Mafia 2 - thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by kerim80, Sep 15, 2003.

  1. kerim80

    kerim80 Novi član

    Ljubitelji Mafie izgleda da je u izradi i nastavak. Već se na webu pojavljuju peticije za Mafiu 2 i prema ne službenim podatcima peticija je potpisna 10 miliona puta.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    znam za peticije, ali od nastavka jos uvijek "zvanicno" nema nista.. cini mi se da smo jednom na info forumu o tome raspravljali.
     
  3. abasi

    abasi Aktivista

    Evo jedan moj drug Poludio za Mafi-om i intresuje ga stranica o kojoj pricate ! :lol:
     
  4. Esh

    Esh HWB

  5. abasi

    abasi Aktivista

    THnx ! :wink:
     
  6. kerim80

    kerim80 Novi član

    Po svemu sudeci mafia 2 ima jos puno da se radi, jer su Illuison Softworks ( čehi) napravili svoj vlastiti engine po imenu LS3D koji su pravili preko tri godine. Dobar potez bi im bio kad bi naprimjer izdali ekspanziju za Mafiu (sto ce se i najprije desiti), jer u izradi im je vec dugo ocekivani Hidden and Dangerous 2 koji ce biti temeljen na modificiranom LS3D engine (kojeg Mafia koristi).
    Sve u svemu, vrijeme ce pokazati
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma pusti te peticije, ima ih za sve i svasta, ne mozes tome vjerovati.

    Sta ocekujem sada je Call of Duty. Nesto poput mohaa samo grafika je 50 puta loodja :)
     
  8. Esh

    Esh HWB

    zeleni batalio bf : )
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: Mafia 2 !!!!!!

    Znate kako je kod ovakvih stvari, Mafia-u 2 bi skoro svi igrali bez obzira kakva igra bila. Zato sto je Mafia. Fakat mi nije jasno kako se dvica jos nije desila. Jedino ako su developer-i toliko posteni da nece da rade dvicu kako ne bi oskrnavili original. :D
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Re: Mafia 2 !!!!!!

    stevie, ocito su dobili ponudu koju nisu mogli da odbiju..
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Re: Mafia 2 !!!!!!

    Odavno nisam nishta poigrao ali bi bash mogao nabaciti Mafiu :roll:
    A jedva chekam nastavak :D
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    i ja ga jedva cekam... mafia je legendarna igra... valjda ce i nastavak bit... pretpostavljam da ce radnja nastavim sa sinom od tomyja (ako se tako zove, malo sam zaboravio :D)
     
  14. zilo

    zilo Komšija

    Tommy Angelo :p
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I Pelikan digne temu staru 4 godine :D

    Nastavak je nastavak, bice tehnicki bolji ali niko ga nece voljeti !
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ganjam rekord 8)

    Red je da izbace neke gameplay shotove. Ovi cinematic-shotovi nista ne znace.
     
  17. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Evo da opet malo "osvježimo" temu : Pojavili su se novi screenshotovi, tačnije 5 njih :

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Ovo je definitivno ingame i zaista izgleda nevjerovatno. Gledao sam GTA IV screenshotove i stvarno na nekima je grafika veoma loša, anitaliasing je katastrofalan. Mafia 2 definitivno "baca" na Hollywood noir tematiku iz 50-ih i prema screenshotovima ovo izgleda nevjerovatno.
    Pogledajte treći i četvrti screenshot, slučajno sam uočio da je na kraju trećeg screenshota (gdje je most) ustvari lokacija iz četvrtog. Izgleda da će opet biti countryside u igri. Jedva čekam !
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    AA nema ni na mapi, ovo je vjerovatno sa x360 platforme. Opet ce te dobiti portani polu proizvod sa konzole :lol:
     
  19. GW

    GW Moderator

    Nemoj mi reći da si ti jedan od onih GTA lovin' Mafia hatin' likova.
    Mafia ima da valja kakva god grafika bila. Nije džabe Mafia. :D Ionako je bitna priča a ne hoće li biti 2x ili 4x aa.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Nisam ljubitelj Mafie pogotovo GTA serijala. Nego mi je nelogicno pored danasnjeg hardveraja gledati one low res slike.