1. Shibby

    Shibby Aktivista

  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    jesi li gledao koliko je u anki robot/socijalno? prije su bili vise nego duplo jeftiniji od imamexa.
    razlika ovih koje si ti naveo nije tolika da bi se cudio...
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ipak je ovo BiH, ubijaju ljudi, ja sam 4 GB SanDisk platio 28 KM ali ne kod nas ocigledno :D
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ja ti pitanja i na kakvom mjestu. Mislim da odgovor na svoje pitanje mozes dobiti samo od ljudi koji formiraju cijene u tim firmama. Svako moze staviti marzu koliku zeli, ti naravno kupis gdje ti je najjeftinije.
     
  5. Shibby

    Shibby Aktivista

    A trebo bi imamex biti najjeftinij,a oni najskuplji!!I imamexa i govana! :shock:
    ok niss hvala na informacijama,a sto se tice robota nisam tamo provjerio,trebao bih itci sutra.Hvala!!!!!
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kad smo vec kod imamexa, red je da spomenem interesantnu situaciju s doticnom firmom. Naime, poznanica kupila neki samsung na preklop kod njih. Nakon mjesec dana ode flat kabl. Kad je poznanica reklamirala, rekli su joj da flat kabl ne ulazi u garanciju i odbili otkloniti kvar besplatno.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    I ja sam skoro cuo da u nekim mobitel shopovima kod nas flat ne ulazi u garanciju :roll: A i da joj zamijene svejedno je, opet ce za par mjeseci morat mijenjat. Hoce ona samsung :)
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma bez obzira. To se samo kod nas moze desiti. Pa ne daje imamex garancij, nego samsung. Mada opet, ne mozes ni ocekivati nista normalno kad robu kupuju na pijaci u Berlinu.
     
  9. vnm_

    vnm_ Komšija

    tacno ako nabavljas od ovlastenog dilera, medjutim i sam si rekao kako nabavljaju. :)

    jedna prijateljica isla nedavno na uzme mobitel koji bi koristila kao sluzbeni, pa joj je naravno trebao racun. u radnji na c.vili joj tip dao samo garantni list. ona trazila racun, ovaj joj rekao da ne moze izdati racun. kad je nazvala centralu da im se pozali ovi su joj rekli da mogu izdati racun, ali da je onda mobitel skuplji...
     
  10. pac

    pac Komšija

    Imamex nedaje garanciju na hardwerski kvar samo na software, imam jedan stari racun pa ako nekoga interesuje postavit cu.
     
  11. GV

    GV Komšija

    Ako im na telefonima piše ''Vodafone'' kako mogu i dati garanciju, ako je flat kabl dio hardware-a, a jeste, garancija obuhvata i njega. Nažalost agencija za zaštitu potrošača je kod nas mrtvo slovo na papiru.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Jednom sam govorio (mada ni to nije idealno ali), ispada da je najsigurnije uzimati u posti. Odnosno, veca je sigurnost dobijanja "original" telefona a ne onoga koji je skidan s mreze ili cak polovan pa flesovan i nabacena nova maska pa se prodaje ka onov. I na kraju krajeva, geldam svi daju garanciju (i to pitanje kakvu garanciju) oko 3 mjeseca dok u posti imas na 2 godine.

    Znam, prica se o telekomu ali na zalost, takva je realnost.

    I dok jedni daju granaciju koju ralno i nemas, znam servis koji daje mjesec dana pismenu garanciju na telefon koji je samo popravljen kod njih. Tako da, uvjek ima izuzetaka ali generalno je porazavajuce.
     
  13. Shibby

    Shibby Aktivista

    Jao, ne mogu da vjerujem koliko se vas zali na Imamex....da sam znao ne bih nikad ni krocio u to smrdljivo grotlo!!!
     
  14. AmoK

    AmoK Novi član

    Original telefon kad izadje iz fabrike može raditi na svim mrežama a onda ga ostali kodiraju kako njima odgovara (BHTelecom, MTEL i ostala raja...).
    Šteta što nema Nokia, LG, Samsung svoje prodavnice u BiH, svima bi nam bilo lakše.

    A glupi flet kabal gotovo svi tretiraju kao fizičko oštećenje, imam Samsung INNOV i stalno sam ga otvarao i zaklapao... naravno otišao Flet i odem u Samsung servis u Kimtecu (pod garancijom fontele) i kreteni mi prvo obećaju da će ga popraviti besplatno. Zovu me nakon par dana i kažu, žao nam je ali je kabal oštećen i morate platiti 120 KM za novi kabal a tek ćemo ga dobiti za 2 sedmice... cigani :twisted: Popizdio sam i otišao po mobitel. Odem u Imamex, pošalju me na servis i naprave mi za 90 KM. Čekao sam 2-3 dana.
    Platio sam i sad pazim i čuvam ga ko oči u glavi...
    Evo hvala bogu već 6 mjeseci nemam problema..
     
  15. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ode ovo u OT, ali najbolje garancije ima po vlastitom iskustvu i iskustvu kolega Apple.

    Drugu ispao black market iPhone (jailbreak-ovan) nezgodno na beton i ciknuo display kao i nesto od elektronike nakon cega je postao beskoristan. U Mac centar pitao mogu li sta uraditi, likovi poslali Apple-u u US i nakon 40-ak dana iz Cupertina stize nov iPhone besplatno. Ekstra, nema sta.

    Najinteresantnije je sto je bio odradjen jailbreak, znajuci koliko se Apple bori protiv istog.
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa kao da su mogli znati jel' jailbreak uradjen ako je elektronika razvaljena. Tako rade sve velike kompanije, jeftinije i bolje im je poslati nov primjerak nego imati mogucnost da ih neko tuzi, a dobivaju i dodatne poene kod kupaca, jer te to trajno veze za njihov proizvod za koji imas utisak da je kvalitetan i da ce u slucaju kvara kompanija ispostovati svoje obaveze i rijesiti tvoje probleme :wink: