Leap Motion

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Jan 7, 2013.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]

    https://leapmotion.com



    Leap Motion's 3D motion control tech to be bundled with ASUS systems: http://www.gizmag.com/leap-motion-asus/25649/







    [​IMG]

    First experiments with Leap Motion and Cinder

    [​IMG]
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pogledao sam ovaj prvi video, i nemam neke želje da koristim ovu tehnologiju u većini slučajeva koje su oni prikazali. Za neke stvari može biti korisno, ali da ja tu sad mlataram ispred TVa igrajući FPS recimo ili mjenjajući kanale, pa ne pada mi na pamet.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko je glupo mlatarati ispred ekrana igrajuci FPS, toliko je glupo imati volan ispred ekrana igrajuci racing igre.

    Mada su primjene ovog uredjaja limitless.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma ni blizu ti to poredjenje. Volan je mehanicka stvar koja ti daje povratne "informacije" iz igre (FF), dok ovo vise kao onaj motion senzor kod xboxa i ps3.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne bih se bas slozio jer je mnogo realnije mahati tukom ispred ekrana. Aim je mnogo prirodniji u odnosu na vozanje miša kao sto je prirodnije motati volan a ne klikati na tastaturi.

    Da, ovo jeste neki kinect vol. 2 fazon ali po demonstracijama ovo izgleda strasno precizno.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bas me zanima koliko dugo se moze igrati a da ti ruke vise sve vrijeme. Nece ova motion tehnologija u moju kucu zadugo :mrgreen:
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Zavežej za plafon kanapu i objesiš ruku.. hehe..

    Ovo ja vidim kao dodatnu olakšavajucu periferiju koja nece zamjeniti miš i tastaturu ili volan i gamepad vec cisto popuniti "prazna mjesta" mada opet kazem, bezveze se limitirati na gejming ili surfanje. Ovakva tehnologija pruza mnogo mogucnosti.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mozda je prirodnije ali imati u ruci oruzje koje ima svoju tezinu pa sa njim mahati, a ne onako rukama. Al opet nigdje veze poredjenje sa volanom jer i u autu samo sjedis i okreces volan sto je gotovo pa identicno situaciji sa simulacijama voznje. Jedino da se stavi i kakva traka za trcanje ispred ekrana :D
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    ..i onda dobijes onaj BF3 simulator.

    Kazem zbog preciznosti da je prirodniji aim sa rukom nego sa mišem kao sto je motanje volana prirodnije od gamepad analoga ili sta vec.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tesko da moze biti preciznije. Probaj drzati ruku u samo jednom polozaju bez micanja, sto je sa misem vrlo jednostavno :). A tesko da nesto moze zamijeniti mehanicke komande u bilo kom pogledu, mozda kao dodatno pomagalo sto si i sam naveo.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne moze rukom nikako biti preciznije, osim ako ti je prst na samom ekranu, a i onda, sirok je prst :)
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nails brani ovu tehnologiju ko da je on razvijao :D Ovo je fino samo ovako da gledaš, i u filmovima tipa Iron Man, a da ja mlataram rukama ispred nema šanse. Ne limitiram je na gaming i surfanje, nego općenito govorim, tegobno je ovo previše. Da ne spominjem ako si udaljen recimo tri metra od TVa, ti sam nisi svjestan gdje si tačno usmjerio prste. Već vidim dosta komičnih situacija sa ovim.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma meni nesto izgleda plaho "upotrebljivo".. no, ostaje da se vidi gdje ce naci upotrenu.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017