LG vs. Samsung vs. Asus

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Hells, Feb 2, 2004.

  1. Hells

    Hells Aktivista

    Za nekoliko dana cu kupovati novu konfiguraciju i interesuje me koju cu firmu uzet sto se tice optickih medija. Ja cu uzet DVD-ROM i CD-RW.
    Pa ako mi moze neko reci koja od ovih marki je bolja. Iskustva pozeljna!
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma samo izaberi koja ti se prednja maska više sviđa i to je to :)

    danas sam ugradio lg pržilicu i dvd... rade :) ja sam dosta zadovoljan sa lg-om (nisam još na loš njihov uređaj naletio).

    kod asus-ovog dvd-a (mislim da je 16/48 ili 16/40) sam primjetio da se grije... nakon instalacije igre od 2 cd-a prednja maska uređaja je nenormalno topla. možda je to bilo do dotičnog modela, ali...

    samsung isto tako ok obavlja svoj posao, ali sam samo radio sa malo starijim modelom pržilice (16/10/32 koji i danas odlično radi).
     
  3. Esh

    Esh HWB

    imao sam 3-4 modela LG CD-RW uredjaja i svi rade jako dobro.

    Sto se tice LG-ovih DVD-ROM modela, moram priznati da im brzina citanja DVD-a i nije bas blizu deklarisane:/
     
  4. kiklop

    kiklop Novi član

    Razmisli o TEAC-u i LITEON-u. Oba se mogu naci kod nas. Preporucujem LITEON jer je trenutno leader u index-u kvaliteta/cijena.
    TEAC je tu negdje, ali je skuplji nekih 30 KM. LG i Samsung su dobri takodjer.
    Sve u svemu preporucujem Plextor, LITEON i TEAC po nabrojanom redu.

    P.S. Plextor je veoma tesko naci kod nas.
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Za pržilicu preporučujem LG a za DVD Pioneer.
     
  6. kiklop

    kiklop Novi član

  7. ming

    ming Veteran foruma

    ma svi ovi novi uredjaji su chune nijedan nema 200 grama
    prije bili po pola kile
     
  8. Esh

    Esh HWB

    a kupovina cd-rw.a sad je promaj jer se 4x dvd-rw mogu naci veoma povoljno..
     
  9. antonio

    antonio Aktivista

    LG przilice su odlicne, za lg dvd sam cuo na nekom forumu da se u njemu cd toliko zagrijao da je eksplodirao.
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Imam LG DVD i normalno radi, ne grije se toliko da bih mogao reci eksplodirat ce : )

    Edit: Samsung opticki uredaji su ti najgora solucija od navedenih jer se dosta griju, ne citaju sve cd-ove najbolje i ne prze bas kao LG isl.
     
  11. antonio

    antonio Aktivista

    Cuj neznam ja sam tako cuo.
     
  12. djambo

    djambo Aktivista

    lite-on je zakon nemoj l.g. ak ne kupujes frizider ili klimu
    skuplji ali ne i bolji su plextor i pioner
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ok ja i jaran kupovali przilice on teac ja lg
    ustedio sam 30 km i zivce
    teac:em ga vidi em sporo otvara em glasniji em ruzniji ....itd itd nekih 10 ak pogresno sprzenih cdova
    lg:ukopcao i zaboravio crni konto nema lose sprzenih cdova a dosad ih je 100 njak odradio