Maji problem :)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by abasi, Sep 18, 2003.

  1. abasi

    abasi Aktivista

    E evo imam malih problema oko ove «ATI 9200 SE 128 DDR»

    Naime, kada igram CS u dnu ekrana pojavljuju mi se kao nekakve providne linije koje kao da sječu ekran. Kada stanem sve je OK ali kada se pocnem kretati te linije opet se pojavljuju.
    Pokusao sam da iskljucim one Vsync u openGL i direct3D ali to samo vrlo malo rijesi problem !
    Probao sam i da Igram na direct3D ali broj fps-ova bude oko 30-50 i osjeti se kako zapinje.

    U cemu je FINTA sta se treba iskljuciti, ukljuciti … da ovo bude OK
    I zna li iko kako da se povecava ona sistemska memorija za graficku ( kao za nVidia pa ide ljepše – glađe)
    A ako vas intresuje drajveri su mi ATI Catalyst 3.5 (ati2dvag)

    I jos me nesta zanima . a to je da mi u onom programu Rage3D Tweak v3.9 pise da mi memorija radi na 164.25 MHz

    Info iz AIDA32:

    Grafička kartica ATI Radeon 9200 (RV280)
    GPU kodno ime RV280
    PCI uređaj 1002 / 5964
    Broj tranzistora 36 milijuna
    Tehnologija izrade 0.15u
    Tip sabirnice AGP
    Količina memorije 128 MB
    GPU radni takt 200 MHz
    RAMDAC radni takt 400 MHz
    Pixel cjevovoda 4
    TMU po cjevovodu 1
    Vertex shader-a 1 (v1.1)
    Pixel shader-a 1 (v1.4)
    Hardverski podržani DirectX DirectX v8.1
    Pixel Fillrate 800 MPixel/s
    Texel Fillrate 800 MTexel/s


    Tip sabirnice DDR
    Širina sabirnice 128 bit
    Osnovna frekvencija 164 MHz (DDR)
    Efektivna frekvencija 328 MHz
    Propusnost 5248 MB/s
    Informacije o grafičkoj kartici
    Opis uređaja RADEON 9200 SE
    Naziv kartice RADEON 9200 SE
    Verzija BIOS-a BK-AMI VER008.009.000.000
    Tip čipa RADEON 9200 SE AGP (0x5964)
    DAC tip Internal DAC(500MHz)
    Instalirani driveri ati2dvag (6.14.10.6360 - ATI Catalyst 3.5)
    Količina memorije 128 MB
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    povecanje dijeljenja sistemske memorije ti je agp aperture size (tak nesto) u biosu, ali vrijedi nepisano pravilo da se tamo postavi vrijednost duplo manja od ukupne kolicine sistemske memorije.

    probaj ovo rijesit sa skidanjem catalyst 3.7.
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    To je zato jer imas 9200 SE i zato jer graficku proizvodi neki lijevi proizvodjac.
     
  4. abasi

    abasi Aktivista

    Evo ja skidam Catalyst 3.6 bas sa ove stranice pa se nadam da ce biti OK.

    A jeli bas istna sto mi jedan drug rece da su graficke ATI dobre a da su im drajver sranje :?:
     
  5. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ma nije...

    Dosad je bilo tako.ali kažu da su a tim zanjim driverima sredili stvar.Istinaje to što si čuo ali eto više ta istina ne vrijedi.
     
  6. abasi

    abasi Aktivista

    Re: Ma nije...

    E hvala na utjehi ! :)
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    pa ati su kvalitetne kartice (sapphire i orginal ati) mislim ima i ostalih firmi koje hvale club 3d, his excalibur...

    pa zašto ne skidaš 3.7?!? kažu da s njima sve ati-jeve cvatu...
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    ma skini Catalyst 3.7
    Ja imam 8500 ,koja je doduše bar ova moja modifikovana 2 puta brža od toga radi fenamenalno.To su samo driverske greške i dali si upalio FSAA? Neke igre prave greške ili se nikako nemogu pokrenut kada je FSAA upaljen.Postavi sve opcijen a Quality.Mislim da ta krtica ipak može da vrti tu igricu sa puno puno više FPS-a jer je ta igra praktično za današnju tahnologiju samo 2D slika :eek:)
    Moram pohvaliti ATI kartice da stvarno odrađuju bolje 3D scenu i imaju boljih efekata.Ali to je sve stvar marketinga.Ja sam sa svojom prestigao Ti4200 128 DDR u UT2003 moram se pohvalit.Kako ko zna sa karticama .Probaj isto sa snimanjem BIOS-a ja sam postigao dosta toga sa novim BIOS-om.
     
  9. abasi

    abasi Aktivista

    E ajde mi reci kako da snimim BIOS to sto ti kazes ! :?: