M5a97 R2.0 problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by bojler, Oct 25, 2013.

  1. Waha102

    Waha102 Aktivista

    Vizuelno pregledaj pinove procesora da nije neki otkinut ili kriv slučajno.
     
  2. bojler

    bojler Aktivista

    buljio sam jedno sat vremena u procesor, sve je ispravno, cakli se kao da je od zlata, vidi se da nikako nije korišten
     
  3. k0ST

    k0ST Aktivista

    jesi radio clear cmos nakon instalacije 2006 biosa? Ugasi napojnu, izvadi bateriju na 10-ak minuta, stavi CPU (FX), vrati bateriju i probaj opet
     
  4. dino31

    dino31 Aktivista

    Imam istu plocu i fx 8350 i sve radi kako treba. Ne sjecam se koji je bios bio na ploci kad sam je kupio ali je sve radilo odmah iz prve. Meni je problem bila napojna.
     
  5. DarGar

    DarGar Aktivista

    ne mora biti koristen, mogao je ispasti, ili pogresno stavljen na plocu pa da se iglice pokrive...

    da li si ga dobio fabricki zapakovanog?
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da nisi poslovao sa Senadom? :D
     
  7. bojler

    bojler Aktivista

    Ne znam ni ja više, tko god da me prevario nisam ljut na njega, možda su njemu novci bili potrebniji nego meni, mada su mi to bili zadnji novci. Sad ponovno skupljat, ohhh neee...
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa valjda si dogovorio sa njime da mozes probati procesor par dana, ako nevalja vrati mu.
     
  9. k0ST

    k0ST Aktivista

    bojler, cemu drama? Rekao si da je CPU radio na m4a89gtd, sto ce reci da nije do procesora. Ako nisi testirao CPU, onda probak na drugoj ploci. Ako nemas gje, ja imam AM3+ plocu i mogu ti testirati. Jesi probao clear cmos? Jesi probao drugu napojnu?
     
  10. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Ako ti je usput do Kaknja isprobat CPU mozemo kod mene (sabertooth r2.0) da se uvjeris u (ne)ispravnost !!!
    :)
     
  11. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Pa ako radi na jednoj ploči, ne može biti valjda do procesora - "sad radi sad ne radi", nema mi to logike.
    Bila je skoro ista situacija, čovjek uzeo procesor i neće pa neće (podržan naravno), Asus ploča.
    Imaš li 8-pin konektor na napajanju (za cpu), i koja je napojna?
     
  12. bojler

    bojler Aktivista

    ma to sam govorio uvezi grafičke, da nije do nje kad je sklopim na m4a89gtd. pa nebih to nikada probavo jer ploca ne podrzava am3+. gdje ima neki servis u sarajevu pa da vidim
     
  13. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Ta ploča m4a89gtd podržava prvu generaciju fx am3+ cpu.
     
  14. bojler

    bojler Aktivista

    je, ali ovoga ne podrzava. provjeri na njihovoj stranici
     
  15. bojler

    bojler Aktivista

    ljudi danas bio na servisu i procesor je pokvaren. za koliko ga sad mogu prodati? imal kakve koristi
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Baci ga u kantu da se neko drugi ne unesreci.
     
  17. k0ST

    k0ST Aktivista

    vrijedi kao privjesak za kljuceve, sto bi rekli ameri, znaci nista...
    reklamiraj ako ta mogucnost postoji, a ako ne moze onda ti fino zbrusi pinove, probusi rupu i natakni na kolut sa kljucevima.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne vjeruj nasim servisima probaj kod nekog u drugoj ploci.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Prodaj ga Senadu :D
     
  20. bojler

    bojler Aktivista

    Ma kupit ću ja njega opet pa makar ja neimo za hljeba. Nego, kakva je nagrada od pik sigurnosti ako prijavim?