Logitech RMA i podrska

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by apdejt, Jan 22, 2010.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Jojjj meni su stranci jos gori po pitanju garancija, nadavao se Logitech na svim regijama novih stvari za garancie 100% ali to je jedan od najpametnijih poteza vjerovatno. Do sada sam uvijek navaljivao na Microsoft stranu kada je periferija u pitanju, a sada cekam da stigne Logitech nakon puno potrosenog Microsofta i definitivno prelazim na njihovu periferiju. Dosta su kupaca oni privukli i zadrzali samo sa ovim garancijama tako da su oni proracunali dobro sta se njima isplati a sta ne, ne sekiraj se za to da ce oni biti u gubitku.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    A sta je potrebno da bi se mis reklamirao, posto imam dva Logi misa koja odavno ne funkcionisu dobro, a vidim jos nisu "EOL-ovani". I jel' to vazi samo za ovu "sitnu" periferiju ili za sve proizvode?
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Zar nije sad uslov slanje slike da si razbio mis? :D
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Kakvi razbio, nisam kojekakav dziber da razbijam hardver okolo, nego je jednom misu za laptop izgleda crk'o senzor a na drugom desna tipka nekada radi nekada ne, pa ga ni ne koristim vise, nego skuplja prasinu. Moze li se kako reklamirati preko P/N-a i serijskog broja?
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    moze. oni ce zahtjevati da ga razbijes i uslikas ga razbijenog kraj svoje npr. licne. dobijes glanc nov kroz par dana. Ja se pozalio kako su mi prebrzo se izlizale nozice na MX Revi, za 3 dana stize pismo za novim nozicama, free ofskroz.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Cuj razbijanje, haha. Ajd' dobro, obratit cu se supportu. Ne gine izgleda razbijanje. :smt005
    Jos nesto - jel' se treba obratiti US, UK supportu ili nekom trecem?
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Pored licne da uslikas? Od mene nisu to trazili. Kada sam ja vrsio reklamaciju, samo su zahtijevali sliku kako bih dokazao da zapravo posjedujem njihov proizvod, tj. tastaturu.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Ej imam ja

    [​IMG]

    vjerovatno najbolja tast koju sam ikada imao ali je izgorila (kontakti unutra i izljepio sam ih licnama ali opet gore) ali jos pomalo radi. Sta mislite koliko oni priznaju garanciju ova tast je stara 7-8 godina a ja sam nesto cuo fola u zadnje dvije tri godine da priznaju.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Ako se jos proizvodi, priznat ce najvjerovatnije. Javi kako je proslo kada reklamiras...
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Nema veze sto se taj proizvod vise ne poizvodi, daju ti nesto na stanju sto imaju kao adekvatnu zamjenu. Ja sam za rx300 dobio mx400. Samo tad nije bio uslov razbijanje misa, samo slikanje pored koda kojeg ti oni posalju.
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Onda definitivno saljem, sutra cu da slikam u cemu je problem i prosljedim Logitechu. U svoje vrijeme samo par modela je bilo jace od ove tastaure bas me interesuje sta ce mi ponuditi ak uopste budem mogao ostvariti ikakva prava.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Nema veze sto se ne proizvodi ali ima veze koliko traje garancija. Trazit ce uslikan racun sa datumom kupovine a ako isiti ne postoji onda ce traziti da se 'polupa' ako vide po product kodu kada je proizvedeno pa na to dodaju neko vrijeme za koje se moze prodati... Tako da ako je garancija za doticni proizvod 3 godine, vjerovatno dodaju neku godinu na datum proizvodnje i to je to otprilike... naravno, mozda dodaju i vise u zavisnosti od proizvoda.
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Pa, dobro bi mi došao funkcionalan srednji klik i dugotrajnije baterije na mom G7...
     
  14. neko

    neko Aktivista

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    sto se mene tiche, logitech broj jedan za hardver. kad vidim kakve sam ludjacke zvucnike kupio za 80-90 KM, pa onda bezicni mish koji traje vec 7-8 godina (doduse sam sam zeznuo one "nozice", jer nisam cuvao i nisam koristio podlogu. da i ja trazim zamjenu? :D hahaha)...pa onda do tastatura, nevazno jel' 20 ili 200 KM, odlicna je svaka.
    pozdrav! :)
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Meni trazili garanciju ja rekao da nemam :D I to je to. "Ajd poslat cemo ti usljo jedan" :D
     
  16. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Meni je buraz slomio odasiljac na Logitech MX misu. Ja ga ukljucio na front usb, a kuciste bilo dole i on stao na odasiljac i iskrivio ga.

    Malo cu reci da se sam pokvario. :D
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Cini se da ce nam trebati "Logitech podforum" i "Kako smuljati Logitech"-oficijelni thread :wink:
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Pa nije ba muljaza, ne radi nesto ispravno i zalis se jbg.
     
  19. neko

    neko Aktivista

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    heh, svugdje u svijetu ljudi daju 15-30 dana cini mi se da isprobas proizvod koji si kupio, ako ti se ne dopadne i ako nigdje nije nista osteceno, vratis i dobijes lovu nazad. cini mi se da ta usluga ima i u tehno marketu kod nas, ali nisam bas siguran.
    pozdrav!
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Logitech ostvario profit od 57 miliona

    Poslao sam preko kontakt obrasca upit istina morao sam se registrovati, ak ne pomogne saljem na mail koji mi je selvin dao. Evo automatskog odgovora.