Logitech RMA i podrska

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by apdejt, Jan 22, 2010.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Jesa li ja to prvi na ovome forumu kome su odbili garanciju :mrgreen: ????
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Odmah kada su odobrili zamjenu ili poslije? Ja samo dobih neki reference number i notifikaciju da ce paket stici u roku 7-10 radnih dana.
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sve pohvale za Logitech.
    Drugi proizvođa periferije se sigurno ne bi ovako profesionalno odnosio sa svojim kupcima.

    G7 mi je poceo nenormalno štekati.
    Par sekundi radi, pa par sekundi ne radi.
    Kada sam utvrdio da to nema nikakve veze sa interferencijom misa sa Wifi I bluetooth uređajima zakljucio sam da se mis defektan i kontaktirao sam support.

    Problem je što nisam imao ni računa.
    Na tom računu su bile još neke stvari koje sam prodao i dao racun sa njima.

    Fino sam im objasnio problem, poslikao sve brojeve na mišu u pakovanju i rekao im da utvrde da li garancija još važi.
    Oni su povjerovali i odmah mi preporucili neki drugi miš kao zamjenu za stari G7 koji se više ne proizvodi.

    Evo jutros dobijam mail da mi je poslan G9X.

    Logitech FTW
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Cudno kako se odjednom svima Logitech-ova periferija pocela kvariti :mrgreen:
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Samo se vi zajebajite :D Mogli ste bar sacekati nekoliko dana a ne svi 'u isti glas' po supportu...
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prvo ce po meni udariti i volanu od 300 eura ako odluce u posljednji tren da ukinu podrsku. Za ovu sicu od miseva nece vjerovatno. :lol:
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    hehehehe

    Haman sam ja zadnji poslao mail, pa su po meni udarili, mada meni tast stoji pokvarena vec par godina i non stop sam je krpio ali vise ne mogu, valja se namiriti na novu tastaturu.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Nakon zadnjeg njihovog maila da ce stici u roku od 7-10 radnih dana, kroz 12h mi je dosao automatski generirani mail sa tracking number-om i tim fazonima. Nakon njega kroz 3h je dosao mail od ups-a sa linkom za pracenje i podacima o posiljci.
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Mogao sam komotno dobiti novi miš cak i da mi je G7 ispravan.
    Nisu tražili nikakav dokaz.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    nemojte sada ko papci iskoristavati dobrotu ljudi, vec ako vam stvarno prne mish od 100+ KM a nasi prodavci vas zezaju onda se obratite direkt Logitechu :)
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nije nikakvo iskoristavanje, ako Logitech nudi takvu opciju - svi koji imaju bilo kakav pokvaren proizvod mogu traziti zamjenu. Tu apsolutno nista nije nepravedno ili lopovski. Logitech ovakvim potezom pravi fantasticnu reklamu (koju ne bi sebi svaki proizvodjac mogao priustiti) i veze korisnika za sebe - pa zamisli molim te, kad ces kupiti ista drugo sem Logija nakon tako pozitivnih iskustava? Oni su prvi proizvodjac periferije u svijetu, to sebi mogu priustiti, i na odlican nacin osiguravaju to mjesto. Svaka cast Logitechu na odlicnom poslovnom potezu :)
     
  12. extibo

    extibo Komšija

    Razbijes mis/tastaturu/kameru/slusalice/..., i hop pokvaren, idemo Logitech RMA. To je abjuzanje. :D
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    ma znam tipove koji kupuju na marketu i sl. pokvarene / ishabane miseve pa i njih reklamiraju Logiju. Onda naravno, te novodobivene miseve prodaju.
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Problem je što je miš kupljen u Hrvatskoj tako da bi procedura bila velika.
    Ne pada mi na pamet toliko iskorištavati njihovu dobrotu pa da reklamiram još Logitech proizvoda koji su mi crkli.

    Ovo je i previše za mene.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je iskreno vise maltretiranje samog sebe nego iskoristavanje Logitecha, i to mogu raditi iskljucivo osobe koje imaju mnoogo slobodnog vremena.
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Stigo miš.
    [​IMG]
    Miš je prva liga.
    Nisam se nadao da je ovako mal a meni baš treba nekakav manji miš koji će dobro goditi mojoj maloj rukici.

    Kad ga gledaš na slici nebi nikad rekao da je ergonomican, ali zapravo je ko stvoren za moju ruku.
     
  17. GW

    GW Moderator

    Eno Renno već napravio novi profil i prodaje miša na oglasima. :D
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Koja li slucajnost, jelde? :D
     
  19. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Zna li neko kolka je garancija za rx300 ? Mislio sam ga reklamirat posto mi ne radi prvi klik bas najbolje :D
    I gdje tacno trebam poslat mail ili sta vec ?
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Hehehe.. Zavisi gdje kupis, negdje je 3 mjeseca za robu ispod 30KM (Genelec). U ingelu nema garancije za robu ispod 30KM, samo mozes provjerit da li radi kad kupujes. A taj mis je 20KM nov cini mi se, kod sestre mi je taj mis. A globalno vjerovatno godina dana, ako se njima zalis :)