Leadtek WinFast tv2000 Expert vs Vista

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Qler, Mar 13, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    radi tv karta sve ok samo kad snimam nema zvuka... imaju driveri za vistu ali jednostavno nema kontrolu nad zvukom... i kada gledam tv ne mogu pojacavati i smanjivati zvuk...

    do cega je?
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Pisao sam o zvuku na Visti na sekciji Vista->Vista posmatrana sa strane.
    Imas skinuti sa http://www.leadtek.com/eng/support/down ... +XP+Expert najnovije drivere za tuner i WinFast PVR 3.0 aplikaciju.

    Posto mi nije zvuk radio sa Audigy karticom, zbog izostanka podrske game controlera na cast usb-u da ne risem puno, ukljucim u biosu onboard sound i instaliram realtek drivere i potpuno mi se ista stvar dogadjala sa realtecom. Znaci ne mogu snimiti zvuk ni pojacati ni snimati. Tad sam bio u situaciji da ne znam do cega je, sama vista, driveri za tuner i zvucnu ili do aplikacije.
    Izadjose 9.marta najnoviji driveri za Audigy,, skinem ih i sve radi kako treba sad. Dakle odgovor ti je do drivera za zvucnu. Natjerao sam sve drivere i aplikacije da rade bez problema i napravio sam image/backup cijelog OS direktno iz Viste, goodbuy Acronis i Norton Ghost. Prati kad ce izac najnoviji driveri il je neko od korisnika dobio na testiranje beta verziju pa je nakacio na neke forume pa procackaj malo.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    imam najnovije drivere za tv kartu i pvr. a nisam trazio novije za zvucnu.. vidis probat cu da nije do toga.. hvala koljeza :D
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Ej sad sam ja cacko oko tunera i radit ce ti 100% sa winfastpvr2 pa nadji ga i skini. Nisam vidio bolje aplikacije odavno jos sto je dobra stvar radi uporedo sa aero okruzenjem!
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    e nani druge :) dobar ovaj winfast pvr2 ali opet nece da snima zvuk. sad mogu pojacavati i smanjivati ali i dalje nece da snimi zvuk.. nemam pojma koji mu je... evo slika da vidis kako mi je sad podeseno...
    [​IMG]
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Hm...Pokusaj preko aux postavki, ukljuci aux kabal sa tunera na aux konektor na ploci ne na cd, pa da ti recording line bude aux a audio control line auxilary. Ovako sam ja podesio i leti, evo slika drug. Da i imas postavke sve na hrvatskom jeziku, kad pokrenes tuner desni klik bilo gdje na prozor i zadnja ti je opcija Language selection->hrvatski.
    [​IMG]
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Hoce li ovaj program PVR 3.0 radit i sa pixelview karticom?
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma namjerno sam ostavio na eng hrv me samo zbuni :D a audio kabal mi je spojen sa tv karte na maticnu plocu direktno. nije nista na cd spajano.. nemam pojma koji mu je.... i ja nemam to analog mix kako recordnig device.


    haj danas cu kad dodjem jos malo procackati. vidis kad sam sinoc oko toga petljao.. :D
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Ima na ploci CD-In i Aux-In, to sam mislio, pa pogledaj gdje si ga ubo :D
    I da, znam da sma zaboravio da ti kazem nesto, idi u Control Panel pa na Sound.
    Imas Playback tu ce ti vjerovatno strihirani biti zvucnici (na realtek zvucnoj).To je OK!

    Recording stavi na Analog Mix Line, strihiraj i trebalo bi da radi. Ako nemas postavke sa auxom pokusaj onda stavi na CD-in. Ma proradit ce garant :)
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    e jarane u 2 ujutro ne bi mogao ubosti nista :D a ne da razlikujem to :D ma hebo ga ljeljak moram rastaviti ono kuciste da vidim kako da sta postavim :D
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    .....meni se desava da kada prebacim neki program automatski se MUTE ukljuci i nema zvuka......., ne kontam :shock:

    P.S. proradilo je misteriozno samo od sebe........ :shock: