencije,brzi ram.Kako je ovaj objasnio,prvi broj u latencijama,kod mene,4,je vrijeme za koje ram pokrene neki proces i zavrsi ga.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije na starijim platformama gdje je FSB limit, nema smisla ici preko FSB), 1:1 i sto nize latencije je idealno.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Najbolje je uzet istu. Ako ne, stavis na obje latencije sporije plocice i radit ce sve ok.