Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. goldi

    goldi Aktivista


    Hvala za ovaj info samo ako ti nije mrsko napisi koja je banka u pitanju.
    Hvala jos jednom ;)
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Da se dopunim, dobio sam info od banke, na koji nacin se racunaju provizije. Posto sam sa bistampa povukao tacno 289,88$, na banku je tacno doslo 274,88$, jer je bitstamp odbio svojih 15$. sad banka na taj iznos zaracunava 0,5% ili minimalno 20KM sto predstavlja proviziju za uplatu iz inostranstva, a zatim se na pocetni iznos zaracunava 0,8% provizije za konverziju u nasu valutu. znaci meni je naplaceno 20KM+274,88$*0,008=20KM+2,199$=20+2,28*1,4=23,07KM
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U sustini BitStamp uzme fiksno $15, koliko god podizes novca? Dok je kod banke 20KM+nesto sitno u odnosu na iznos. Jednostavno za sracunati. :)
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne, bitstamp uzme 0,09% od povucenog iznosa, minimalno 15$, ali u sustini ce to kod nas uvijek biti 15$, jer kad cemo mi povuci toliki iznos, pa da 0,09% tog iznosa predje 15$ :D

    Code:
    International withdrawals will be charged with 0.09% fee, minimum fee is $15.00 on Bitstamps end and may incur additional international bank fees. Minimum amount for international withdrawal is $50.00. You have $0.00 available. You always have to insert U.S. dollar amount you wish to withdraw. This amount will be converted to the selected currency, free of charge. Third party withdrawal requests will be rejected.
    
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Difficulty strasno skocio, skoro dvostruko veci nego prije dvije sedmice. :(
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    vidi fakat :shock: :shock: :shock: :roll:

    http://allchains.info/
    otisao na 5400, a bio je oko 2900 kad sam zadnji puta gledao. Vise ne rudarim LTC, pa i ne pratim. prebacio sam se na wemineall.com, pa sta izrudarim :smt003
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Opet je LTC uglavnom najisplativiji...
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo da i s vama podjelim problem, koji sam napokon, nakon vise od 3 mjeseca, rijesio. Sa linka ispod mozete skinuti fajl, gdje sam sejvao post koji sam objavio na forumu bitcointalk.org (kao da sam znao da ce ga obrisati). Nakon 15-20 min sam dobio obavjest od moderatora foruma gdje kaze:

    naravno post mi je obrisan, a na BTC-E account sam nakon par minuta dobio svojih 200$

    https://www.dropbox.com/s/xb89iowodtzdq4m/index.htm

    stoga, mozete vidjeti kakav je BTC-E support, kakvi su s engleskim, kako su komunikativni, kako su voljni pomoci itd itd itd.. jos jucer sam sve svoje coine prebacio na vircurex i na cryptsy, a BTC-ove odavno prebacujem na bitstamp. Ne zelim s ovim zoharima nista da imam vise. Nemojte se smijati, engleski mi nije maternji, a x puta sam bio ljut i pogubio zivce, kad sam se dopisivao sa sva tri supporta (BTC-E, Liqpay/PrivatBank, Interkassa). Nije fino kad imate osjecaj da cete ispusit 200$

    EDIT:LTC presao 18.3$ :)
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    neki garant' zadovoljno trljaju ruke, posto je LTC skoro dosao do 20$ :)
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam i ocekivao rast LTC-a, obzirom da je skocio diff. Mislim da bi trebao ici do bar $25.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pratio sam malo chat, neki spominju cak i da bi moglo ici i do 30$
    ja nemam LTC-ova mnogo (ostalo mi tacno 4.1LTC), jer u zadnje vrijeme malo vise partikam sa BTC-ovima, a sad BTC stagnira :)
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam i rekao "bar $25". :D To se vec desavalo, sjecam se da sam vise puta prestao rudarat, a da sam poslije skontao da je vrijednost znatno skocila.

    Nekad sam mogao napravit 1LTC dnevno, ali tad je vrijedio $1.5 ili $2. Eh da se tad vise rudaralo, sad bi se dizali fini iznosi. :)
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja kad sam krenuo rudariti, imao jednu sapphire 7870 :) oko 400kH, ubrzo kupio i 7950, i tad je diff kreno rasti, ali znam da sam na pocetku s te dvije karte mogao izvuci oko 2,2LTC-a dnevno. Tad je LTC bio oko 3,5-4$ i sve sam brzo prodavao... ehhhh da se cuvali coini :)
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    imam 1.26 LTC na coinotronu, da li je moguce prebaciti da na cryptsy?

    Generisao sam withdraw adress za LTC na cryptsy, ali kako da to iskoristim na coinotronu?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja jos nisam skonto kome se to prodaje, ko ce platiti sada po 20$ a ne cekati da spadne? :)
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovo je bilo i prije kad je na HD7850 mogao 1LTC dnevno. Sto je najgore pretvorio u dolare a ni podigao nisam. :roll:
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    oni koji smatraju da ce za par minuta biti 25$ cccccc de skontaj se malo dmr :p
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja se samo bojim da mi nece poreska doc na vrata kad podignem silnu lovu. :lol:
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    zato nemoj dizati silnu lovu :D pomalo :)