Loš fps u WoW-u

Discussion in 'Igre i konzole' started by fipi, Aug 5, 2010.

  1. fipi

    fipi Aktivista

    Zanima me jel normalno da imam ovako los fps kad idem 25 man raidove, imam sljedecu masinu

    Intel e7200
    4gb rama kingmax
    ati 4850
    500 w silverstone
    win 7 64 bit

    Svuda imam normalan igriv fps, ali kad odem u 25 man raid fps mi pane na 20 i manje. Vidi se odma da sporije ide.

    Prvo sam bio smanjio sve detalje na min i cak iso u window modu i imo sam normalan fps u 25 man raidovima, ali mrsko mi bil otoliko iskesiro na masinu i nemoze wow u full detaljima, onda sam malo guglo i naso da kad pokrenem wow nesto u opengl-u neki likovi dobiju bolje performanse, probo to i dobio sam opet u dalaranu ~60 fps na full detaljima, ali opet u 25 man raidu ode oko 20.

    Malo sam gledo temperature i na grafickoj bude 80-85 u loadu, procesor 55-60. Gonim ga 1600-1050 rezoluciji.

    Znam da mogu povecat peformanse ako smanjim detalje, samo me zanima jel ovo normalno, posto ova masina nije bezveze. Imam sve najnovije drivere i tako to.
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Meni ni nvidina grafa nije isla preko 80 stepeni. Ali opet nije cooling problem. Da ti nesto ne radi u pozadini ? Ne kontam kako ti u dalaranu bude dobar fps, a u raidu ne, u dalaranu daleko vishe ima rendrat jbg.
     
  3. fipi

    fipi Aktivista

    neznam, evo sad iso wg, milion nas bilo nije islo ispod 45 fps, cim fajt pocne u 25 man raidu, drasticno opane fps, ne vrti se nista pozadi, malo sam supo ovaj ccc pa cu vidit veceras kako ce ic
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Koje drivere koristis?
    Jos se neko zalio da je imao problema sa novim driverima, doduse ne u ovoj igri, pa ako si stavljao nove drivere probaj se vratiti na neke starije.
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    U Raidovima ti je normalno da ti je los FPS ako si "napuco" detalje. Pogotovo kad pocne AoE :). Zato je preporucljivo kad udjes u raid da smanjis detalje. Barem smo mi u guildu uvijek tako radili :)
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Da, 100% sam imao istu situaciju