Logosoft - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by (:-D, Feb 8, 2008.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A jbg ako na adslu puca ikako onda se ne moze govoriti o stabilnosti.A ici na lutriju da li je na mojoj lokaciji bolje ili ne,to mi ne treba.Hvala na infu svakako.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam imao mješovita iskustva, radnim danom od 10-19h ne pamtim da sam uspio dobiti podršku. Izlazak ekipe je dan dva, al nešto ozbiljnije završit preko telefona, jock
     
  3. techton

    techton Aktivista

    Ja sam isto na cengic vili, ali na ovoj strani kod vjetrenjace. Oni imaju svoju infrastrukturu, tako da se ne mozes ravnati po adslu, ako je on nestabilan ne znaci da ce bit i xdsl. Gdje god je dostupan xdsl, optika dolazi direktno u sanduce u ulazu, odatle koriste zice telefona do stana. Mislim da si davno trebao da promijenis provajdera, jednostavno bht sucks po svakom pitanju.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako je problem u parici ( telefonskoj liniji) od ormarića do stana, tu promjena providera ništa ne znači.
    Ja sam imao isti problem, nazvao sarajevostan koji održava instalacije unutar zgrade, zamjenili paricu unutar zgrade za 10 dana, od tad net bez problema.

    Malo su ispali glupi jer su u bužir mogli staviti cat5e kabl ( kada optika dođe ).

    Naravno uredno fakturisali 270km za radove predstavniku stanara.
     
  5. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ja sam na Alipasinom i ne pamtim kada sam zadnji put imao problem, pa i kada sam imao problem da nije u najmanju ruku otklonjen istog sata ili dana ako mora izaci ekipa s terena. Mozda ima veze to da sam sad na VDSL-u (Trio+) pa tu i QoS ima veze, ali nisam bio nezadovoljan ni na slabijim paketima.

    Sad nam jos uvode i besplatnu telefoniju prema svim fiksnim mrezama + dodatnih 8 HD kanala. Uglavnom svako pola godine neki napredak je vidljiv.
     
  6. GV

    GV Komšija

    Ja nešto u zadnje vrijeme nisam zadovoljan s konekcijom, naravno kada ih zovneš da se pozališ po njihovom uvijek si spojen na maximali, u mom slučaju 24 Mbps (megabita u sekundi) ali sam se neki dan iznenadio. Sa poznate adrese sam izvršio nabavku jednog audiovizuelnog uratka indonezijske proizvodnje i nisam mogao da vjerujem brzini jer mi je pokazivao 11 MBps što bi bilo 88 Mbps, bukvalno nakon minute je uradak bio spreman za konzumiranje.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zna li neko koji su incoming, outgoing mail serveri na logosoftu?
     
  8. GV

    GV Komšija

    oba su mail.lol.ba
     
  9. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Koliko se sjecam, outgoing im ne fercera vec moras podesiti neki drugi mail server.
     
  10. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ne znam sta se desava kod Logosofta, ali u zadnje vrijeme su mi brzine ludilo. Inace mi je paket "Trio+" sa brzinama 40/4:

    [​IMG]

    Je li i kod ostalih isto na xDSL integrisanim paketima? Perverzno je kako dobro funkcionisu Cloud servisi sa ovim UL :smt003
     
  11. kAcA

    kAcA Aktivista

    Jel neko vidio ove nove pakete kod Logosofta, što će biti od 15.12.?
    Šta mislite?
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja koristim trenutno ovaj postojeci trio paket i prebacit cu se na novi LOGO trio, mada ima tu malo zamazivanja ociju.
    Iako je sad 58KM zajedno za pdvom, a ovaj novi paket bi izasao malo manje od 47KM (40KM + pdv), dobijes samo osnovni tv paket, dok si prije imao sve.
    Ako bi uzeo dodatne tv pakete uz ovaj LOGO trio bilo bi 40KM + 8KM (plus paket) + 7KM (HD paket), to bi izaslo 55KM + pdv, odnosno 64KM.
    Eh sad vidi da li se isplati placati tu razliku 6KM da bi povecao internet sa 18MBit na 30MBit.
    Lijepo je vidjeti tu brzinu ali u praksi ko bi stvarno imali koristi od toga?
     
  13. kAcA

    kAcA Aktivista

    Da, da baš sam gledao i računao. Mene izađe još skuplje, jer koristim Trio light sa 2 STB uređaja od kojih je jedan HD
    Ja se najvjerovatnije neću prebacivati i ostat ću na ovom (ponudili su tu mogućnost za trenutne korisnike)
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zna li iko password ovog njihovog rutera Zyxel VMG1312-B10A?
    Vec sam probao sljedece kombinacije:
    admin/admin
    admin/1234
    user/1234
    user/pass
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    probaj jos
    admin/vr10vr10tajn1pa55
    user/user
    admin/dva puta zaredom password od ADSL-a
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sta si pio Kolinse? :p
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    Nije ovo BHTelecom thread :)
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hahaha ebi ga, fulo sam :) ali vidim brend ZYXEL ko u Bitchneta :D hajde moze probati user/user makar :D
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nista od toga ne radi, ali evo zvao sam njih maloprije, pa im moram poslati mail da resetuju te postavke jer je nesto drugo stavljeno :D
     
  20. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ako se radi o xDSL usluzi onda ti je ulazak u postavke routera sa razlogom onemogucen. Osim ako nekoga ne znas tamo ili su bas dobro raspolozeni pa ti ostave otkljucan sa standardnom sifrom admin / admin.

    Dosta "znalaca" se igralo sa postavkama pa mora izaci njihova ekipa da to sredi, sto im se bas i ne da.

    Vezano za pakete, ja sam presao na ovaj Quadro sa Trio+ zbog mobilnog. Prenio sam i broj mobilnog u LOL mrezu (jos ga doduse nisu aktivirali jer to zna potrajati i do 30 dana zbog RAK-a), tako da sad za istu cifru koju sam i prije placao imam i mobilni uz mogucnost kupovine uredjaja, a BH Telekomu vise ne placam pretplatu gdje se ustedi cca 200 KM na godisnjem nivou. Onih osam HD kanala koje sam izgubio nista mi ne znace, kao ni 15 KM telefonskog saobracaja jer je fiksna telefonja svakako flat.

    Uredjaji im doduse nisu jeftini (mobiteli, tablet i TV), cak ni u opciji kada se zakljuci ugovor na 24 mjeseca, ali pretpostavljam da ce pritisak konkurencije vremenom odraditi svoje. Trenutno je cak i BH Telekom povoljniji od njih u nekim opcijama.