1. JayJay

    JayJay Novi član

    Pozdrav svima!

    Kupio sam prije par mjeseci LG 3d TV 42LM620s i mogu reći da sam prilično zadovoljan sa njim.
    Interesuju me 2 stvari, zna li neko kako ispravno podesiti, tj. kalibrirati sliku, pogotovo u 3d modu?
    I primijetio sam da mi prilikom gledanja 3d-a, često radi nešto kao mijenjanje rezolucije, slika se malo kao proširi, pa skupi opet, zna li nego do čega je to, je li to ok?

    Hvala unaprijed na odg.! :)
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    To je Bost Buy 3D pasivni model u ovoj godini i kalibracija slike za 3D mod nije moguca jer ne postoji ISF 3D standard koji uzima u obzir vrstu i količinu zatamnjenja kompletne slike prilikom korištenja 3D pasivnih naočala.

    Ono štojeste moguće je da se primjeni kalibracija sa 2D moda (prepišu postavke i podgne kontrast na maksimum) kako bi se komenzuiralo zatamnjenje. To i dalje nije kalibracija ali je najbliže što može biti tvornički kalibriranim THX 3D modovima.

    Za drugo pitanje vjerovatno je uključen neki algoritam za dinamičko izmjenivanje svjetline (backlight) ili Eco senzor. Postaviti 16:9 aspect ratio pri HDMI 3D reprodukciji.

    Pozdrav
     
  3. JayJay

    JayJay Novi član

    Nani hvala ti puno na odgovoru.

    Možeš li mi samo reći još 2 stvari, kako da ispravno napravim tu kalibraciju za 2d mod i postoji li igdje test ili recenzija ovog modela?


    Hvala još jednom! :)
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    HDtvtest koliko znam nije testirao taj model, a sa ovih prostora niko nema nazalost dovoljno znanja za kalibraciju bez obzira jeli testirao tv. Mi bi smo trebali upravo taj model testirati za mjesec dana pa ce svakako biti postavke.

    LP
     
  5. JayJay

    JayJay Novi član

    Super, jedva čekam recenziju! :)

    Pozdrav
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam LG 3d plazmu, ali 42pw450 mislim model, i naocale su 165KM komad... nikad nisam odgledao nista 3d na njoj :( skupo mi da kupujem a nigdje da nadjem polovne povoljno...
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Svaka plasma koristi aktivnu 3D tehnologiju i zato su naocale tako skupe jer LG nije u Samsung-Sony-Panasonic konzorciju sa RF standardom da bi se mogao uzeti par recimo Samsung 4100 naočala za 20 eura.

    Jesi gledao u Stanicu?
     
  8. nenolik

    nenolik Novi član

    40KM su naocale za LG aktivne ekrane ( sa punjivom baterijom su 160KM) u technoshopu
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Bas sam sada bio, imaju neke 160 i 40 KM, nesto ako S-250 i S-250J.... nisam smio da uzmem te od 40KM reko ako ne ogdovaraju ne mogu ih vratiti i onda sam bacio lovu..

    Nani, imaju li neke alternativne? Nesto povoljnije od 160KM? Da li mogu ove 250J?

    Volio bi pogledati neki 3D film, ali mi se ne daje 350KM za par...
     
  10. Nani

    Nani Komšija

  11. nenolik

    nenolik Novi član

    te naocale od 40KM odgovaraju u potpunosti, isprobo sam ih licno na nekoliko lg plazmi ukljucujuci tvoj model , samo sto moras svako odredjeno vrjeme platiti 3-5 KM za bateriju, a ako se osjecas avanturistickog duha probaj na coravo :)) naocale reaguju isto kao i te skuplje imaju flicera (treptanja identicno kao i sve popularna serija 5507 od philipsa i njihove naocale ) na kraju krajeva zamoli ljude iz radnje da ti daju da probas naocale pa ocjeni sam :S
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma rekli su mi da ako ih prodaju ne mogu vratiti ako ne odgovara. Da li si siguran da mogu na moju TV ove od 40KM? Ako jesi da pokusam nesto iskomplikovati da ih uzmem...
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    LG aktivne i s jednokratnom baterijom gledaj da uzmes ali one tinece izdrati puno sati, navodi se oko 150 ali realno je to manje - nije ti zao 40km, go for it.
     
  14. nenolik

    nenolik Novi član

    Da probao sam ih na tvom modelu kao i par drugih radi, nece radit ako gledas ispod 1,5m razdaljine nisam ulazio zasto vjerovatno nemogu se sinhronizovati sa transmiterom, ako gledas iz lezeceg polozaja i morat ces stavljat obloge na oci svakih pola sata hhhh, kao i vecina ostalih cvika :)
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Pa nisu radioaktivne da stavlja obloge :D
     
  16. nenolik

    nenolik Novi član

    Ma salim se, al malo fali :D :D
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja juce odem u tehno shop kod merkatora, i ubijedise me da za moju tv mogu samo jedino i iskljucivo ove od 165KM....


    majke mi nisam vise pametan..

    neoklik gdje si ti vidio te naocale? U kojoj radnji?
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima li igdje da za razumnu cijenu kupim bar jedne 3D naocale za ovu moju TV, zivo me interesuje kako taj 3D radi, imam je skoro 2 godine i nisam nikada upalio taj 3D :) a ne daje mi se 165KM bas nikako... :(

    edit:

    i pitanje za Nanija i ako se jos neko razumije. Moja TV je 1024x768, e sada, kada pustim neki 720p film i tamo u opcijama izaberem original size, slika bude manja od TV-a. Medjutim, ako pustim 1080p film, izaberem original size, slika bude ista, tj. preko citavog ekrana?! Do cega je to?
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj ukljuciti overscan za 720p. A nije mi jasno za te sto su jeftinije, samo zbog tog sto nemaju punjive baterije, zasto ne uzmete punjive baterije posebno i ubacite?
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nije problem u baterijama, problem je u tome sto me je momak koji radi tamo ubijedio da ne mogu na moju TV ove od 40KM..