Mafia 2 - thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by kerim80, Sep 15, 2003.

  1. metallac

    metallac Aktivista

    Evo zanimljiva scena... Vozim ja tako ludjački auto i uletim u pješake.... ostalo vidite na slici :lol:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Kakav je freeroam sa ovim DLCom ?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uff ja evo dosao do 8 poglavlja i vec dosadila da mi se vise ne nastavlja igrati. Poglupa je igra nema sta :D. Jest da ne volim gta tip igara ali sam ovdje malo vise ocekivao.
     
  4. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Nije DLC...ovo je dio igre...
     
  5. metallac

    metallac Aktivista

    Pa dobro ovde nema klasičnog free hodanja kao u gta... Nisam probao ali čini mi se da kada trebate negdje ići da bi izvršili misiju vi možete okrenuti na potpuno drugu stranu i lutati po gradu... Mislim da se igra ne bi prekinula i vratila vas na početak...
     
  6. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Sa tim da se na kraju skoro svake misije moraš vratiti u svoju kuću da bi prespavao i time prešao u novi chapter, tako da prije napredovanja dalje možeš ići gdje god želiš i koliko god želiš bez obzira na misije, našao sam čak i jednu side misiju, ako se to tako može nazvati, a to je odvoženje automobila na otpad i njihovo uništavanje u onoj velikoj presi i svaki put se dobije dobar iznos novca za to...
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Prehajpan nastavak na zalost. Konto sam kupiti orginal za PS3, ali me djavo natjera da je instaliram na pc sinoch. Cini se kao, sta ja znam blijeda kopija keca, dodali su ovo skrivanje iza zaklona, koji svaki 3rd person action game ima danas, i razvili dobru pricu, sve ostalo je ne znam... meh. Onaj chapter jedan je mogao biti samo takav, a ovako je ostavio osjecaj blagog razocarenja...
     
  8. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja samo evo na 10-om chapteru i ove pare mi uopste ne trebaju :S

    [​IMG]

    Pored ovog buga tu je jos i da mogu fino udarit u policiju i uopste se nista nece dogodit :D
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Stigao sam do chaptera 3. Grafika je stvarno odlična, igraje 10x bolje optimizovanija od GTA IV a i izgleda bolje. Priča mi se za sada čini plitka. Vito tek tako ubije one crnce kada krade auto, a Tommy Angelo u prvoj igri itekako imao dilema i razmišljanja poslije toga. Dobro se sjećam prvog ubistva u Mafiji koje je Tommy uradio, mislim da je bio onaj motel kada je ubio onog kradljivca, te koliko je tek to poslije uticalo na samu igru.
     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

    Meni je drago sto nisam gledao one trailere silne :D
    Mogu misliti koliko su price u njima otkrili
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Moram reći da me igra totalno razočarala. Priča se ne može porediti sa pričom iz prve igre. Likovi djeluju totalno prazno, niti sekunde simpatija nemam niti prema jednom, sve je na brzinu odrađeno, igra je kriminalno prekratka + što misije nisu nimalo zabavne, voziš od mjesta A do mjesta B, kada dođeš do mjesta B, uradi misiju. Završena misija, vrati se kući. Zazvoni telefon, vozi opet do mjesta C itd ... Preglupo totalno. Ne mogu da vjerujem da su isti developeri pravili prvu igru. Glavne misije završim za 8 sati, te piše da je 70% završeno. Zaista je smješno da su 30% achievmenta oni playboy posteri i wanted posteri 2K czecha. Potencijal prelijepe grafike i prelijepo dizajniranog grada je u potpunosti bačen u vodu.

    Povrh svega, izgleda da je igra veoma osakaćena, da su izbacili oko 40-60% sadržaja, te pisac igre Daniel Vavra podržava peticiju da fanovi dobiju igru kakva je i prvobitno trebala biti. Rekao je, ako bude Mafie 3, da sigurno neće raditi na njoj. Dalje, Petr Voscozka, osnivač Illusion Softworksa i jedan od najviše zaslužnih za prvu Mafiu odavno ne radi u Illusion Softworksu (sada 2K Czech). Tim koji je komponovao muziku za prvu igru takođe nije radio na nastavku.

    Cijela situacija je ta da je 2K doveo neke svoje ljude iz Amerike i Britanije i postavio ih na pozicije "kreativnih direktora" (Jack Scalici) te tako potpuno zasrali prvobitnu viziju igre Daniela Vavre i cijelog Illusion Softworksa. Šteta zaista, igra je mogla biti predobra sa boljom i dužom pričom.

    Išao bih čak dotle da se složim sa recenzijom Eurogamera, prvenstveno što smatram prvu igru najboljom svih vremena i imao sam velika očekivanja za nastavak a napravili su šta su napravili.
     
  12. jeretik

    jeretik Komšija

    Eurogamer je i prvom dijelu dao 4/10.
    Iz istih razloga koje si ti sad nabrojao za drugi dio.
     
  13. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Je li neko primjetio nekoliko scena iz GoodFellas ? :D
    Ako neko hoce da proba freeroam neka skine ovo:
    http://www.megaupload.com/?d=8IBG8W78
    Fajl gui-main.sds prebaciti u /pc/sds_en/gui/ , a fajl freeraid_main prebaciti u /sds/missionscript/
    Ispod continue story i load chapter se pojavi nova opcija za free roam i onda izaberete doba u kojem cete igrati ..
     
  14. Hansel

    Hansel Komšija

    U zadnje vrijeme nisam se baš puno igrao tako da je meni lično mafija poprilično lijepo sjela.

    Međutim, moram se složiti sa gore navedenim da se ipak mnogo više očekivalo. Meni lično priča nije loša, tipična mafijaška, ali ne mogu im oprostiti što su igru napravili poprilično kratkom i što nisu ostavili mogućnost free ride (mod se može posebno skinuti) koji bi se koliko toliko oslonio na priču u igri, kao neki ''free after story''. Ne bi da spoilam ali očekivao sam nešto dužu završnu animaciju od igre ovoga tipa. I toliko je stvari neiskorišteno. Ako su već ubacili taxije i autobuse zašto nisu napravili opciju da se možemo koristiti njima. Nije neophodno, ali bila bi zgodna i interesantna opcija. AI policije je ravan onima iz španskih sapunica.
    Moram reći da su borbe-pucnjave solidno odrađene te sam uživao u svakoj ''frci''.
    Ali jednostavno, igra mi djeluje nedovršena...Kao da su momci na 60-70% posla stali, spakovali igru i pustili je u prodaju. Ne opravdava ovoliko čekanje.

    Opet kažem, meni je fino sjela. Čak sam se naložio da se bavim kriminalom i uzimam rekete lokalnim radnjama. :mrgreen:
     
  15. metallac

    metallac Aktivista

    Misije su onako ne baš mnogo zanimljive, prilično jednostavno i kratke...
     
  16. Stryker

    Stryker Komšija

    Evo jedan patch s kojim možete još više napucavati automobile - dobijate naljepnice + supercharge s kojim auto bude još jače i brže:

    ..::: Full tuning patch / dlc :::..

    Author is Lexan. Found on polish mafia fun forum. Tested, working perfect.

    Download:
    Code:
    http://rapidshare.com/files/417053035/c ... _tuning.7z
    http://edisk.cz/stahni/81120/cnt_full_t ... _399B.html
    http://download.cz.hellshare.com/cnt-fu ... 7z/1633208
    http://uloz.to/5756984/cnt-full-tuning.7z
    http://quickshare.cz/stahnout-soubor/36 ... ing-7z_0MB

    How to instal:

    Code:
    c:\games\Mafia II\pc\dlcs\

    ----------

    Evo slike sa specifikacijama najjačeg auta u igrici (sa ovim Supercharge-om):

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    Još samo da nas nisi silovao sa svršavanjem igra od početka teme
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Nisam ja nigdje tvrdio da će igra ispasti kako sam se nadao, samo sam tvrdio da sa vidi prema screenshotovima da igra izgleda grafički odlično.
    Tim više moje ogorčenje istom jer sam imao velika očekivanja, najgore od svega što nisu ispunili ni 20% toga.
    Od nastavka koji je rađen 6/7 godina sam definitivno očekivao jedno 20+ sati gameplaya, "duboku" priču kao prva igra, free ride kao prva igra i još nekih dodatnih džidža čisto da igra malo evoluira. Sjećam se negdje na početku kada je obznanjeno da se igra pravi da je spomenuto 25 sati gameplaya da se završi glavna priča + dodatne aktivnosti na side missions.

    Edit : Samo ovaj komad soundtracka iz prve Mafie http://www.youtube.com/watch?v=VpmOTGungnA i podsjećanje na countryside mi je više atmosferičan nego cijela Mafia 2.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Takve igre su obično sranje, to je pravilo.
     
  20. Hansel

    Hansel Komšija

    Po nekom mom realnom i usudit cu se reci (buduci da sam presao igru) kompetentnom sudu, mobster je poprilicno dobro opisao igru te naveo njene nedostatke.