Low budget Acer TravelMate 2413LMi

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Lamagician, Oct 17, 2005.

  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    po specifikacijama je prilicno dobar. odlican cak sta vise za te novce (ako je MPC u pitanju). mana mu je samo shared vga memorija (ali ionako se neces naigrati na njemu, pa je dovoljno da odvojis 64MB max.), kao i 60GB HDD (80GB bi bio neki optimum). ali opet da ne kakim puno, stvarno odlicna stvarka. jos samo kasnije stavi dodatnih 512MB rama, dignes shared na VGA, i na kraju kakvu finu Linux distribuciju. mozda se mogne i poigrati nesto u niskoj rezoluciji @ low details.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma skoro isto po cijeni dodje. a ovaj sto je dao AdiBoy je neuporedivo bolji od ova dva.
     
  5. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    što s emen tiče ja bih kupio taj laptopčić,izvrsne karakteristike za tu cijenu :smt002 :smt002
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Dobra cijena

    Intel® Celeron® M Prozessor 370 (1MB L2 Cache/ 1.50GHz/ 400MHz FSB), Microsoft® Windows® XP Home Edition, 15.0" XGA TFT Display, 128MB shared VRAM, 512MB (1*512) DDR2, 60GB HDD, DVD-Dual Double Layer Laufwerk, 56Kbps Modem, 10/100 LAN, WLAN 802.11g

    Nek me neko uputi od kada ide Celeron M sa 1mb L2 :?: :idea:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Sto se tice tog IBM-a sto je syss predlozio trebao bih pored memorije jos dvd przac umjesto combo, hdd 60gb...tako da bi me izaslo malo vise.

    Ne znam eto, jos sam u fazi razmisljanja da li se opredjeliti za ovaj acer...
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako imas para samo naprijed.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    kolko para tolko muzike... ibm je ibm ipak :wink:
     
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ipak ne uzimam ovaj laptop...razlog je specificna tastatura koja ide u blago u obliku slova "u"...malo neobicno no i na to se moze naviknuti ali presudan je bio ekran, ipak od sada u obzir dolazi samo WXGA CrystalBrite...

    Elem hajd luto cijeli dan po becu, te po netu i nadjem nekoliko novih ponuda. nastavljam u novom topicu :)
     
  12. postal dude

    postal dude Aktivista

    ma uzmi ti njega kad imas para a ja se vamo bijem sa imširom hehhe.
    čujem njemice te ganjaju hehehe.