Mala pomoć oko Corsair ventilatora

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by emirsehic10, May 3, 2016.

  1. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Ako moze mala pomoć.
    Kupio sam ventilator Corsair , jbg ne znam mu model, da li je u pitanju SP-120 ne znam, liči ali mislim ipak da nije.
    Naime, uzeo sam ga da postavim na radijator vodenog hladjenja Corsair H60 pa me zanima da li je dobar izbor i zanima me šta mu znače ove cjevčice na ćoškovima ?

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve zavisi od statičkog pritiska koji je važniji od protoka zraka. Vidi koji je tačan model i uporedi sa referentnim.
     
  3. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Ne pise nigdje model, slikao sam bas zato.
    Znam da mi je covjek skinuo sam vodenog hladjenja H80i.
    A sta mu znace ove "cjevčice" na coskovima ?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sa stražnje strane na naljepnici bi trebalo pisati nešto poput "CO-9050002-WW", upiši to u Google pod navodnike i izbaciće ti tačan model. Nisu loši ti Corsair ventovi ako ti tišina nije mnogo bitna.
     
  5. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Imas slike u prvom postu, slikao sam sa obje strane, ne vidim nikakvu oznaku osim ovo 31-002319
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Dolazi uz h80i ili h100i a to sa strane ti je da bocnes diodu da ti bude kul :p
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Onda je u pitanju SP120L ventilator koji radi na 2700rpm. U prevodu dobro hladi radijatore, al' pravi (subjektivno) ogromnu buku. Za radijatore su najbolji Gentle Typhoon i SanAce ventilatori ako budeš tražio zamjenu.
     
  8. black

    black Komšija

    Te rupe sa strane su za LED diode :D

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  9. emirsehic10

    emirsehic10 Aktivista

    Ok momci hvala vam