Linksys WRT54GS i 3rd party firmware

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ReNNo, Jul 16, 2009.

  1. MaX@MaX

    MaX@MaX Novi član

    :)
    Nema na cemu,svako dobro
     
  2. GW

    GW Moderator

    Malo ko sa takvim znanjem pomaže drugima besplatno. Svaka čast.
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Još jedan problem.
    Ne znam da li je to trenutno problem sa ISP-om ili je to posljedica ovih podešavanja.
    Brzina mi je duplo sporija.
     
  4. MaX@MaX

    MaX@MaX Novi član

    Napisao sam ti na pocetku da se brzina dijeli,znaci ako skidas nesto sa free zone i surfas onda to skidanje utice na surfanje,i obratno.Medjutim ako ne skidas onda ima problem.
    Kablovski operater na osnovu mac adrese tvog modema kreira account i tu definise brzinu-da nije tako onda bi ti mogao napraviti par ovih konekcija prema free zoni i internetu,staviti ih u jedan vid bridge-a i na taj nacin udvostruciti,ili utrostruciti brzinu sto naravno operateru ne odgovara:)
    Da bi znao do cega prvo provjeri resolving svog DNS servera-cmd,kucas tracert google.ba recimo a onda provjeri svoju komunikaciju sa dns-om ovako(recimo za bihnet):
    ping 195.222.32.10 /t
    Istu komandu mozes upotrijebiti i prema kdx-u i ukoliko ima prekida vidjeces.

    Generalno kod kablovskih operatera standard DOCSiS 2.0 ima ogroman potencijal,brzine 40/30 Mbit/s i mnogo je veca od ADSL2+ tehnologije koja ima 24/3.5 Mbit/s ,problem je u implementaciji iste na nasim prostorima pa je "bjezanje" ka "boljem" ADSL-u jednostavno proizvod lose infrastrukture kablovskih operatera.
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Onda mi ovo baš i ne godi puno.
    Da li bi se mogla napraviti neka kratica sa kojom bi brisao i upisivao ove komande?

    Jer ovako sam zaista previše na gubitku.
    FZ ne koristim svaki dan, i da mi to utice na brzinu zaista ne vrjedi.

    Samo ne kontam kako ovi koji kopcaju modem direktno u PC imaju FZ i internet u isto vrijeme ali kad ne koriste FZ onda im brzina nije prepolovljena.
    Da li bi se mogla dodati neka komanda koja ce sprjeciti spajanje kada se ne koristi "kdx" klijent?
     
  6. MaX@MaX

    MaX@MaX Novi član

    Vidi,ako ne skidas sa kdx-a i ne koristis free zonu-onda ne treba da je prepolovljena,vidi moj post iznad "Ako skidas sa KDX-a i surfas Internetom.."
    Ono sto smo je uradjeno u ruteru je slijedece:(mozda sam trebao i objasniti komande ranije)
    -napravili smo rutu prema odredjenoj adresi i otvori filewall. Ako ti ne koristis tu rutu odnosno nemas protoka prema tom serveru onda nema sta da ti uzima bandwidth.
    Prakticno,ti ovakvih konekcija kakvu smo kreirali imas otvorene na ovaj nacin prema svemu sto otvoris,znaci prema svakoj stanici i to i nakon sto zatvoris stranicu neku,one se tek nakon odredjenog vremena brisu iz tabela...mislim da cak imas i opciju u ruteru koliko maximalno ovih konekcija zelis otvoriti i kad zelis da se zatvore.
    Znaci,one rute koje ne koristis ti ne mogu uzimati bandwidth,provjeri ovo sa dns-om,kdx-om i to sto sam napisao-moja pretpostavka je da je do provajdera-a to ti je na kraju krajeva bar lako provjeriti,spoji modem direkt na racunar pa probaj,a onda probaj preko rutera.
    QOS je nesto sto direktno utice na protok i ako nesto nemas podeseno tu onda nema razloga da je sporo.
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ti rece "Ako ne skidaš onda ima problem" pa me je to zabunilo.

    Sada radi bez problema.
    Izgleda da je bilo zagusenje kod ISP-a.
     
  8. MaX@MaX

    MaX@MaX Novi član

    Ponekad mi lakse ide sa subnetima nego sa rijecima,my bad :)