Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Furmark haha, gdje ima vatre ima i dima :D
    Evo jedna za Senu..
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Na HIGH je kao furmark, na LOW je load kao igras npr BF3 ali su i performanse duplo manje.

    Mozes postaviti load kakav zelis podesavajucu rucno intensity unosom vrijednosti od 10 do 20 (Low je po presetu 13 a High je 20).

    Sad koliko je to sve isplativo nisam siguran, ali sam siguran da dvije HD7950 klokane na npr 950MHz u Lc na HIGH zajedno povuku sigurno preko 400W (bez ostatka konfe).

    Jer jedna stock HD7950 na 800MHz vuce preko 170W u Furmarku.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    znači 20 dana mjesecno, recimo = 250kWh :D oko 50 KM :D
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Guiminer mi se sruši odmah na startu.Skinem sa njihove stranice baš zadnju verziju, opet isto.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vjerovatno bi ti volio da riknu.

    Da se vratim na topic, moja MSI HD 7950 povuce oko 100 A(na 1150/1655), sto je 30 A manje od kingove, vjerovatno jer prakticki koristim stock napon.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Skoci LTC na 3.7. Ko je juce kupio za 2.5, recimo 10ak komada, sad bi bio dobar vise od cenera :)
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo ga na 3.8 nice, znao sam da ce opet skakati, taman da se jos stoja USD ubere. :D
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jedno pitanje za ovaj Coinotron.com. Kako koristite "zaradjene "LC-ove, tj. gdje ih dalje prosljeđujete? Sta upisujete u polje payout address (Bitcoin Wallet ili?)? Da li se isplati rudariti sa 2600K? I meni se ruse drajveri cim pokrenem client sa 7870 (High Usage) i Intesity parametrom iznad 18 :(
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Prebacis ih na ltc adresu koju dobijes na BTC-E.

    Sa cpuom se ne isplati rudariti.

    Probaj 20 intesity parametar, cudno stvarno sto vam se rusi, meni rade svi parametri, koje drivere koristite.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nasao sam kako prebaciti ba btc. koristio sam do danas 13.1, i kad mi se client posao rusiti, instaliro 13.3 beta3 i s njim isto sranje :shock:
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Postoji samo par stvari u Svijetu koje se isplate za investiranje, a ona najbitnija je energija.

    Naucnici vjeruju da je "Veliki Prasak" (sudar cestica) izazvao nastanak Svemira.

    Kolicina energije koja se dobije pri sudaru cestica je ogromna.

    U Svicarskoj postoji Veliki hadronski sudarac ili LHC (engl. Large Hadron Collider).

    Baza podataka je ogromna i broj podataka za obradu je mega-giga-mega :shock:

    Mislim da su to ti "blokovi".
    http://hr.wikipedia.org/wiki/CERN
    http://hr.wikipedia.org/wiki/Veliki_had ... dara%C4%8D
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    viewtopic.php?f=6&t=10499&hilit=large+hadron
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cudno stvarno, jesi li probao low intesity.

    btw evo ga na 4.2, sada ova neka sica sto imam vrijedi 60 usd.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Long story short, nema veze sa energijom.
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    koliko se ovo isplati raditi sa 6850, guiminer pokazuje u donjem desnom uglu (valjda brzinu) ~107 Mhas/s, e sad me zanima sta ta brzina znaci i koliko bi se moglo zaraditina ovom cudu u odnosu na potrosnu struje :?
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma ide on na high intesity sa 18 (i sa svim manjih koeficijentima od 18 radi uredno), i tu imam 180-200KH. cim stavim koeficijent 19 ili 20, odmah pada. cini mi se da sa koeficijentom 18 imam nesto malo KH-ova :( GPU je 1140MHz.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zato sto ti preoptereti karticu jer na 20 ti se preopterete VRM na grafici tj pregriju i padne driver.

    Vjeruj da je veoma opasno na 20 vrtiti ovaj coin pogotovo ako si klokao karticu.

    Kod mene ide na 20 kada je GPU na stock 900MHz ili 950MHz bez dizanja voltaze, cim pocnem da dizem voltazu dolazi do problema.

    Na klokanoj 1050MHz mogu na 15 intensity da vrtim ali tada je kh oko 400 a na 950MHz i 20 intensity kh je 510.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ama sa 20 necu nesh posebno vise KH-ova dobiti. Ali u onoj usporednoj tabeli stoji:

    Ne znam odakle mu mema na 1500MHz kad je 1200MHz, ali neise, eto svi ostali parametri su isti kao i kod mene, ja imam oko 200KH, a on ima preko 400. U cemu je kvaka
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sad sam provjerio, imam 500 khash/s sa GPU na 1000MHz i 1750MHz memorija, 15 intensity, GPU na max 60, VRM max 70, spolidna potrosnja i opterecenje.

    Sa GPU na 950 i stock voltazom,1750MHz memorija i 20 intensity imam 575 khash/s, temp max 58C, VRM 71C max ali naravo tada sistem lag-a zbog loada, sa GPU na 1GHz i 15 intensity mogu normalno da surfam a khash neznatno nizi.

    Sad jos da mi je znati sta ocekivati sa performansama oko 500 khash/s? :smt005