LCD, hard disk i drugi problemi

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Dr. X, Sep 4, 2005.

  1. Dr. X

    Dr. X Novi član

    Neki dan sam jaranu dao igru Colin McRae Rally 2005 i on je to instalirao i sve ostalo, ali kada igra zna se dogoditi da mu ostaju tragovi na ekranu i sl. On ima LCD (Samsung SyncMaster 710) monitor pa sam mislio da je do toga ali nisam siguran.Igru sam prije igrao na svom računaru i ništa slično mi se nije dogodilo. Isto tako ima i neki Bug koji se pojavljuje i kod njega i kod mene. Naime svaki put kada u carrer modu izabere onaj meni gdje se popravljaju auta ili nešto sl. izbaci ga iz igre. On ima : GeForce 5200 i 1 GB RAM , a ja Radeon 9550 i 256 MB Ram-a. Neki dan sam slučajno pritisnuo dugme na produžnom i isključio računar iz struje. Kad sam ga ponovo upalio C: particija je bila obrisana, dok je D: netaknut. To nije prvi put da mi se nešto tako događa. Pa me zanima da li je do napajanja ili je pak do Hard Diska. I ako ko zna nek mi javi gdje mogu skinuti neki freeware Disk Partitioner tipa Acronis ili sl.
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Ne znam :?: to izbacivanje iz igre mi smrdi na los crack.Meni je tako bilo sa Need for Speed underground 2. :D
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sto se tice tragova na ekranu, to je karakteristicno za low end LCD monitore sa velikim vremenom odgovora. Nije nikakav kvar to je normalno i ne moze se ispraviti.
    Za izbacivanje iz igre - skini zadnji patch ako ima i skini odgovarajuci crack za njega (vise njih pa probaj sa dosta .exe fajlova).
    Ja sam dosta puta ugasio komp na silu dok je hdd radio i nista se nije nikad desilo, tako da mislim da je do diska. Uradi low level format diska, i napravi po zelji fat32/ntfs particije, i za svaki slucaj uradi clear cmos na ploci prije instaliranja os-a.
     
  4. Dr. X

    Dr. X Novi član

    Ok probaću to ali imam jedan problem sa mišom optički je i stalno mi skače i nekako je spor. Npr ja nešto crtam u fireworksu kad odjednom on skoči i sakrije se u donji lijevi desni ugao ekrana.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    neki mishevi znaju praviti takve probleme ako se nalaze na sharenim podlogama (i moj logitech je takav). probaj naci jednobojnu podlogu ili ga koristi bez podloge pa vidi hoce li ti se desavati isto.
     
  6. Dr. X

    Dr. X Novi član

    Ok hvala na pomoći majstore