Latinica...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jan 13, 2004.

  1. Esh

    Esh HWB

    3 je AM pa necu sad objasnjavati u detalje, no navest cu ovaj link: http://www.bug.hr/ostav/zec1.asp

    te reci da se radi o jednoj informativnoj/talk-show emisiji (najpopularnijoj u susjednoj Hrvatskoj) u kojoj se obradjuju razne teme (vecinom politicke, sto je trebalo i ostati..). No g. Latin je odlucio da napravi i montiranu emisiju o stetnosti igara na mlade, u tolikoj mjeri, da su i racunari prestali biti korisni.

    Ko je gledao emisiju jucer, zna o cemu se radi, vjerujem da ce nasi prijatelji iz Hrvatske imati mnogo toga dodati, a ja cu sutra da iznesem svoje detaljnije misljenje o ovome.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    vidio sam foršpan neki dan, al nisam gledo latinicu... danas je repriza, pa ću malo bacit oko.
     
  3. jeretik

    jeretik Komšija

    To samo znaci da je Amerikanizirana Civilizacija i Kultura(tm) stigla i na Balkan. Treba imati u vidu da je voditelj, pošto vodi popularni talk-show, kao i vecina drugih voditelja u uzornoj mu kulturi, htio da napravi nesto kontroverzno i sokantno, valjda sa idejom da ce jednog dana postati hrvatski Jerry Springer. Na trnovitom putu do zvjezdanog (medjuplanetarnog i intergalaktickog) kica i sunda, voditelj je odlucio da koncipira, dosad, u hrvatskim medijima, nedotaknutu temu Nasilja u Igrama(tm) te usput, bez razmisljanja i ikakvih konstruktivnih ideja, popljuje nama toliko poznate i drage likove iz Hacker-a i PCPlay-a zbog cega smo svi ogorceni, jer je rijec o sjajnim piscima - niposto zaglupljenim, kako je to predstavljeno u ovoj idiotskoj emisiji.
    Niti ja, niti itko koga znam nije pokazao ni najmanji stepen agresivnosti kao posljedicu igranja igara - kao sto rece Z. Zmiric, kad je neko bolestan, dovoljno mu je bilo sta kao poticaj za (pre)agresivno ponasanje.
    Sto se tice tvrdnji da igranje izaziva ovisnost, mislim da ce se svi sloziti da je apsurdno i smijesno porediti takvu ovisnost sa onom koja nastaje uzimanjem droga - igranje predstavlja istu vrstu "ovisnosti" kao gledanje filmova i citanje knjiga.

    Nazalost, nece to ostati samo na ponizavanju uglednih novinara, jer je ovaj incident (stvarno ne mogu smisliti prikladniji naziv za ovu medijsku brljotinu) pokazatelj kako sve ono sto smo mrzili u kvazi-civilizovanim, slozno-nesposobnim i intelektualno-pihtijastim zemljama, polako dolazi i na ove prostore. Danas Hrvatska, sutra BiH - uvijek ce se naci neki covjekoliki konj, koji ce krenuti za mamcem kapitalisticki manipulisane popularnosti, koja je direktna posljedica rapidnog povecanja broja glupih ljudi u razvijenim zemljama (a to je, pak, posljedica osjecaja lazne superiornosti i sigurnosti koji se forsira od strane kulturno-vjerskih lidera - drugim rijecima, ni brige ni pameti).Ponovo se vracaju vrijednosti i standardi iz Srednjeg vijeka, gdje su uvijek specificne subkulture i drugacija misljenja bili pod prijetnjom (stvarnih) primitivaca.

    Poenta je u tome da nije toliko voditelj kriv za ovu bespotrebnu medijsku halabuku, koliko je krivo kolektivno misljenje (jos bolje - nemisljenje) ljudi ciji su mozgovi iz raznih razloga (koji ukljucuju i standardizovan nacin zivota i misljenja, karakteristican za velike razvijene zemlje) isprani do te mjere da slijepo vjeruju svakome ko se pojavi na TV-u ( tj, vjeruju TV-u, ali to je za neku drugu raspravu, jer je televizija u isto vrijeme i koristan i stetan izum). Jadnik sa HTV-a se dotakao necega o cemu nema pojma, a mi, koji zivimo s time svaki dan, moramo se zivcirati i pokusati intelektualnim kladama objasniti zasto gluposti koje moze svaki degen izvaliti nemaju vecu tezinu samo zbog toga sto su izrecene na TV-u.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ma gledo sam danas... žalosno je to. neko je reko kad bi roditelji bili dovoljno educirani i svjesni mogućnosti što pruža tehnologija, pa djetetu instalirali i objasnili kako koristiti encartu, onda bi svi drukčije gledali na to...

    a ove gluposti o agresivnosti nakon igara... ma hollywood čisti... daj bježite kućama.

    socijalizacija... eto igram igre često, pijem sa drugovima još češće, ne smatram se agresivnim, volim izaći van i zajebavat se (ponekad i 4-5 puta tjedno odem van), a bome se ni na sex nemrem požalit... kome oni seru na toj televiziji??

    najjači mi je frajer bio na kraju emisije... on je kao zvao da kaže svoje mišljenje, evo citata : "u kompjeteru ima 2% dobrog i 80... ovaj... hm... 98% zla" + još se hvali kako ima 21 godinu i živi na otoku... nije da ima išta loše u tome, ali zbrajat treba znat :)
     
  5. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Nisam gledao tu emisiju, ali evo procitao sam ovaj tekst na http://www.bug.hr i komentare ovdje, ma nista...samo se moze reci: primitivizam.
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A niko ne govori kako Tomu otpadne dio tijela koji mu prereze Jerry ? ha ?
    Bolje da dijete ubija na kompjuteru prije negoli dodje standard u nase greadove ( ako vec i nije dosao ) a to su bande koje ratuju izmedju sebe , pa ce djeca na ulicu ,a ne pred kompjutere , iako je i ovo drugo sranje isto stetno ...

    I nije ono u potpunosti namjestena emisija , ipak kompovi su stetni u velikoj mjeri , ali jednostavno to su nove teh. i to je cinjenica
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma to ovi fosilizirani papci protestiraju protiv novih tehnologija jer su frustrirani neznanjem čitanja poruka sa mob-a i korištenjem teletexta...

    exman... dobro kažeš da je sigurnije dijete pred kompom, nego na ulicama. šta se danas sve dešava to je strašno, a i ja kad se sjetim kakve sam sve pizdarije radio ko klinac... bolje da sam pred kompom sjedio, nego slušao jezikovu juhu od staraca :)
     
  8. Xan

    Xan Aktivista

    evo ja sam pogledao emisiju i mogu reći da sam razočaran...

    umjesto da promoviraju računala i prikažu za što se sve ona korisno mogu koristiti (što je pokušao onaj stariji profesor u nekom osnovnjaku), oni ih popljuju i izaberu igaru koja je odlična i zabavna, ali oni neprestano aludiraju na tu nasilnost... a pogledajte malo čega sve ima na televiziji - nisu ni spomenuli što sve TV može izazvati... sječam se jednog slučaja prije godinu-dvije kada se neki klinac bacio sa prvog kada jel je mislio da je Pokemon... :) , takve bizarne stvari na televiziji izazivaju svakakve stvari, a nikad nisam čuo da je neko poubijao pola grada jer je mislio da je Đuka Nuklearac :)
     
  9. Spider

    Spider Aktivista

    Emisiju sam gledao i naravno tu i tamo sam prepoznao sebe 8) .Eh sada da li je to lose ja ne znam :lol: .
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Totalno glupa emisija. pokazali su PC u najgorem svijetlu. Kao da postoje samo FPS-ovi, kao da PC sluzi samo za igranje, kao da PC sluzi samo za net.
    CCCccc. glupost. totalno je glupa emisija ispala.