LG F900P vs Samsung 957MB

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Oct 7, 2004.

  1. Nani

    Nani Komšija

    LG F900P vs Samsung 957MB
    Sta mislite koji je bolji od ova 2 monitora. Nemojte uzimati u obzir Samsung 959NF jer ova 2 monitora mogu nabaviti za istu cijenu pa me zanima koji bi ste vi prije uzeli. Imate li kakvih iskustava sa ovim monitorima.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    f900p je zvjerka radio sam na njemu a za taj samsung neznam al ko marka samsung
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    prvo sam ti htio nf preporučit :)

    radio sam i na dobrim i na lošim samsungovim modelima i lg-ovim. kolko se sjećam B serija lg-a je relativno loša, P je oke, na dobar samsung dfx/mb nisam do sad naletio.

    primjera radi frend doma ima 17" samsunga dfx, došo je kod mene, pogledo sliku na mom hansolu i naručio ga isti dan, a samsung spojio staroj na P133 (možeš mislit kakva je onda katastrofa od slike... disanje, što znači da u tvornici stavljaju sranje od transformatora). ovaj hansol je u hr nešto ispod 200€.

    mislim ja ti radim na njemu dnevno po 10-ak sati i stvarno nemam ni traga umora, bolova u očima... tvornički je geometrija loše podešena, ali preko dobrog menija se sve da sredit, disanje nula bodova, JAKO jeftin... imaš sve preporuke od mene što se tiče ovog modela. frend je uzeo evo isti ovakav i sve oke i kod njega (što se baš ne može reć za samsung i lg jer mi se čini da kako naletiš na koji model, takvu sliku imaš... naravno da garancija pokriva ak dobiješ loši model, samo onda ga treba nosit ponovo na servis, pa ostaneš bez monitora...)

    mislim samo sam ti ponudio alternativu, ali možda budeš i uber-zadovoljan sa jednim od modela koje si ti naveo.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam radio i na Samsungovim i na LG monitorima (raznih velicina, ali oznaka se ne sjecam) i primijetio sam da Samsung ima nesto bolju sliku (ovo je ipak subjektivna stvar). A da razmislis i o drugim markama/modelima. Ako sredstva dopustaju onda preporucujem ovaj svoj. :mrgreen:
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    pa dynaflat cijev daje oke sliku, samo se vrlo uspješno da sjebat sa lošim ostatkom elektronike, pa se na kraju dobiju ovaki samsungovi modeli koje sam vidio.

    jebote frajer u dućanu pred očima mojem frendu uvaljuje samsunga dfx koji ima nekakvo duplanje slike i govori da ništa ne vidi, ja mu kažem da uzme mb seriju, a prodavač će meni "to ti biraš prema količini gumbića", stero sam ga u pm i reko da je neznalica... no taj mb model je katastrofalno disao... hg-spot naravno :)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ima toga svugdje. ovdje kod nas cak i vise. :|
     
  7. djambo

    djambo Aktivista

    Imam Benq v772 vec 3 godine i nema ni disanja pri svjetlijoj slici niti su se boje promjenile
     
  8. djambo

    djambo Aktivista

    Ima i takvih koji su culi da nije stvar u svjetlucanju i gumbicima pa se prave pametni.Kod kvalitete monitora se slusaju drugi ljudi sa malo iskustva i slusas svoje oci.Kod kupovine zvuka slusas samo svoje usi.To je moje pravilo.