Ljekarski u firmi

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bharthas, Jul 21, 2015.

  1. bharthas

    bharthas Novi član

    Postovani,
    Trebala bi mi jedna pomoc odnosno tacnije informacija. Firma u kojoj radim organizuje ljekarski pregled kolektivno. Intresuje me da li tu gledaju i da li konzumiramo neke opijate :) s obzirom da se vecina nekad opusti i da sebi oduska hh.
    LP
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    :smt005 Ma vjerovatno ti izmjere pritisak, provjere secer, masnoce i to je to :D Cisto sumnjam da kod nas ijedna firma sta detaljno radi. Mada zavisi i od opisa posla.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako je detaljan pregled izvadiće ti krv i uzeti urin. Sasvim normalna stvar, a sada na šta će testirati zavisi od politike firme i samog posla. Nenormalno bi bilo odbiti pregled.
     
  4. bharthas

    bharthas Novi član

    Skladiste je u pitanju a politika firme je da ne bi gino otkaz ukoliko to bude nego konto zamolit doktora hh. A nemam iskustva s tim bas pa reko da vidim sta rade hh. Hvala za info
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Krv, urin, ekg, pluca mislim da je to to. Standardan ljekarski za posao.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako je skladiste trebalo bi I sanitarni.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Covjek pita testiraju li markere na opijate :D sa konkrentnim pitanjem.
    Valjda bi trebalo ako se urin uzima za test.
    BTW ja sam samo radio EKG i krv.
     
  8. becke

    becke Aktivista

    Kad sam ja isao, radili su test na droge, mada vjerovatno zavisi od firme i gdje se radi test.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    To ti ne moze niko odgovoriti. Zavisi sta njima znaci ljekarski. I zavisi od institucije. Zato neke firme kod nas preferiraju recimo "stacionar" koji su bas detaljni. Izgubiš citav dan. Dok mozes recimo u "ambulanti" gdje te gotovo samo pogledaju.

    Zadnji koji sam ja radio u Tešnju u bolnici je bilo EKG i ..to je to. Odnosno, daj samo pare i vozi.

    Mozda ti firma radi namjenski test jer je cula da se zarola sta u papir.. haha..
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta ti to znaci hh. ?
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hašiš high :lol:

    Inace ako firma plaća pregled onda je veća vjerovatoća da će biti i test na droge, ako sam sebi onda to ide brzinski. A zavisi i od ustanove. Rodjak mi sofer i ima preko 30 kg viška, masnoća i pritisak u tri pm a dobio ljekarsko. :D
     
  12. Magnifico

    Magnifico Novi član

    Krv, urin, EKG, psiholog, psihijatar, snimak pluca...otprilike to je to. Sumnjam da ce uzimat test na opijate. Najvise zavisi od vrste posla kojim se bavis.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo u apoteku i kupiti tablete sa aktivnim ugljenom i piti ekstremno mnogo tecnosti i vjerovatnoca da ce otkriti vutru su male do nikakve.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pusimo hasis oci nam se caklee :D
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Skupo je testirati na droge, za svaku supstancu ide poseban marker - to se u okviru rutinskog ljekarskog ne radi.

    Ko kontinuirano konzumira THC, ostaje deponovan u salu (masnom tkivu) i moci ce se naci u urinu. Ako zapalis jednom, cist si nakon 6-10 dana na testu urina. Clearance time je brzi kod mrsavijih i aktivnijih osoba nego kod krupnijih i sjedecih. Ako si 3-4 dana zaredao, ili dvaput sedmicno kroz dugo vremena, onda moze ostati i preko mjesec dana. 2-3 dana prije testa piti 4-6l vode dnevno da tijelo udje u "flushing" mode i prolazis ove ulicne testove. Prava spektrometrija ce naci i tada, s obzirom da je nalaz urina sa niskom specificnom tezinom nevalidan - uzet ce se novi, nerazrijedjeni uzorak.

    Narkotici/opijati (iako tehnicki ni to nije bas isto) su uzi pojam od droga/psihoaktivnih supstanci i odnose se na heroin, metadon, morfij i slične spojeve. Ostale, pogotovo "lahke" droge niposto nisu opijati.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nek nadje od nekog urin ko je cist :D