Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da.
     
  2. Neraa

    Neraa Aktivista

    ako neko ima na prodaju litecoine a ne da mu se ganjati sa paypal-om i slično nek se javi meni, kupujem ja za pravi novac ...
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sena, kad kazes berza, da li mislis na https://vircurex.com/ ili koristis neki drugi sajt?
    znaci, u kompletnom ovom procesu se https://btc-e.com moze zaobici. Cak stavise, preporucljivo je, jer svi oni za dalje prebacivanje kovanica uzimaju nekakvu proviziju.... da li je netko probao ovaj pool: give-me-ltc.com :) ja sam se registrovao pa cu da probam i s njim. Evo usporedne tabele pool-ova, pa sta bi bilo najbolje odabrati s obzirom na date karakteristike istih :)
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mislim na BTC-e, svi oni uzimaju malu proviziju, ali pri prodaju je samo 0.2%, a pri povlacenju novca ovisi od servisa.

    Vircurex je vjerovatno najgore berza koja postoji za cripto valute. To treba u veoma sirokom luku zaobici.

    btw sve je popadalo, sve kripto valute, ako imate ista, moj savjet je da nista ne prodajate, bit ce skok uskoro.

    Sto se tice poolova trazi sto veci pool, sa sto manjom provizjom i sto je najvaznije sto stabilniji.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a eto ja sam uzeo taj Give Me Ltc. Sa Vircurex sam se vratio na BTC-E. Vidim treba kamara nekakvih confirmatios kad sam prebacio LC-ove sa Vircurex na BTC-E :D a bas je pao LC. I to na 1,3$ koliko vidim :shock: :x
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jebes tu valutu koja padne 300% preko noci :)
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sporo je ovo proizvoditi, treba poceti kupovati pa prodavati.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sena, posto ti preporucujes BTC-E, i isti koristis, kako povuci pare u eurima na svoj account? Htio ja kupiti par LC-ova dok im je niska cijena, i evo handrim se vec sat vremena ne mogu naci nacin kako da povucem lovu s kartice ili paypal-a.... :evil: :evil:
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Povrsinki pratim temu ali ako mislite da je sad vrijeme (da se isplati) uzeti coinova recite pa da se ulozi koji dinar, samo da ne nastavi padati!
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa eto ja sam gledao live chat na BTC-E, i mnogi preporucuju kupovinu. Samo ne znam kako kupiti, jer mi je Balance u eurima = 0, i ne znam kako prebaciti pare na BTC-E :( :? jucer je LTC bio na 1,3$ a evo u ovom trenutku je preko 1,7$ i konstantno raste.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nece padati ispod 1 USD, preporuciljvo je kupiti sad i cekati sljedeci bubble koji ce naravno biti veci od ovoga sada.

    Za kolinsa, probaj dolare prebaciti, ima jedan servis koji mislim radi za nas.

    Ja imam dosta coina, ali ih cuvam do sljedeceg bubble-a.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da nazalost bez minimum neke HD 7900 grafe, ide stvarno sporo jer je dif skocio poprilicno.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Koji Sena? Imaju ova tri samo: Interkassa, OKPAY i BitInstant
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja mislim okpay, imam acc na njihovom site-u, ali je verifikacija rigorozna poprilicno.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Upravo prolazim tu verifikaciju. Morao sam skenirati i licnu kartu kako bi utvrdili identitet i jedan racun od interneta kako bi utvrdili stvarnu adresu. Mail i telefon sam verifikovao. Cekam jos ovo dvoje, da bi account bio verified.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aj mi javi kad zavrsis zanima me kako bas hoda taj servis.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    OK ;) javim kako i sta...
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko LTC napravis dnevno?
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    HD7950 blago klokana na 950/1750 ima oko 520 khash/s (16 intensity) i dnevno moze da napravi nesto malo preko 2 LTC.

    Bar tako je pisalo na coinotron.com profilu.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sve je to sitno. kod mene otprilike do 1,5 LC/dan. Zanima me, cim ovaj rudari pa ima ovakav rezultat:

    Code:
    1	prcda	63,684	 218.350
    
    znaci za 63684Kh dobije 218,350 LC-ova :shock: :shock: :shock: moja kartica u prosjeku pravi 390Kh-ova, znaci kad se pogleda njegov rezultat, i uporedi s mojim, ispade da taj lik ima 63684/390~164 AMD HD7870 kartice :? :roll: :roll: