Lightscribe ili Labelflash?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Blackmore, Sep 13, 2006.

?

Lightscribe ili Labelflash

  1. Lightscribe

    9 vote(s)
    100.0%
  2. Labelflash

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Šta je po vama bolje? Da li vam se više sviđa Lightscribe ili Labelflash? Da li bi kupili DVD rezač koji podržava jedno ili drugo?
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Nije da mi se svidja, al je lightscribe nekako vise zastupljen.
     
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Imam lightscribe,ali u neka doba ti prestane biti zanimljivo,a i mediji su jos relativno skupi,a valjda ce nekad i slike biti u zivljim bojama ;)
    Ma skoro pa svejedno ti je
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma jok, bezze je i jedno i drugo. Uzmes fin alkoholni marker i sam napises/nacrtas sta ti treba. Dobra stvar je jedino ako trebas nekom snimiti dvd da bude kao poklon i nist vise. Pa neces gledati u dvd nego u ono sta je snimljeno na njemu. :|
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    labelflash medije je malo teže za pronaći... doduše obje tehnologije su drek, ali tko ima pola sata viška za mali ružni crtež na mediju -> go! :D
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Plus ne vjerujem da nesto ne handri laser ono ''przenje''.
     
  7. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Slažem se sa syss-om da su obje tehnologije drek, iskreno mislim da su kič i šund :mrgreen: . Ko hoće da ''crta'' po optičkim medijima daleko bolja opcija je ink-jet printer i printanje po printable medijima.
    Kupio sam prije par dana Pioneer DVDRW 111D, a prijatelj mi ga je krosflešovao u 111L koji podržava Labelflash pa sam se malo zanimao sa tetoviranjem medija. Kod njega sam vidio Lightscribe na djelu i nisam baš impresioniran. Trag na mediju zna ostati blijed pa je poželjno istu sliku ''propržiti'' dva ili više puta ili povećati kvalitet otiska. Sve to oduzima mnogo vremena pri stvaranju umjetničkog djela :smt003
    Labelflash medije je teško nabaviti pa ne znam kako to ide, ali dobra stvar kod Labelflash-a je što se može ''crtati'' sa donje strane bilo kog DVD medija na vanjskom obodu koji ostane slobodan (''nenarezan''). Zato sam dao glas Labelflash-u.
    Anketu sam postavio iz razloga što na forumu nije bilo priče o ovim tehnologijama.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    nije bilo jer nisu vrijedne pažnje... propala ideja yamahine f1 pržilice sa t@too opcijom (to je bio boom kad se pojavilo iz vedra neba).